Za ginipiggu: Akuma no jikken

Krátkometrážní / Horor
Japonsko, 1985, 43 min

Režie:

Satoru Ogura

Skupina mladíkov unesie mladé dievča so zámerom ublížiť jej. Skúšajú rôzne formy mučenia - od fackovania, cez popálenia až po prepichnutie oka ihlou.
Prvý film zo sadistickej série Za ginipiggu. (ash99)

Mefistofelle

Tenhle filmeček má jednu obrovskou chybu, která bohužel nejde odpustit - nikdy jsem neviděla exploitation/fake snuff s tak neskutečně pasivní herečkou. To, že jí na ruku lejí horký olej, v ní vzbudilo následující reakci: začala se lehce svíjet a kňourat. Já vám nevím, ale kdyby tohle někdo měl udělat mně, tak řvu a házím sebou jak býk na rodeu. A takhle to je skoro se vším, co jí provádí - jedině mučení protivným zvukem vypadalo ještě jakž takž uvěřitelně. Dalším problémem je, že některé scény jsou zbytečně protahované a snadno propadnete nudě, hlavně na začátku. Jako pozitivum beru efekty, které (až na gumovou ruku v jednom záběru) byly docela obstojné. Ale ani to nestačí k tomu, aby se to dalo považovat alespoň za průměrný snímek. No, od dalších dílů mě to beztak neodradilo, takže jsem docela zvědavá, co se z té série vyklube... ()

Ruuzha

Podle mě až zbytečně dlouhé a nudné. O nějaké realističnosti se tu asi nedá moc mluvit, ale protagonistka mučednice mohla alespoň trochu předstírat bolest. Osobně mě jen tak něco nerozhází a tohle taky nerozházelo, čekal jsem trochu větší maso. Ale bylo to takové typicky japonské, milovníci rádoby šokujících snuff filmů, o kterých se mluví, ale nikdo je nikdy neviděl si přijdou na své. ()

Radiq

No tak vezmu to popořádku: Mlácení, kopání, kleště, točení na židli do bezvědomí a blitků, 20h nepřetřžitého hluku do sluchátek, trhání nehtů, pálení olejem rozžhaveným na 150 stupňů, nanášení červů a vnitřností, kladivem dlaň a jako třešnička na dortu detail vypíchnutí oka - není to hezká podívaná. Je to fakt děsná sranda (vážně to myslím ironicky). Ani mě to nepobavilo, ani nepohoršilo, ani neznechutilo, jenom jsem si říkal - to už je moc, to si vypálím jenom v té 250MB verzi, ne v té 500MB. Fakt hodně reálné. Blair Witch byl hodně autentickej, ale jestli tohle je hraný, tak mi vymlaťte zuby a udělejte si z nich korálky. Akorát nechápu, proč ta ženská někdy trochu pořádně nezařvala nebo nenadávala jim. Připadlo mi to, jakoby to dělala dobrovolně. Mám na to podobný názor jako sullafelix ()

gjjm

Začátek proslavené a výborné morbidní série Guinea Pig (přestože vlastní jádro této série tvoří jen tohle a pak ještě Flower of Flesh and Blood, a pak vlastně ještě ironizující He Never Dies). Nijak zvlášť nestandartní falešný snuff, ale zato s docela dobrým filosofickým (smysl žifota...) a artovým přesahem (symbolické názvy jednotlivých kapitol...), z morčecí série má asi vůbec nejlepší a nejnápaditější kameru a nejartovější ambice, morbidity jsou zde poměrně zajímavé (opařování ran, červi, probodávání hlavy jehlou a tak různě podobně) a natočené je to i na té trapné gumové ruce velmi slušně a s několika docela zajímavými nápady. Pohled na tělo, visící ze stromu v síti, je velmi zajímavý, a ani jako čistě narrativní film to vůbec není špatné (i když té narrace tu moc nenajdete a je to čistě rám krvavého obrazu). Narrační a pseudofilosofický obsah se mi dost líbí; brutální stránka sice není špatná, ale už jsem viděl mnohem, mnohem lepší. Přesto je dobře, že něco takového vzniklo, už jako praeludium k mistrnému druhému dílu, nazvanému Flower of Flesh and Blood... K čemu je tvůj život?K ničemu. ()

Sdoom odpad!

