Devět životů nindži (neoficiální název)

Nine Deaths of the Ninja

Akční / Drama

USA, 1985, 94 min

Emmett Alston

Roy H. Wagner

Ashok Amritraj
  • Pecival

Uznávám, že některé scény jsou dokonalé (bitka s trpaslíky, záporáci), celé je to hodně odlehčené což by bylo skvělé, kdyby ..... to většinu času nebylo tak hrozně nudné. Málo, velmi málo akce.(25.7.2009)

Podle názvu jsem čekal ninja film, ve výsledku jde ale o snímek, kde ninja změnil povolání na Jamese Bonda! Ninja převlek má tedy jen ve flashbacku, kde cvičí s ostatními ninji. Teroristé unesou autobus a žádají propuštění indického kolegy. Po jeho propuštění se Kosugi s americkým kolegou snaží jít po jeho stopách. Záporáci mají ale své členy všude: na jachtě, v nočním podniku, dokonce i v galerii. V prvních dvou třetinách se to snaží kopírovat Jamese Bonda, jenže s menším úspěchem a občas je to nudné díky lenivému střihači, resp. delším scénám, kde se toho moc neděje. Závěrečná třetina s odrovnáváním záporáků a osvobozováním rukojmích v džungli ale stojí za vidění. Plus bod za fantastické záporáky - a jejich neméně skvělé zneškodnění. SPOILER Převážně ten ind to fakt schytal, ale prostě kdo s čím zachází...(7.9.2015)

• Mol

Ninja kterej krájí melouny a miluje lízátka to už je na mě moc :D(12.7.2011)

Tento film nakrútil KOSUGI mimo CANNONu na FILIPÍNACH. Keď som ho videl kedysi na VHSke, vôbec sa mi nepáčil a nerozumel som ani parodickým "vsuvkám". Teraz po rokoch keď som si zohnal DVDrip konštatujem, že toto je "zatraceně" cool béčko a KOSUGI si tu dokonca ironicky uťahuje sám zo seba. (30.3.2009)(30.3.2009)

• RetroMan

Můj oblíbený ninja Sho Kosugi ve špatném filmu. Teroristé unesou na Filipínách autobus s dětmi (mezi kterými jsou i Kosugiho oba synové) a jako výkupné žádají propuštění jejich přátel z vězení. Do akce je povolána zvláštní jednotka v čele se Shoem a machistickým Brentem Huffem (GWENDOLINE) a dvěma sličnými děvami. Záporáci jsou úžasní: německý nácek na kriplkáře, černá amazonka (Božská relikvie?) a nezdolný Ind se svým idiotským smíchem. Soubojů je málo, pokud vynechám ukázky ze cvičení Shoa se svým mistrem, tak souboje se dočkáme až v závěru. Bohužel se odehrává v potemnělé jeskyni, takže toho moc k vidění není.(7.4.2012)