prasklinka

šla jsem do klubového kina a nevěděla jsem co mě čeká, černobílé povídky byly příjemným překvapením a závěrečné Louie louie od I. Popa bylo báječné, až se mi nechtělo odcházet. ()

jda23

Nálada filmu je možno niekedy unavujúca(nudná) alebo sa nepribližuje klasickým filmovým postupom a niektorých divákov môže vyplašiť. Druha polovica je o niečo lepšia. Detailné zamyslenia z kontextov sa dajú nazvať aj experimentom na prvý strih, ale sila je hmatateľná. Benigni session je skôr funkčne dolepená história, ktorú by bolo nepekné, len tak, ešte raz, nevyužiť.Taká čiernobiela jednohubka. Blanchet opäť rozmer a Wu-Tang Clan For-Ever plus Bill Fucking Murray ! Nedá mi to, Jarmusch vyvádza, ala vie. ()

Joski

Geniálna ukážka absurdných dialógov. Pre niekoho možno čierno-biela nuda. Pre Jarmuschovych fandov už kultová klasika. Pre mňa hneď po Dead Manovi druhý najlepší autorský film:-) Epizody sú krásne štylizované a herecké výkony prirodzene vyvážené. Zrelé dielo z "nezávislej americkej produkcie", ktoré sa vyrovná európskej kinematografii napríklad tvorbe Karismäkiho, Wendersa... jednoznačne odporúčam len skalným cinefilom! Nízke hodnotenie potvrdzuje náročnosť vnímania pre nezainteresovaného diváka. 95% ()

spofford

Některé povídky byly o něco slabší, jiné ještě horší, ale jiné naopak výborné. Jako celek se mi film líbil a je fakt, že ještě u žádného filmu jsem nevypila tolik kafe a nechtěla tak moc kouřit - pokud jste milovníkem kávy a kuřák, tak hurá do toho... ()

teyra

Film složený z jedenácti krátkých černobílých snímků se opakováním různých motivů (sny po kávě, Teslův výrok o akustické rezonanci, spojení muziky a medicíny, poznámka, že káva a cigarety nejsou dobrý oběd) a identickou minimalistickou formální stránkou (záběry na stolek seshora, záběry na příslušné rituály spojené s pitím kávy a kouřením) stává spíše než mozaikou skutečným celkem s kruhovou strukturou. V kavárenském tlachání se často namísto pohody a ritualizované vzájemnosti dere do popředí motiv vzájemného míjení a nemožnosti najít společnou řeč. Celek má pro mě zvláštní přitažlivost, nejen kvůli vůni kafe, cigaretové závislosti a kouzlu omšelých podniků, ale i kvůli magii dobře vystavěných a zábavných dialogů. Nejlepší jsou tři snímky založené na dobrém odpozorování prostředí show businessu – Sestřenice, Někde v Kalifornii, Bratranci ?- a poetická dělnická Champagne, jiné zůstávají spíše nevýrazné (Renée, No problem, Those Things'll Kill Ya). ()

Mira90

Sice nedokážu jakožto nekuřák zcela ocenit spojení kávy a cigaret, ale to nevadí, protože i bez toho se mi to líbilo - je tam dostatečné množství vtipu, oblíbení herci/zpěváci...Já jsem byl spokojen. ()

Kroup4

Ten film je skvělej,skvělý dialogy,postavy,herci,zpěváci,všechno...Po půl hodině jsem dal pauzu a šel si uvařit kafé a zapálit,nedalo se to vydržet.Jarmusch je frajer. ()

BDMarty007

Na poprvé jsem to nepobral. Na podruhé jsem se divil, jak jsem to mohl poprvé tak trestuhodně prošvihnout! Je to klenot. Tenhle film je jako povídková kniha. Pár povídek je skvělých, pár tak spíše dotváří celek. Ty dobré a silné ale podle mě výrazně převažují. Je úžasné, jak na minimální ploše dialogu u kafe dokáže Jim Jarmusch tolik ukázat a říci o lidských vlastnostech, jako jsou ješitnost, závist, předpojatost ... Většina povídek není o tom, že by byly vtipné a zábavné, ale že jdou na dřeň. Dialog Iggy Popa s Tomem Waitsem skvěle ukazuje ješitnou a uvnitř nejistou povahu tvrdých rockerů, vztahovačných jak staré báby (jak přesné!). Skvělá povídka Sestřenky s dvojrolí Cate Blanchette o tíživě trapné snaze o sblížení dvou lídí úplně rozdílných sociálních vrstev a perlou je pro změnu povídka Bratranci s Alfredem Molinou a Stevem Cooganem. Každé slovo a gesto má svoji sílu. Osobně se mi ale líbí i No Problem (jako bych zažil) a celkem bezobsažná etuda GZA - RZA + Bill Murray, v níž si užívám zejména brooklynskou angličtinu pánů z Wu-Tang-Clanu. Mimochodem tento film je opravdu přehlídkou různých dialektů a přízvuků a angličtiny, od brooklynské street English, přes britskou až po krásný francouzský přízvuk Alexe Descase (No Problem). ()

