Den strávený v Zoo

USA, 1939, 7 min

Režie:

Tex Avery

MM_Ramone

Ak sa prekúšete týmto starým, nudným, krátkometrážnym filmom až do konca, tak budete mať možnosť zhliadnúť niekoľko druhov zvierat, ktoré obývajú podivnú, animovanú Kalama ZOO. Konkrétne sú to: vlk, niekoľko dromedárov, dva jelene, piati skunkovia, opice, kuna, lev, žirafa, tri biele králiky, sova, papagáj, holub, drozd, pštros, slon, dvaja pantery, divá mačka... "Den strávený v Zoo" ma moc nepobavil. ** ()

D.Moore

Líbí se mi komentáře, které se tady pozastavují nad tím, že tento film není příliš poučný a vůbec ne vhodný pro děti :) Aby taky byl, když ho točil člověk, který ho točil. V zoo Texe Averyho totiž žijí vlci v přirozeném prostředí (takže ve výběhu číhají před samotnými vchodovými dveřmi od domu), velbloudi hulí camelky, opice seřvou návštěvníka, který je chce krmit, sloni dovezení z Afriky už týden čekají na choboty a nepoučitelné provokatéry lvů postihne jediný možný konec. ()

Deimos

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +spoustu postaviček, různorodá zvířátka, kdysi i poučné pro děti -dnes však zastaralá animace, občas nepříjemná hudba, slabý děj/// V úvodu zazní klasická znělka a ustředním motivem je poučná pouť po zoo. Ovšem víc toho film nepřinese a v dnešní době bych jej nejmenším ani nedoporučil. Mají mnohem více lepších animáků a nebo prostě stačí když zůstanou u Toma a Jerryho. Výpovědní hodnota je dnes tedy spíše nulová./// Celkem 49%/// PS: tohle jsem už viděl i jako malej, nebo alespoň něco podobného. ()

FoxMulder

Násilná zábava naprosto nevhodná pro děti. Zvířátka se vzbouří proti utiskovateli, který se k nim chová vyloženě hnusně, aby se k němu taky nakonec zachovala vcelku hnusně. Morální poučení nikde a co se týče výchovné stránky, tak se není čemu divit, že se ve Spojených Státech střílí ve školách... ()