jungewolf

Výborný díl : 5 * a 85 % . Pravěké hradiště Cézava z 18.století př.n.l., tj. z časů starozákonního patriarchy Abraháma(pův.jménem Abrám). Rituální oběti(možná kanibalismus) tam pocházejí i ze staršího období... . Doba bronzová byla v našem evropském prostoru cca v letech 2.300 - 800 př.n.l. Poděkování : vedle Morav.zemského muzea a Masaryk.univerzity v Brně také Univer.Palackého v Olomouci, Sdružení Roo Tribe, Benediktin.opatství sv.Petra a Pavla v Rajhradě(vedle Brna), Muzeu regionu Boskovicka a CHKO Moravský kras. ()

roabe odpad!

Hodně nevyvážené, místy až trapné. Prý "nejlepší čeští řemeslníci vytvářejí dobovými metodami repliky historických artefaktů..." Ha, ha. Zatímco první díl (především zásluhou všestarských a R. Tichého) dopadl ještě dobře, druhý je naprostá katastrofa. Mělo to být o lidech, kteří ovládají staré řemeslné a technologické postupy, nikoliv o zámečnících používajících brusky, vrtačky a šmirglpapíry. Ukazovat zdobení meče z doby bronzové s použitím železných rydel je výsměchem diváctvu, které by spíše zajímalo, jak to tedy skutečně v době bronzu dělali. Nebo třeba zmínit druhou složku bronzu, cín, a způsob jeho získávání, neřku-li ideální poměr obou kovů. Místo toho tři rádoby vědátoři mudrují v bývalém středověkém(!) lomu o mědi nad šutrem, který žádnou neobsahuje. A ty kecy z bible rozhodně nepatří do vědeckého komentáře, to si prosím nechte do pořadů Ericha von Dänikena. ()