poster

Krotitelé vln

 • USA

  Riding Giants

 • Francie

  Riding Giants

 • Slovensko

  Krotitelia vĺn

Dokumentární / Sportovní

USA / Francie, 2004, 105 min

Režie:

Stacy Peralta

Scénář:

Stacy Peralta

Hudba:

Ric Markmann
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JimmyII
  *****

  Chytlavý dokument přehledně popisuje kompletní dějiny big-wave surfingu od jeho zrodu až k současnému králi Lairdu Hamiltonovi. Vystupuje zde spousta legend, informací je přehršel, krásné záběry... Paráda!(9.8.2009)

 • Radek99
  *****

  Skutečně strhující dokument Riding Giants je neuvěřitelně sofistikovaným vhledem do surfařské subkultury, respektive do jedné z jejích podmnožin specializujících se na sjíždění gigantických vln. Cesta od alternativního životního stylu Ameriky 50. let (čerpající z kořenů beatniků, jméno Jacka Kerouaca je jedním aktérem filmu coby inspirace ve filmu skutečně zmíněno) k módnímu a do vysoké míry komercializovanému fenoménu se tomuto extrémně náročnému odvětví surfařského sportu do jisté míry vyhnula, neboť tohle je skutečně jen pro pár vyvolených. ,,Big-Wawe" surfaři si uchovali něco z panenských začátků, kdy surfing byl především životní styl postavený na nikdy nekončící zábavě a žití v nikdy nekončícím létě, v němž stačí jen vlny, board, shortky a jedno tričko, které máte právě na sobě... Podobné filmy: Endless Summer, Endless Summer 2, Bra Boys, Billabong Odyssey(13.9.2009)

 • Nettrass
  *****

  Dobrý nápad...Až bude můj šéf dělat vlny, tak ho sjedu. Případně na něj taky naběhnu s prknem.(10.4.2012)

 • Quisp
  *****

  I pro kovaného středoevropana dechberoucí zážitek. Konečně jsem pochopil, co je na tom sjíždění vln tak fascinující.(7.4.2011)

 • Caszidy
  *****

  Takhle má vypadat sportovní dokument! Pro mne spolu s Christian Hosoi: Vycházející slunce jednoznačně nejlepší sportovně dokumentární snímek! Obzvláště oceňuji starší autentické záběry jízd Grega "Býka" Nolla.(14.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace