foto

Joseph Fiennes

  • nar. 27.5.1970 (46 let)
    Salisbury, Wiltshire, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Joseph Fiennes se narodil 27. května 1970, v Salisbury v anglickém Wiltshiru. Jeho celé jméno je původně Joseph Alberic Fiennes. Narodil se jako syn malířky a zároveň spisovatelky a otci fotografovi. Své dětství prožíval v Irsku, konkrétně v Západním Corku, kde vyrůstal se dvěma sourozenci - jeho starším bratrem Ralphem (kterého můžeme vídat také v mnoha snímcíh) a sestrou Marthou (momentálně režisérka). Cit pro umění měl tedy již od narození, proto se i on rozhodl pro kariéru umělce.

Proto začal navštěvovat uměleckou školu, kterou poté opustil a začal pracovat v místním divadle pod názvem "Young Vic Youth Theatre", kde pracoval jeden a půl roku. Poté co opustil divadlo vydal se vlakem na cestu do nové školy pod názvem "Guildhall School of Music and Drama". Tuto školu se mu nakonec podařilo úspěšně vystudovat a díky tomuto vzdělání na umělecké škole, která měla velmi prestižní jméno, se brzy představil konkrétně od roku 1996 v inscenacích Royal Shakespeare Company (Troilus a Cressida, Jak se vám líbí, Syn člověka) a West Endu (Měsíc na vsi, Pohled z mostu), při kterých se seznámil s mnoha věhlasnými anglickými herci.

V roce 1996 se Josephovi podařilo debutovat ve vedlejší roli, která zobrazovala homosexuálního mladíka Christophera Foxe v dramatu SVŮDNÁ KRÁSA, kde mimo jiné zazářila teprve devatenáctiletá Liv Tyler. Dá se říci, že jeho herecká kariéra odstartovala v roce 1996, jelikož rok 1998 byl ověnčen řadou úspěchů a jeho herecká kariéra dále vzrůstala. Ze začátku nepříliš perspektivní komedii MARTHA, FRANK, DANIEL A LAURENCE, z níž se k překvapení všech vyklubala perfektní komedie a zábava, se publiku představil jako Londýňan Laurence, který učí starší dámy hrát bridge. Taktéž v roce 1998 dále zaujal celý svět ve dvou historických snímcích, které pocházejí ze stejného období, jedním byla KRÁLOVNA ALŽBĚTA, film plný politiky, intrik i lásky, v němž si zahrál hraběte z Leicesteru, a druhým romantické drama s humornými prvky ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE s vynikajícím obsazením čítajícím řadu slavných jmen např. Gwyneth Paltrow či Geoffrey Rush. V tomto filmu se na výbornou zhostil titulní postavy, samotného Williama Shakespeara. Tento snímek měl obrovský úspěch a nakonec si vysloužil i několik Oscarů.

Následoval válečný film NEPŘÍTEL PŘED BRANAMI z roku 2001 (role komisaře Danilova), biografické drama LUTHER, odehrávající se v Německu v 16.století, z roku 2003 (Joseph Fiennes jako sám protestantský kněz Martin Luther) nebo animovaný SINDIBÁD: LEGENDA SEDMI MOŘÍ, jemuž, podobně jako například Brad Pitt či Catherine Zeta-Jones, propůjčil svůj hlas. V roce 2004 se předvedl ve vedlejší roli Bassania, jenž je zamilován do krásné Porcie, v adaptaci jedné ze Shakespearových her KUPEC BENÁTSKÝ po boku zkušených hvězd stříbrného plátna – Jeremyho Ironse a Ala Pacina. Vedle snímků DARWINOVY CENY nebo HLAVA NEHLAVA z roku 2006.

Momentálně v roce 2007 Josepha můžeme vidět v dobrodružném snímku RUDÝ BARON, který byl také natáčen v České republice a také v historickém dramatu GOODBYE BAFANA, který se odehrává v Jihoafrické republice, kde Jospeh ztvárnil vězeňského dozorce.

Miroslav "Crazer" Ř.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace