Death's Game

• Jižní Korea 이재, 곧 죽습니다 (více)
Jižní Korea, (2023–2024), 6 h 53 min (Minutáž: 38–64 min)

Epizody(8)

Je věčně nezaměstnaný, jeho bývalá přítelkyně se odstěhovala a právě přišel o všechny své životní úspory. Yi-jae Choi (In-guk Seo), zatížený společenským tlakem, se rozhodne vzít si život. Uražena jeho lehkovážným přístupem ke smrti ho přichází Smrt sama potrestat svou hrou – musí znovu a znovu prožívat smrt prostřednictvím 13 dalších životů. Pokud se mu však podaří najít způsob, jak přežít blížící se smrt těchto životů, dostane možnost prožít jejich život. Jeho život se nepovedl, ale co životy ostatních? (mikki089)

Nam.94

Hodně užitý drama, který se řadí mezi jedno z nejlepších za rok 2023. Poslední dobou se mi zdá,  že 8-dílné kdrama jsou lepší než 16-dílné... každopádně,  hodně mě bavily první dva díly- miluju způsob jakým byli všichni herci napsání a jak to k nim sedělo. (SPOILERY, Siwon- bohatý týpečem z mocné rodiny, který je zároveň ale docela k ničemu a pokakánek -dost velká podoba se Siwonem z Bloodhounts-,  Sung Hoon- potrhlý nebojácný sportovec jako ve Oh my Venus a I married my anti fan, Lee Jae Wook- hodný, přátelský, vtipálek jako v Alchemy of souls 1(jsem s těmito jeho rolemi fakt obsessed- hrozně se to k němu hodí a je k nakousnutí-jeho část je moje nejoblíbenější z celého seriálu:D) Do Hyun- stejně inteligentní a zároveň srdečný muž jako v Good bad mother, The glory i Sweet home). Ostatní herce (až na matku a přítelkyni- což by bylo mimochodem hrozně zajímavý a dokonalý,  kdyby část Lee Jae Wooka prohodili  s částí Do Hyuna- takže by z nich byl opět pár a byli by spolu na obrazovce stejně, jako tomu bylo v AOS2 - jejich chemie je doteď dokonalá <3)  neznám takže nevím jak se k nim postavy hodili.  Ale hrozně mě bavil díl se šikanováným školákem,  byl zajímavě a sympaticky napsán a klučinovi jsem fandila- což je docela problém,  v první polovině jsem fandila až nadmíru všem, všichni byli hrozně moc sympatický a bylo mi líto je vidět umírat,  nebo vidět, jak je ostatní zrazují. To skončilo u dílu s miminkem a potom, především u dílu s modelem- jeho postava ani herec mi není nijak moc sympatická takže tady moje nadšené fandění skončilo, začalo potom zase u pána policajta- který byl taky hrozně sympaticky napsán a u pána bezdomovce, kterého mi bylo především líto... předposlední a poslední reinkarnace byla dost předvídatelná a upřímně jsem ji až tak moc neužila.  Shrnutí: první asi 3 díly byly pecka, postavy byly ušité na míru hercům a jednalo se spíš o takové "nenavazující, necelé jednodílovky", které mě úplně dostaly.  4 s 5 epizodu byly pro mě osobně né tak zajímavé natahováky,  za to ale 6 s 7 byly zase úžasné, nešlo ani tolik o herce ale bavila mě zápletka jako taková,  jakmile to vypadalo jako happy end, něco se zvrtlo,  jakmile to vypadalo jako tragédie, něco pozitivního se stalo. Bylo tam tolik zvratů,  že z toho nešel odtrhnout zrak, což ale skončilo zase s nástupem 8 dílu,  který hrál především na city, byl předvídatelný a mě znovu nebavil :D. Celkově je to silných 8/10, začátek -úžasný dějem i herci, prostředek- nic moc, předposlední díly - úžasná zápletka a zpracování,  konec- nudný. ()

Makaveli92

Korejská produkce opět dokazuje, kdo je současným králem na seriálovém poli. Hluboký, dojemný a k zamyšlení hodný počin. Jak by se asi kdokoli z nás zachoval, kdyby se ocitl v kůži někoho komu zbývají jen okamžiky před jistou smrtí a měl tak šanci zvrátit svůj osud? Hlavní postava se postupně převtěluje do lidí, kteří jsou nějakým způsobem zrovna blízko smrti nebo ve smrtelném nebezpečí. Máme tu třeba malíře, který je zároveň sériový vrah, šikanovaného studenta, policistu a další. Skrze tato převtělení si hlavní protagonista uchovává i jejich vzpomínky, kterých pak může využít. Závěr je velmi emocionální a samotné zakončení v poslední epizodě vás dostane do kolen. Navíc něco tak originálního tu dlouho nebylo. ()