Vlci: Touha po svobodě

• Bělorusko Волчий выбор. Свобода или семья? (více)
Bělorusko, 2019, 60 min

Vlci jsou divoké a nebezpečné šelmy, které již od pradávna vyvolávají v lidech strach. Žijí buď jako samotáři, v páru, nebo ve smečkách, které vede alfa pár. Poznejte jejich život i život dalších zvířecích obyvatel Bělověžského pralesa... Všichni ví, že vlk je divoká šelma. V mnohých z nás vyvolává strach. A přesto se spisovatel Rudyard Kipling rozhodl umístit mladého hlavního hrdinu románu "Kniha džunglí" přímo doprostřed vlčí smečky. Není to zajímavé? Jak obyčejný vlk opravdu smýšlí o své smečce? Vybere si žít v její společnosti, nebo zatouží po svobodě a raději se rozhodne zůstat osamělý, závislý jedině sám na sobě? Přírodovědný film Vlci: Touha po svobodě nabízí jedinečnou příležitost odhalit skutečné vztahy ve vlčí smečce. Sledujte příběhy dvojice milujících vlků i život samotáře. Uvidíte, že nakonec zjistíte to, co Mauglí věděl už dávno. (TV Prima)

Marze

Přes trochu kýčovitý český název přináší dokument největší vhled do života vlků, který jsem zatím viděl. V Bělorusku jsme jeli na kajacích řeky Izeru a větší Niémen. Dokument na televizi Prima Zoom, kde je ke shlédnutí v archivu. ()