Hurensohn

The Whore's Son

Rakousko / Lucembursko, 2004, 86 min

Méně trpěliví lidé mohou být při sledování tohoto dramatu převelmi šťastni, neboť již v prvních větách se dozví, jak to celé vlastně skončí. Příběh o synovi ženy, která se na živobytí vydělává prostitucí, skýtá vcelku solidní potenciál. Výsledek není bůhvíjaký. Film je vyplněn nejrůznějšími klišé, která naštěstí nejsou dovedena do krajnosti (např. nedošlo k žádné šikany ze strany spolužáků), a momenty, při jejichž vytváření pojedli tvůrci příliš vtipnou kaši (srbská spolužačka kojící cosi, co by mělo být pravděpodobně miminko, ale jedná se patrně jen o jeho plastovou náhražku). Dále by se zde dala vytknout jistá utržkovitost příběhu (pročpak nám neukázali synátora, jak ve škole hovoří o povolání matky). Film částečně zachraňují herecké výkony Chamatové, Manojloviče a Lisnice, ale jak je patrno, Sturminger není žádný zkušený režisér, a proto to vypadalo tak, jak to vypadalo. Musím ale pochválit hudbu při závěrečných titulcích, ta byla opravdu výborná. 55%(21.7.2014)