Devatenáctiletá Marie Allen skončí v ženské věznici za ozbrojenou loupež, do které byla vmanipulována manželem, zabitým při činu. Máme zde hodnou ředitelku, která neúspěšně bojuje o prostředky na zlepšení věznice a zároveň se snaží zbavit sadistické bachařky. Ta prosperuje z prostředků bohatších vězenkyň, které si u ní kupují lepší zacházení. Marie se ve vězení sledem událostí mění z nevinné dívky na někoho, kým se stát nechtěla a hlavně neměla. Scenáristka Virginia Kellogg se kvůli výzkumu pro film nechala zavřít do vězení, čerpala tedy z vlastních zkušeností. (Ben Nevis)

xpaja

Rozhodně to není noir, ale je to perfektní drama, které názorně ukazuje, jak nápravný systém napravuje ty, co pohltí. Přeměna hlavní hrdinky z roztomiloučké ustrašené dívenky v cynickou mrchu byla perfektní a E. Parker jí zahrála skvěle. Z dnešního pohledu film lehce sráží jistá "jemnost", se kterou vykresluje podmínky ve věznici. Ale to je dáno dobou vzniku. Dávám --- == 82 % == --- . ()

Vanshua

Avizovanej best female noir ever me moc lakal, nevzpominam si na jinej noir s zenskou hlavni hrdinkou. Film funguje i jako vezenske drama se socialne-kritickym podtextem, prerod hlavni hrdinky je moc pusobivej a myslim, ze na dobu vzniku filmu i umerene zahranej. ()

Moraldo

Noir drama z prostředí ženské věznice. Přiznám se, trochu jsem se toho bál.... Ale už po první třetině filmu se mé obavy rychle rozptýlily. Vynikající herecké výkony, hra na city diváka i na jeho svědomí. Nádherná kamera i dialogy. ()