Brinkley

Nevím proč, ale mám pro tento film slabost. Zapnula jsem večer TV a narazila na jeho počáteční titulky (navíc se jmény mých hereckých favoritů). Měla jsem zrovna tu náladu, kdy se vám prostě nechce nic, a Kafe a Cigára do toho 100% zapadly. Ukecaný snímek o tom, kolik času lidské pokolení ztratí blábolením o banalitách u kafe povětšinou se známými, kteří jsou nám ve skutečnosti naprosto ukradení (s výjimkou Jacka, Meg a Tesly pochopitelně). Takže čistě subjektivních pět hvězd (objektivní možná 4, ale co na tom?). ()

Aleix

Tak tento film mi připomněl situaci kdy se člověk prochází galerií moderního výtvarného umění a pozoruje díla známých umělců. Bohužel i přes všechny klady a sympatie k nim, vidím jen chaos a fleky na plátně, za to když jiní uznale pokyvují hlavou a chválí toto dílo. Proti gustu .... ()

Eventyrer

Nič dramatické vo filme nehľadajte. Hovorené slovo v každej minúte vyhráva, rovnako ako realično s každého stretnutia. Ak niekto sedel niekedy v kaviarni a nemal sa s prísediacim o čom zhovárať, dokonale pochopí dynamiku rozhovorov. Čiernobiely obraz snímke dodáva výnimočnosť a nostalgiu. ()

Hashirama

Reflexe moderního umění. Nafouklé bezobsažné nic, kolem kterého se staví fazóna něčeho "smysluplného". Hranice mezi uměním a trapným pozérstvím je tenká jak šňůrka na tangách, ale Jarmush na ní nebalancuje. Z toho špatného konce spektra na ni ani nevidí. Ačkoliv Cate Blanchett a Coogan s Molinou se baví, co se dá. ()

Davidos305

Kafe a cigára je druhý film od Jima Jarmusche, který jsem viděl a i podruhé mile překvapil. Film má příjemnou civilní atmosféru, skvělé herecké výkony, režii a scénář. Hudba krásně do filmu ladí. Kamera je super, jsou tady skvělé čisté scény a vizuál celkově vypadá úžasně. Scény jsou pomalé a Jim Jarmusch nikam nespěchá a nechá vás, ať si každou scénu pořádně vychutnáte. Když příjde na dialogy (které jsou hlavní pohonnou hmotou tohoto filmu) svištijou jak na běžícím páse a myslím si, že právě kontrast mezi pomalými scénami a rychlými dialogy tomuto film fakt sedne. Jsou tu skvělé nápady, kdy herci hrají sami sebe, některé fráze opakují i v jiných povídkách nebo povídka sestřenice, kde obě sestřenice hrála Cate Blanchatt atd. Nejraději mám povídku dvojčata, ve kterých je Steve Buscemi, který nedostal moc prostoru což je škoda, ale to co zahrál, zahrál fakt dobře. Nejslabší povídka je asi Jack ukazuje Meg Teslův transformátor, ale i tak je dost solidní. Celkově je film fakt příjemný a pohodový není vůbec dlouhý a myslím si, že všechny povídky sjedete najednou. ()

Mocoft

Tak nakonec jsem se nejvíce bavil u čtení titulků kdo koho hrál. Jasně že jsem podezříval Kate z dvojrole, že jsem poznal Iggiho apod. Ale stejně... Dokonce si myslím, že by námět i scénář stačily na lepší hodnocení, ale Jarmusch neudělal klidnou a pohodovou "kávičku s cigárkem" jak si ji já nekuřák představuji, ale "vystresovaný a nervózní hlt studenýho kafe se Startkou"... ()

burnfly

Vyborne namixovane rozhovory nekolika osob, ktere filmem provazi motiv setkani u kafe a cigaret. V nekterych je primo radost sledovat herecke umeni (i nehercu, u sourozencu whitovych), ale misty se i clovek ponekud nudi. Kazdopadne vynikajici zabava. ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie