Krotitelé vln

USA / Francie, 2004, 105 min

Stacy Peralta

Stacy Peralta

Ric Markmann

...miluju to... ...neumím to, ale miluju to... nechvám si to na příští život... bravurní dokument...(23.5.2014)

Kopyto jako já nedokáže pochopit, jak někdo muže na prkně frčet dírou skrze vodní kremroli, ale dokáže na to fascinovaně a uznale zírat a být tím okouzleno, zvlášť při hojnosti opravdu nádherných záběrů. Je to paráda, ale chudák manželka borce, co v neoprenu chodí po domě jak březí vlk a čeká na tu, která bude vždycky na prvním místě - na vlnu. 3,5*.(4.9.2009)

I pro kovaného středoevropana dechberoucí zážitek. Konečně jsem pochopil, co je na tom sjíždění vln tak fascinující.(7.4.2011)

Takhle má vypadat sportovní dokument! Pro mne spolu s Christian Hosoi: Vycházející slunce jednoznačně nejlepší sportovně dokumentární snímek! Obzvláště oceňuji starší autentické záběry jízd Grega "Býka" Nolla.(14.9.2009)

Nádhera, opravdu paráda ani šlupka 220 voltů ze zásuvky by na mě nezapůsobila s větší intezitou. Poslouchat všechny ty kluky - surfařský legendy, vidět dokumentární surfařský záběry starý několik desítek let a přitom z toho všeho ještě cítit život plný radosti, vzájemného přátelství i strach ze smrti . Nechat se ohromovat nespoutaností oceánu a obrovskou odvahou všech těch kluků a holek, který jsou ochotný riskovat to nejcenější, protože surf se stal jejich životem. Tohle je prostě 100% natural life a současně to nejlepší, co jsem letos viděl, teda, až na holky, točený pivo a taliř plný smaženýho sejra ! Jo a zdravím draky a dračice z Nových mlýnů, hlavně bandu z F4 - speciálně Gagu, Bouřku a Sněhurku - Aloha, prknaři :) A ještě jeden dodatek hodně související s tímto dokumentem - Já původně chtěl napsat ten smažák před holky, ale znáte holky jak si všechno berou. Já tady napíšu na první místo smažáka před holky a pak, když dám nějáký kočce pozvánku do mý postele, tak mě bude schopná říct : "Víš co, zašukej si se smažákem, když ho máš radši."(4.9.2009)