Dating Death

*CARNIFEX*

Rodney Alcala je nesmierne atraktívny, mladý muž, pričom je tak trochu zarážajúce, že sa zrovna takýto typ, potrebuje zviditeľňovať v jednej z televíznych zoznamiek, aby spoznal ideálnu partnerku k svojej osobe, keď sa navyše venuje foteniu krásnych žien. Lenže Alcala nie je tak celkom fotografom, ktorý hľadá novú modelku svetovej úrovne. Alcala je totiž sadistický, sériový vrah so sklonmi k pedofílii, o ktorom sa predpokladá, že by mohol mať na svedomí viac, ako 130 ľudských životov. Presne ten druh dokumentu, ktorý ma dostáva do vývrtky. Totálne obsahové minimum v podobe prezentácie autentického materiálu, neustále sa dookola opakujú tie isté fotky, osoby sa len striedajú v tliachaní, občas nejaká inscenačné scéna, no skrátka grc. V konkurencii kvalitných, ale aj vyslovene priemerných “True crime” dokumentov, je tento asi na takej vysokej úrovni, ako mentálna výbava Jara Naďa. Absolútne neodporúčam, nemám totiž prečo, nakoľko toto je z pohľadu dramaturgie či réžie, čistá ostuda, a to obzvlášť, keď sa jedná o tak “významnú”, negatívnu postavu z histórie kriminalistiky. ()