Zakřiknutá a zároveň mírně střelená Yeong-ju pracuje jako státní úřednice. Jelikož v místě jejího pracoviště se nevyskytuje jediná osoba, jež by ovládala současný světový jazyk (což při časté konfrontaci s cizinci občas působí drobné problémy), je její nadřízený nucen při poradní svačině roztočit prázdnou láhev a určit tak, kdo se povinně zapíše do kurzů angličtiny, na námitky dotyčného nehledě. Yeong-ju, na niž volba padne, námitky skutečně má, bohužel pro ni neexistuje cesta, jak se školnímu drilu vyhnout. Útěchou pro ni může být, že tvrdé studium anglického „r“ do jisté míry vynahrazuje pohledný frajírkovitý spolužák Moon-su, do něhož se Yeong-ju na první pohled zamiluje. Nelehká cesta za Moon-suovým sukničkářským srdcem může začít. (kiddo)

bloodvomit

Moc nechápu uvedené hodnocení, tenhle film je poměrně kravina, průměrná komedie s pár vtipnými momenty a pár trapnými, nic moc. ()

Roby

Tuhle střeštěnou úřednici jsi musí člověk zamilovat do 10 minut, no fakt! :-) Ode mě 81% tenhle film si to jenoznačně zasloužil. ()

Káronoš

"Please Teach Me English" je roztomilá, upřímná, nevinná a lehká komedie s e skrytou něžnou romantikou, jenž diváka skvěle pobaví a rozveselí. Jak jsem již řekl je to taková "lehká" zábava, takže žádné citové vydírání či extrémně dramatické momenty (tak jak to korejci umí) to nenajdete. Přesto se jedná o snímek přímo kouzelný a kladně laděný, ústřední pár a vůbec celá jazyková třída působí příjemně. Btw: film jsem si oblíbil až při druhé projekci, po delší "korea" pauze ()

LuckyStar

Inu. Kolikrát se vám stalo, že jste napochodovali na kurz cizího jazyka a tam se zamilovali? Opravdu moc zamilovali. Šíleně moc zamilovali - a byli ochotni zlikvidovat i vašeho kantora, do kterého se váš vytoužený objekt tak nešťastně zamiloval? Jsem si jistej, že několika z vás se to určitě podařilo. Tudíž pro ty všechny ostatní (a pro mě především!), kterým se to ještě nepovedlo, v Jižní Koreji, přímo v roce 2003, přímo na bedrech Hyuk Jang a Na-yeong Lee se nachazí doslovný název filmu Yeongeo wanjeonjeongbok [Zabijte učitele na angličtinu]. Raději vám nebudu povídat, jak roztomilej film to je [roztahuje ruce] a jak je srandovní [otevírá do široka pusu], raději vám povím, že přece není VŮBEC důležité jak vypadáte, ale co nosíte sebou za feromony! Život je opravdová komedie z několika hledisek; někdo říká trapasům trapas, někdo tomu prostě říká "dneska jsem se nenudil". A to je skoro to nejvíc nejdůležitější, pominu-li fakt, že o půlnoci půjdu něco zařvat z balkónu a pak se mi bude něco pěknýho zdát. Yeongeo je moc milounkej film s moc pěknejma lidma v pěknym prostředí a s pěknym všim - a to ať mě sní ta ztracená bota, jestli vám teď říkám nepravdu. ()

evil_ryu

Mám rád Kórejské romantické komédie. No táto sa ma vôbec nedotkla. Zopár vtipných scén tu bolo, nie takých že sa človek váľa po zemi, ale takých že sa príjemne zabavíte. Pohľad na vzťah ústrednej dvojky sa mi zdal dosť podivný aj na Kórejské pomery. Rád si pozriem krásne optimistický film, ale toto bolo trochu moc aj na moje obvody. Ak by som tento film mal niekomu odporúčať, tak určite dievčatám vekovej kategórie 12-100. Ja si idem radšej pustiť Odlboya. ()

jorgus

bohuzel druhy korejsky film v kratke dobe o kterem musim rict, ze je nadhodnoceny..bezstarostna crazy komedie podle me korjcum nejde, protoze uz tak jejich misty infantilni humor jde prejit s primhourenyma ocima, ale zde kdyz to chteji znasobit to opravdu bije do oci..romantiku delaji nejlepsi na svete, ale do komedii bych je nepoustel..vim, ze tak se chovaji prirozene, ale na platne to vypada jako prehravani a hodne moc to rusi a je to az moc crazy:) ()

Rambo159

Perfektná bláznivá komédia so skvelou ústrednou dvojkou, ktorá nenudí ani nachvíľu a je plná vtipných momentov. Jednoznačne 5* a rád sa k filmu vrátim. ()

