Kirikou

• Belgie Kirikou et la sorcière (více)

Kirikou se touží dostat z matčina lůna co nejdříve na svět. Jenomže tam se ukáže, že jeho africká víska je v moci zlé a krásné čarodějnice Karaby, která vysušila studny a odvedla neznámo kam všechny muže. Kirikou se vydává do hor za mudrcem, aby odhalil slabou stránku čarodějnice. (oficiální text distributora)

lumi3r3

Kirikou v našej rodine zanechal dojem. A nielen kvôli prirodzene pôsobiacim obnaženým dedinčankám. Kirikou je hravý, rieši originálne príhody. Celé to podčiarkuje sugestívna animácia / kamera. ()

Daertelon

Film, u něhož jde těžko rozeznat lenost autorů od uměleckého vyjádření. Kirikou je absurdně naivní, neskutečně hloupě jednoduchý, přímočarý a prvoplánový. A k tomu ještě špatně nakreslený. ()

exoomer

Uprimne, uz si ani nepamatam o com to bolo a nepamatam si velmi ani celkovo o com to bolo, ale je to spomienka. A velmi pekna spomienka na stare casy. ()

v3s

Asi bych opakoval, co už tu mockrát zaznělo. Příjemný, hezký a rozhodně ne hloupý. Jen bych si dovolil poznámku, že trailer, který tu je v záložce Videa není k tomuto filmu, ale k druhému dílu, a v kombinaci s německým dabingem je to dost tragedie ;) ()

zuziik69

Jednou jsem tuhle krásnou pohádku viděla a chtěla by jsem zase ale nedokážu ji za nic na světě najít nikde na internetu v českém jazyce... Nevíte někdo kde by jsem tuto pohádku mohla najít? ()