Drahá Anglie

(divadelní záznam)
  • Velká Británie National Theatre Live: Dear England (více)
Sportovní
Velká Británie, 2024, 191 min

Země, která dala světu fotbal, zažívá bolestnou šňůru proher. Proč nedokážou Angličani vyhrát ve svém vlastním sportu? Gareth Southgate ví, že když držíte světový rekord v počtu neproměněných penalt, musíte se odvážit a postavit se letům bolesti, abyste svůj tým – a s ním i svou zemi – zavedli zpátky na fotbalový vrchol. (Aerofilms)

Pajky3

Winchester, 31.1.2024 - Jsem rád, že tady v Anglii funguje NTLive, které umožňuje i lidem mimo Londýn se podívat na vybrané divadelní hry, protože se divadelní záznamy vysílají v kinech a na tuhle jsem byl docela zvědavý. Už delší dobu se tady o ní mluví v superlativech a konečně jsem se mohl přesvědčit i na vlastní oči. Působí to dost jako óda na Garetha Southgatea a na to, co zatím dokázal, ale já jsem si to užil. Je tam dost vtipných narážek, které pobavily. Bylo mi řečeno, že to může bavit i člověka, který nemá znalosti ohledně fotbalu, ale tím si nejsem jistý, protože dost narážek nejde pochopit, pokud je neznáte. Několik vtipných okamžiků jsem vysvětloval své partnerce, která se o fotbal nezajímá a tím pádem byla docela ztracená. A i proto bych nedal plné hodnocení, přestože chápu, že fotbalové fanoušky to bude bavit víc než dost. ()