Meenaxi: Tale of 3 Cities

• Indie Meenaxi: Tale of 3 Cities
všechny plakáty

Řečeno bollywoodskou rétorikou, Nawab, jinak úspěšný hyderábádský spisovatel, právě prožívá období tvůrčí krize. Po několika letech se jakoby "šťastnou shodou okolností" setkává se záhadnou dívkou Meenaxi. Dívka jako by v sobě obsahovala hned několik rozličných osobností: může být tajemnou hyderábádskou obchodnicí s parfémy, exotickým pouštním květem Jaisalmeru anebo Marií, sirotkem z Prahy. Meenaxi se neúprosně stane středobodem spisovatelova světa; rozbíjí a zavrhuje každý nový Nawabův pokus o návrat ke psaní poznámkami o nepodstatnosti a obyčejnosti, čímž jej uvrhuje do stále hlubšího zoufalství. Autor musí nakonec najít vlastní cestu, jak obstát bez její přítomnosti, její "inspirace" a kritiky. (oficiální text distributora)

lenuse

Pro našince ten film může být zajímavý tím, že se odehrává v Praze. I pro mě to byl důvod, proč se na něj dívat. Ale jak trefně řekla jedna kamarádka:"Je to děsná škoda. Tabu je skvělá herečka a Kunal Kapoor (Aslam z Rang de Basanti) takový fešák, ale u filmu jsem se děsně nudila a zavíraly se mi oči." Tak to prostě je. A když Tabu hraje českou studentku hindštiny, tak říká česky jen jednu větu. Něco jako: "Čekosovensko národný nepodnyk." A jezdí s Kunalem po Praze tramvají s cedulkou Služební jízda. :-))) Tyhle drobnosti já prostě nemám ráda. Rahmanova hudba je snad jediná zajímavá věc na celém filmu. Za všechny jeden klip: Meenaxi. ()