Děti mé sestry v Egyptě

Dánsko, 2004, 90 min

Kasper Barfoed

Jeppe Kaas
  • pe3czech

Tohle dávali v televizi jednoho sobotního rána. Jako záležitost k probouzení se je to velice slušná, když to neberete příliš vážně, můžete se i docela dobře pobavit. Není to 90 minut šíleného smíchu, ale minimálně úsměv vám to na tváři určitě vykouzlí. Pak jsou tady scény, které nemají absolutně hlavu a patu, a které nejsem ochoten snímku odpustit ani v rámci žánru a záměru režiséra: spoiler: Chlapci poškodí automobil, aby se zbavili protivné opatrovnice. Když se vše povede, auto zase opraví, a chtějí se nechat odvézt řidičem, který je příslušenstvím vozu, na závody velbloudů. Řidič však začne ujíždět a chlapce-autoopraváře nechá venku. Následuje zběsilý běh kloučka a naskočení do vozu za jízdy stylem á la Chuck Norris konec spoileru. Tohle už do rodinné komedie rozhodně nepatří, ale Semir Gerkhan by se mohl nechat inspirovat. Souhrn: koukejte na to jako já k probouzení se a ke snídani a budete spokojeni. Jestli ale na jiném kanálu běží přímý přenos závodů motorek, koukněte raději na něj, ať máte rádi motorky nebo ne.30%(18.7.2009)

• kajda.l

Toto by si povinně jako instruktážní film "jak přežít v extrémních podmínkách", měli pustit účastníci amerického Survivora..aneb jak rozdělat oheň behem tří sekund, opatřit spoustu potravy za další 10 minut tak podobně. Tito spratci by i samotmotnému Richu Hatchovi natrhli zadek. A btw..já si myslel, že černá vdova je pavouk:O. A za tu patnáctiletou slečnu, která už nikdy nechce chodit s klukem, dávám hvězdu.(18.7.2009)

Pro mě příjemné překvapení, krásně jsem se pobavil. Film je samozřejmě plný klišé a čerpá z jiných filmů, je předvídatelný od začátku do konce. Přes to všechno je ale svižně a s přehledem natočený.(21.7.2009)

Aj ked to patri mozno do stvrtotriednych filmov, zabavila soms a slusne :)(3.5.2009)

• Indiana

Docela shit o ničem.(8.3.2006)