Krotitelé vln

Dokumentární / Sportovní

USA / Francie, 2004, 105 min

Stacy Peralta

Stacy Peralta

I pro kovaného středoevropana dechberoucí zážitek. Konečně jsem pochopil, co je na tom sjíždění vln tak fascinující.(7.4.2011)

Chytlavý dokument přehledně popisuje kompletní dějiny big-wave surfingu od jeho zrodu až k současnému králi Lairdu Hamiltonovi. Vystupuje zde spousta legend, informací je přehršel, krásné záběry... Paráda!(9.8.2009)

Dobrý nápad...Až bude můj šéf dělat vlny, tak ho sjedu. Případně na něj taky naběhnu s prknem.(10.4.2012)

Další Peraltův dokument a další podařená věc. Peralta zkrátka točí o tom, co miluje a v čem se dobře vyzná a na výsledku je to sakra znát. Na druhou stranu to s sebou přináší i mírná negativa, protože z pohledu laika nejsou úplně všechny ty jména a údálosti úplně podstatná. I tak ale opět podařený kousek, který potvrzuje Peraltovu zručnost při tvorbě dokumentů.(6.10.2010)

Kopyto jako já nedokáže pochopit, jak někdo muže na prkně frčet dírou skrze vodní kremroli, ale dokáže na to fascinovaně a uznale zírat a být tím okouzleno, zvlášť při hojnosti opravdu nádherných záběrů. Je to paráda, ale chudák manželka borce, co v neoprenu chodí po domě jak březí vlk a čeká na tu, která bude vždycky na prvním místě - na vlnu. 3,5*.(4.9.2009)