Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

Tomulka

Oba dva hlavní protagonisté se svých rolí zhostili opravdu dokonale, ale tento film činí výborným hlavně scénář a režie. Scény v nichž se objevují stigmata (hlavně bičování) jsou velmi dobře propracované. Nejdůležitější je však samotný námět. Rozpory v církvi věda versus víra, pravé učení krista atd. toto jsou témata , které opravdu existují a tento film na ně upozorňuje. ()

Peenugirl

Najviac ma zaujali efektne nasvietené symboly (socha Ježiša, kostoly,..), všetko, čo nám malo poukazovať na bezvýznamnosť človeka oproti Bohu. Škoda len, že tie stigmata dostala z tak megapraobyčajného dôvodu... Patricia Arquette dostala z roli Frankie všetko čo sa dalo. Mohlo to skončiť menej happy, dodalo by to reálnejšie rozmery filmu. Mám rada smutné konce, sú bližšie životu. 75% ()

fratros

Kdybych to viděl jako mladší, tak mi to bude hodně vrtat hlavou. Takhle to byla jen hloupoučká "oldschoolovka," která bodla a potěšila. Navíc skvělý Gabriel Byrne, který se v roce 99' rozhodl natočit ještě jeden film s touto tematikou a udělal dobře, protože mu to sedí, jako oblek ušitý na míru. ()

zeromen

Docela slušný horor nebo spíš thriller to už je jedno. Prostě film který má hlavu a patu, hudba skvělá, na plných 5* to nemá ale i tak je to slušné. ()

demovka

Film není bez chyb, ale je lepší než průměrný. První polovina filmu je silnější než druhá. Ta se zvrtává do záběrů na efekt. Líbí se mi výběr herců, i když mezi nimi není žádná chemie. Líbí se mi vědecký přístup vyšetřovatele. Zdál se mi komplikovaný a těžko pochopitelný důvod, proč bylo katastrofálně důležité najít údajný svitek se slovy Ježíše Krista. Líbí se mi herecký výkon hlavní hrdinky, vypadá opravdu nezávisle, naštvaně a ztrápeně. Vždycky na mě ten film zapůsobí, ne tím, že bych byla věřící, ale spíš hudbou, záběry a střihem. Jinými slovy, má vybudovanou perfektní atmosféru. ()

Dixie_Cara

Film, který do sebe míchá páté přes deváté. Úvodní scéna vypadá sice zajímavě a diváka navnadí. Postupně však snímek jakoby váha jestli zaujmout konspiračními teoriemi, krvavými scénami nebo "kvalitní" romantikou. Výsledek je víceméně otřesný. ()

Mistr119

Zpočátku působil film trošku kýčovitě, jako ukázat krev, kde jenom můžu a podbarvit to křesťanskou mytologií o stigmatech, ale pak se to rozjelo, jakmile jsme se dozvěděli, že se všechno točí okolo zakázaného Ježíšova žalmu. Proto 4. hvězda. ()

uprchlice

"Stigmata" je velice kvalitní krvavý horor režiséra Ruperta Wainwrighta, který režíroval například remake "Mlha" (2005) za děsuplné hudby Elia Cmiala, který přispěl svou hudbou i do filmu "Pach krve". Díky hlavnímu obsazení - Gabriela Byrna i Patricie Arquette - byl film "Stigmata" snadno zkoukatelný. Super efekty hrály také hlavní roli a satanská tematika mě nadchla. Samotný příběh o holce, které se začnou na těle objevovat Kristovy rány, byl fakt super. Ovšem na jedno zkouknutí to bohatě stačí, ale jsem ráda, že jsem si "Stigmata" pustila a moc tento film doporučuju ;-) :-) ()

Ajfist

Hororem bych to rozhodně nenazval.Není čeho se tam bát.Spíš mysteriozní by tomuto snímku přiléhalo víc.Ovšem koho tento typ filmů s náboženským motivem nebere,může si ho klidně nechat ujít. ()

keltik1

Obdobné téma jako Šifra mistra Leonarda(apokryfní evangelia),méně bombastické,o to více lidské.Byrne přesvědčivý jako vždy v zobrazení tajemného smutku..... ()

gabo1

Nesúhlasím celkom s označením horor, ale inak celkom zaujímavý počin. Na túto tému boli nakrútené aj ďaleko lepšie snímky, ale Stigmy sa celkom dobre držia hlavne v´ˇdaka halvným predstaviteľom a peknému vizuálu. Na jedno pozretie je to celkom OK, viac od toho nečakajte. ()

Martyjoker

Netradiční snímek, který je těžké zařadit do nějaké kategorie. Kdybych se o toměl pokusit, vyjde mi asi něco jako romantické drama s hororovými prvky :-) Atmosféra filmu je podpořena vynikajícím soundtrackem. Jako ateistovi je mi na filmu nejsympatičtější, že ukazuje pravdu o křesťanské církvi. Upřímně nechápu, proč má na CSFD jen 68%. ()

annevelyn

Zajimavý film, který osloví dobře vybraným obsazením (G. Byrne), vizuální stránkou i poměrně zajímavým tématem, které niterně sice neosloví, nicméně dokáže alepoň zpříjemnit zážitek z filmu. Sympatické je, že se tvůrci přiliš nevyžívají v extrémě drastických scénách, které jsou tak příznečně pro současnou kinematografii. Zkrátka všechno je tu zastoupeno s mírou a je z toho příjemný film, který uspokojí. ()

COPolda

Hlavní hrdinka zde bydlí v překrásném bytě... To samozřejmě není jediný důvod mého kladného hodnocení, i když samozřejmě to hodně pomohlo :-) :-) Toto téma například v nějaké více křesťanské zemi může mít skvělý ohlas. ()

Misacekkv

jednim slovem ÚŽASNÝ....ať hledám jak hledám, tak nenajdu ani jednu věc, která by mě na filmu vadila... neokoukaní herci jsou velkou výhodou filmu, který za podívání opravdu stojí ()

Infurius

Určité fakty a niektoré dialógy ma zaujali a boli veľmi presvedčivé ale zas niektoré scény boli tak nudné... čistý priemer ()

jericho001

Stigmata mě dlouho míjela v televizi až jsem si je nakonec stáhnul a udělal jsem dobře.Příběh o mladinké kadeřnici která je sužovaná stigmaty je opravdu poutavý a znepokojující,opravdu mě to bičování a zatloukání hřebů do rukou a nohou bolelo za ni.Co se týká hereckého obsazení tak to nemá chybu.Patricia Arquette je opravdu hezká a skvělá herečka(mám pro ní slabost už od NOES 3)a zde zahrála svou postavu trpící dívky opravdu přesvědčivě.Mno a co se týče Gabriela Byrna tak to je prostě borec.Ve stejném roce čili 1999 natočil dva podobné filmy se skoro stejnou tématikou.Nejdříve zde jako kladný hrdina který se zajímá o případ Frankie a stárá se o ní a opatruje ji,a pak v témže roce na opačné straně barikády jako Satan v akčním nářezu Konec světa s Rakouským dubem v hlavní roli.Konec je sice trošku slabší,ale to je jinak malá vada na tomhle dost slušném filmu.U mě velká spokojenost a krásných 80%. ()