Forever

Nejlepší kámošky Milu a Kiu spojuje láska k fotbalu. Jejich přátelství ale dostane zabrat, když jejich tým převezme nová ostrá trenérka, která hrávala na nejvyšší úrovni. (Netflix)

pushover

Na to že pro hlavní hrdinky to byla filmová premiéra to daly velmi dobře. Příběh i přes to že byl o fotbale v poho. Výborně napsaný charaktery. ()

Aljak

Na prvý pohľad absolútne prvoplánový športový film o dvoch kamoškách, ktoré zbožňujú futbal. Ale vďaka závanu sociálnej drámy to malo aj ďalší rozmer, ktorý tomu pridal na zaujímavosti filmu. Mila mala toho sebavedomia na svoj vek poriadne veľa, a tak sa mi páčilo ako ňou tá nová trénerka zatočila. Bez pokory a rešpektu človek ďaleko nezájde, takže je fajn, že to Mila zistila už teraz. Čo sa týka športovej stránky filmu, tak to bolo dosť priemerné, a určite by sa filmu zišlo aj viac drámy alebo napätia. Btw. S vyvrtnutým členkom by Mila asi príliš veľa zázrakov nespravila, takže to bolo trochu mimo... Každopádne, zaslúžené 3* ()

Arsenal83

V pohode film o plnení si snov v puberte, zaujímavý šport, dobre načrtnuté vzťahy a ukážka toho, ako drina môže viesť k niečomu väčšiemu. No a potom samozrejme sú tu aj netflixovské maličké vsuvky, ktoré to dávajú do správnej marxistickej formy, napríklad otázku rodovej nerovnosti. Že muži vo futbale zarábajú nepomerne viac ako ženy a že je to nespravodlivé, čo je nepochybná pravda, ak prehliadneme ten minimálny rozdiel v marketingovej sile a ak si do oka nakvapkáme lepidlo a nevidíme plné štadióny a milióny ľudí pred televízormi, zatiaľ čo na ženský futbal chodí väčšina z toho prázdneho štadióna pozerať na niečo iné, ako futbal, a objavujú sa tam aj milí páni v baloňákoch s rukami nápadne skrytými v centrálnej časti tela, lebo plážový volejbal akurát nedávali, tak na čom sa odba.. pardon zabaviť. Produkcia dokonca zájde do éry sci fi, kedy dievčenský futbalový tím poráža chlapčenský, čo by bolo možné jedine v prípade, že by chlapci mali jednu alebo žiadnu nohu, ale vďaka za túto skvelú fikciu. Inak ide o fajn film a naozaj som bol až šokovane prekvapený, že žiadna postava v priebehu deja nezmenila pohlavie, neprilepila sa na cestu a kamarátky ostali kamarátkami bez nutnosti zapojenia akýchkoľvek pomôcok od 18 rokov. ()

Rathalos

Futbal milujem,o tom pochyb niet,taktiez aj o kvalite svedskej kinematografie,ktora takmer vzdy dopadne na vybornu a k tomu vsetkemu presvedcivy herecky vykon mladej Flutry Cely,ktorej urcite nechyba talent a aj vdaka tomu davam pat hviezd...:⁠-⁠) ()

siloalampa

Lacná a nepekná sonda do vzťahov dievčat v pubertálnom veku. Príjemná, ale i podobne užitočná ako gastro žalúdka. Bonus v podobe športu, ktorý mám rád a ktorému myslím rozumiem. ()

• Natáčalo sa od júna 2022 v Uddevalle. (Arsenal83)
  • Anders Hazelius o pointe filmu: "Film vychádza priamo zo srdca a je vyznaním lásky k tomu, že máte 14 rokov a snívate vo veľkom. Je to vzrušujúci, srdcervúci a krásny príbeh o výzvach, ktoré musíte v mladom veku odhaliť - kým ste a kým chcete byť - a o veciach, ktoré musíte obetovať, aby ste si splnili svoje sny." (Arsenal83)
  • Produkčný tím urobil pri tvorbe filmu veľa výskumu a stretol sa s futbalistkami, rôzneho veku aby sa pokúsili vytvoriť čo najrealistickejší príbeh. (Arsenal83)