GAVIN17

Třináctiletý Blinker (Joren Seldeslachts) se svými nejlepšími kamarády Jonasem (Matthias Meersmans) a Matsem (Benny Claessens) prožívají společně během letních prázdnin spoustu příhod i dobrodružství. Počínaje tím, že se koupou bez plavek v zámeckém rybníčky, kde jim hrozí vyhnání od hraběnky, či pronásledování jejím hajným. Jednoho dne se Blinker málem utopí, život mu však zachrání Mats, na poslední chvíli uvidí na dně ležet lidskou lebku. Do toho ještě občasné problémy s trojicí výrostků na motorkách, kteří si říkají "rudí vampýři", ale jinak si užívají volna a stále něco zajímavého kutí a podnikají. To ale zdaleka netuší, jaké hrozné tajemství zámek skrývá... Velice hezký příběh pro děti všeho věku je prvním ze série příhod natočených dle v Belgii populární série o Blinkerovi a jeho svérázné rodině od Marcade Bela. Mimochodem Joren Seldeslachts hraje roli Blinkara přirozeně a jeho herecký projev je vyloženě sympatický. Režii měl Filip van Neyghem. Film se mi líbil od prvního shlédnutí a neváhal jsem mu dát 5 hvězdiček. ()