Rádoby zvrácenost, která má šokovat. Bohužel je to ze všech hledisek krom triků tak amtérské, jak to jen může být (v negativním slova smyslu). Hlavní herečka tragická, mučení z 90% nikterak šokující. Výsledkem je 43minutová ukrutná nuda. Čistý odpad. (SD, orig.) ()

BlackTom

Posledné mesiace som pôsobil ako Tom Welles (8MM) a márne som pátral po niečom, čo aspoň vzdialene pripomína snuff. Nie je to pekná práca, ale za plus považujem, že som si vypestoval istú odolnosť a už ma neprekvapí zvrátenosť akéhokoľvek druhu. Preto, keď mi bolo povedané, že Guinea Pig má k snuffu najbližšie, pripravil som si žalúdok na záverečnú kapitolu svojho zbesilého "pátrania" a dal som sa nato. A div sa mi svete, smial som sa. Ono keď sa v premietačke stretnú Faktor strachu a Jackass, inak to ani nejde. Chcel som počuť šialené výkriky, dotyčná obeť však bola zrejme nadrogovaná, pretože maximum, čo sa mi dostalo bolo pár vreskov pri psychoterore počúvania 20 hodín akýchsi zvukov (za predpokladu, že je niekto tak naivný, že tomu uverí). Facky a kopance boli tak príšerne nekamuflované, že som naozaj videl, ako si jeden z katov plieska dlaňou o dlaň, kopance zas boli jemnejšie než golfové odpaly meter od jamky. A všetky reálnejšie scénky boli až mučivo krátke a nedetailné (trápne trhanie nechtov). Vrhanie vnútorností po obeti? Takto sa zabáva Johnny Knoxville a jeho partia, preboha! Do toho všetkého zmätené zábery ženskej visiacej na strome v nejakej sieti. Nebyť poslednej scénky, oka nalievajúceho sa krvou, bol by to jasný odpad!. Pretože čo iné sa dá hodnotiť, ak nie vierohodnosť? Fyzický teror? Dám ten bod z milosti. Psychický teror? Nula bodov. Takže moja odysea končí a neprekonanou hranicou stále ostáva Srpski film, ktorý má okrem naturalistických scén aj záverečnú pointu. Amen. ()

Arach.No

Na začátek předesílám: TENTO FILM NENÍ ANI TROCHU NECHUTNÝ! Jedná se o nafouklou bublinu, tvořenou z 90% legendou, pouhých zbylých 10 připadá samotnému Za ginipiggu. První díl legendární série Guinea Pig je naprosté zklamání. Nečekal jsem od filmařů žádnou invenci a taky jsem si jí nedočkal. Sice se jedná o fake-snuff, ale právě devizou tohoto žánru by měla být jistá rozmanitost. Bohužel s ničím novým autoři nepříšli.Co je horší, ženská která hraje mučenou je opravdu strašná. Teď si neodpustím lehkej SPOILER: Křičí jenom když má na uších sluchátka, nebo jsou na ni naházeny vnitřnosti. KONEC SPOILERU Tahle její chladná hlava mě chvílemi opravdu zarážela, protože jsem si výdycky myslel, že dostat do obličeje pytlíkem plným hřebíků může bolet. Tato ženská snáší bolest líp, než tajní agenti Jejího Veličenstva s povolením zabíjet. Brutalitě zde se můžete spíš smát (další lehkej SPOILER), když například paní dostává facky, jde jasně vidět, že se pánové mlátí sami do druhé ruky. Když ji po chvíli kopou, tak divák nevidí ani jeden jedinej kopanec, spíš si ji mezi sebou pohazují a máchají nohama ve vzduchu. (KONEC SPOILERU) Tohle byla věc, která mi znechutila film. Ta naprostá nevěrohodnost, s jakou je nám Guinea Pig předkládáno, je jeho největším mínusem. Jedinou * dávám za poslední scénu, ve které to oko vypadalo opravdu reálně, i když za pár vteřin následoval střih, takže zase nic pořádnýho. PS: To dwi: Nechalo mě to naprosto chladným. PPS: To MoRTy: Tebou zmiňovaný soud proběhl s tvůrci druhého dílu, ne tohoto. ()

