His Only Son

• Kanada His Only Son

Po výzvě Hospodina je Abrahamova (Nicolas Mouawad) víra podrobena zkoušce na třídenní cestě za obětováním syna. (FunDinDung)

Arsenal83

Herci v zlých parochniach parodujúcich starý známy príbeh, pardon, alebo to nebola paródia? Chápem, že niekto chce ukázať silný príbeh, no ten jedným z tých, ktorému ja nerozumiem, tak ako mnohým starozákonným - Boh pokúša svojho verného následovníka tým najťažším hriechom ako je vražda, dokonca syna? To je už na teologickú dišputu, každopádne film je depresívny, málo nadchne, je o vnútornom zápase a boji s nepríjemnou manželkou a to jediné je také až súčasné. Svoje publikum si ale nájde, keďže v USA sa na jeho distribúciu po kinách vyzbieralo crowdfundingom cez 1,2 milióna dolárov... ()

• Na uvedenie filmu do kín sa vykonala zbierka, kde sa vyzbieralo 1,23 milióna dolárov. Ide o prvé americké celoštátne kino predstavenie, ktoré bolo kedy financované prostredníctvom crowdfundingu. (Arsenal83)
  • Film bol natočený celý vonku na scenérii v Kalifornii. (Arsenal83)
  • V moslimskej Indonézii film vyvolal kontroverziu. Jeden z členov indonézskej Snemovne reprezentantov, Tubagus Ace Hasan Syadzily, požiadal, aby bol film v Indonézii zakázaný, pretože dej sa nezhoduje s príbehom Ibrahima v islame, hoci dej je založený na Biblii. (Arsenal83)