Eles

Film ma velmi slaby scenar, dokonce i na romantickou komedio-parodii. Presto davam 5*. Uz dlouho jsem se tak nenasmal. Zejmena prezentace snu a korejska anglictina me sundavaly ze zidle... ()

tragos

Další jihokorejská romantická komedie, další dobrý film. Možná se to naoko tváří jako mexická telenovela, ale není tomu tak. Z podobných korejských fimů, které jsem měl tu čest vidět, je Yeongeo wanjeonjeongbok nejklasičtější romantickou komedií. ||| Korejská angličtina je sice příšerná, ale korejština sama o sobě je velmi přitažlivý jazyk :) ()

Radek.SCH

Dost průměrná romantika, jejíž jediná inovace spočívá v kombinaci korejštiny a angličtiny. Jinak tuctová záležitost, s předvídatelným dějem a už typicky (u Koree) přehnaným koncem. - 60 % ()

JimiH

Svižná a nápaditá romantická komedie, která nenudí ani napodruhé. Pokud máte rádi lehce infantilní korejské komedie, tuhle byste neměli minout. ()

TylerGage

korejci mají uplně strašnou angličtinu až sem se musel místy uplně smát. celkem dobrá příběh u tohoto filmu... byl jsem zaujat. ()

Al44...

Další z řady jihokorejských crazy komedií - tentokrát je hlavním tématem výuka angličtiny. Ta svede dohromady na první pohled velmi rozdílný pár. Po celý film pak sledujeme jejich prapodivné taškařice, dočkáme se samozřejmě hromady trapasů, "korejských komediálních" obličejů a pár neuvěřitelných kousků (výlet za prasetem na korejský venkov). Co je ale hlavní - místy nám film naservíruje i velmi dobrou zábavu. Škoda jen, že celý film táhne hlavně frajírek Moon-su. Představitelka hlavní ženské role mi příliš nesedla. Moc se toho ale v těch hodinách angličtiny nenaučili :) ()

Mira90

Ztřeštěná a přitom velmi zábavná záležitost. Která navíc dokáže z diváka vyždímat nějaké ty emoce. Prostě Jižní Korea... ()

prasklinka

prvních 10 minut jsem to chtěla vypnout jaká to byla kravina, ale nakonec jsem zjistila že je to hodně praštěná komediu a ze se u Candy s Elvisem a korejský angličtiny pěkně zasměju :) ()

zipacna

Jak tady již bylo psáno, zamilovat si tuhle praštěnou státní úřednici není vůbec těžké. Dnes můj pátý jihokorejský film mě překvapil svým vtipem, a přidal i další překvapení, v podobě jakési parodie na videohru (tuším že se jmenovala Mortal Combat), kterou jsem hrál před mnoha lety. I když film měl poměrně dlouhou stopáž (přes 100 minut) uběhlo mi to pěkně protože zde je málo u čeho se nudit. ()

Nijura

Po první polovině jsem si říkala, jestli to nevypnout. Vůbec se mi to nelíbilo, ovšem ve druhé polovině jsem tak nějak vcítila do postav a příběh mě chytnul a za to dávám 4* a taky za hlavní představitelku. ()

JohnyTrava

English knows no shame. Alebo to bolo také slabé (teda predlhý úvod) alebo nerozumiem kórejskému humoru. Síce sa to časom rozbehlo ale film sa hodnotí ako celok a nie len jeho časť a preto som nerád, že musím hodnotiť tak nízko. Ku koncu, či skôr od polky som sa začal fakt baviť, no dovtedy som len krútil hlavou nad tým, čo si Kórejci pripravili. Tradične platí: zopár bránicu trhajúcich záberov film nevytrhne. Hlavne ak sú v ňom tie pre mňa nepochopiteľné montáže. Skrátiť či azda lepšie spracovať ten úvod dal by som aj plnú, takto je to priemer (teda ako celok!). ()

boombang

Jako jeden z mála zde dávám průměr. Ústřední dvojka mi byla víceméně nesympatická, třídní trampoty s angličtinou a s profesorkou mi přišly trapné a motiv sestra/milenka je obehraný jak deska od Olympiku. Naproti tomu se tu pořád výborně hláškuje, obrazové hrátky jsou osvěžující a Angela Kelly je šťabajzna. Ztráta času to nebyla. ()

RigorMortis

Epické. Kvalitne uletená komédia, pri ktorej som miestami plakal od smiechu. Žiaden fekálny humor ako to býva pri 'murikánskych komédiách na x pokračovaní, napriek tomu som sa fakt bavil. Na-young Lee ma zaujala už v Maundy Thursday, no narozdiel od toho bol tento film neskutočne ľahký. A ako písala Faye, hlavnú hrdinku nemožno nemilovať. ()