Epizody(12)

Himari Momochi je dívka, která ztratila rodiče při tragické nehodě. Vyrůstá tak v sirotčinci až do svých šestnáctých narozenin, kdy dostane do rukou dokument, podle kterého ji rodiče odkázali velké sídlo hluboko v lesích. Rozhodne se tam ihned nastěhovat. Po cestě k němu narazí na ženu, která ji varuje, že v sídle straší, ale Himari na to nedbá. Po příchodu zjistí, že je interiér sídla v značně špatném stavu a narazí v něm také na tři podivné, leč krásné mladé muže, kteří v něm žijí. Jeden z nich se ji představí jako Aoi Nanamori. I oni se ji snaží přesvědčit, ať odtamtud pro vlastní bezpečí odejde, ale Himari nechce opustit to jediné, co ji zbývá po rodině, a tak tvrdohlavě zůstává i na noc. V noci rychle zjistí, že všechna varování nebyla jen pro nic za nic. Napadne ji totiž velký agresivní yokai a Himari vyvázne jen díky tomu, že ji pomůže Aoi. Ten ji řekne, že budova stojí na hranici mezi lidským světem a světem duchů, on sám je ochráncem této bariéry a nemůže proto sídlo opustit. Ve skutečnosti se ochránkyní možná měla stát sama Himari, ale Aoi do sídla před lety náhodou zabloudil a dům si z nějaké příčiny vybral jeho. Když Himari zanedlouho navíc zjistí, že na ní mladíkovi opravdu záleží, rozhodne se, že se pokusí pomoct a zůstane. (TheDarKnig)

Jeoffrey

Největší problém, co s tímhle seriálem mám, je, že znám lepší, zkrátka že se podle mě ani zdaleka neblíží kvalitám děl jako je Kami-sama Hadžimemašita nebo Fruits Basket, i když je jasné, že jde o podobný koncept mladé dívky, která se setkala s nadpřirozenem (které i zde však reprezentují různí hezcí chlapci). Problémem pro mě byla jak hlavní hrdinka, která mi přišla poměrně tuctová a nezajímavá, ale také to, že obdobně tuctoví a nezajímaví pro mě byli i všichni zdejší hrdinové. A zase, proč bych měl sledovat romantické snažení někoho, kdo mě nezaujal. Co je horší, ani v příběhu jsem nenašel nějaké hlubší tajemno, nebo alespoň drobný háček (něco originálního), kvůli kterému bych chtěl vědět co bude dál. Nefungovala mi ani chemie u hlavního páru, což je taky velký problém. Animačně je to taky průměrné… Přesto nechci seriál úplně odsoudit, není to ten případ, že by mě tu něco vysloveně štvalo, spíš mě tu jen vůbec nic nechytlo, ale to může být i tím, že seriál není primárně mířený na mě, i když i já si dokážu užít solidní šódžo, což tohle ale za mě nesplňuje. Drop po 3 dílech a 3,5/10. ()