TERRORDROME

Prvý diel série Guinea Pig je najnudnejší. Banda degenov tu mučí ženskú, trochu jej nafackujú, nakopú, točia na stoličke, obaria jej ruku a vrcholným číslom je prepichnutie oka. Medzi jednotlivými scénkami ženská visí zo stromu v sieti. Obhadzovanie mäsom je naozaj chujovina ťažkého kalibru a jediné naozaj drastické mučenie je to zvukové, to mi prišlo naozaj nepríjemné, z toho má divák husiu kožu a tá chudera penu u huby. Ináč amatérske, blbé a predovšetkým nudné. Tá ženská sa tvári, že ju to nudí, alebo je jej to jedno ( bohvieaký honorár za to vystúpenie asi nebol ), ani nekričí ani nič iné proste len sedí a čumí. Čo už. ()

Daweflip odpad!

Na film jsem byl hodně zvědavý. Neodradilo mě ani množství odpadu - přeci něco snesu, říkal jsem si. Film mě nijak zvlášť nerozhodil, ale celkem uspal a znechutil. Źádná gore legrace se nekoná, jen naprosto zbytečné nechutné scény, které zaujmou opravdu jen tou nechutností. ()

Rathalos

Tak prvy diel tejto serie mam za sebou a musim povedat,ze je to extremne drsne,brutalne,krute a bolestive,v Japonsku su experti na tento zaner,este aj po tej psychickej stranke da poriadne zabrat tento kratkometrazny film,ale to prevedenie musim vyzdvihnut,vyzeralo to fakt realne,takze z toho hladiska davam tri hviezdicky,inak by to bol asi odpad...:-) ()

JimiH

Humus... to především. Čirý a chladnokrevný sadismus. Poměrně amatérské zpracování, ale značně převyšující různé pokusy z poslední doby (Poughkeepise tapes apod.). Po zajímavém úvodu jsem ale očekával něco jiného, nelze však popřít že i tak mě především nápaditou kamerou film překvapil. Střídání polodetailu, detailu s velkým detailem diváka do filmu vtáhne, ať chce nebo ne a je jen na jeho nervech, zda dokouká do konce. Já to zvládl, ale další díly už pravděpodobně oželím. ()

foundation odpad!

Ach bože, bože, prebože. Takto teda vyzerá legendárne Guinea Pig? Film ktorý nejaká psychicky labilnejšia dušička dokázala niekedy pokladať za skutočný snuff? Preboha veď to je komediálna tragédia. No keď pre nič iné, oplatí sa to vidieť asi pre jedinú vec. Pre ,,herecký výkon,, tej ženskej čo ju to akože mučili. Tak to som len neveriaco čumel aká chorá hlava si mohla myslieť že to je ,,real,,. Čakajúc brutalitu najtvrdšieho kalibru som po tých 40 minútach nechcel veriť že to bolo všetko. Šokujúce? Zvrátené? Úchylné? Ale prosím Vás. To sú slová ktoré si zaslúžia iné filmy a nie táto slaboduchá volovinka. P.S. SPOILER. Kapitola Unconscious je zrejme najzábavnejšia casť pořadu. Holku vkuse dookola točia na stoličke a potom jej po ksichte vylejú flašku nejakého chlastu. No čistá brutalita len čo je pravda :D. Scéna s okom na záver už nič nerieši. ()

merlinovic

Očekával jsem nějaké nechutné zvrácenosti lahodící oku diváka, leč marně... Dost amatérský snímek, ale uznávám že na tu dobu pár zajímavých efektů. Největší problém mám s dívkou která i když je mučena, tak se nebrání a vše si nechává líbit a někdy ani moc nereaguje na mučení jenom sem přiblble usmívá... Jediný co stálo za to byla scéna s okem na konci, kde je rovněž rekapitualce téměř všecho v pár sekundách, tudíž doporučuju přepnout rovnou na posledních 5 minut protože zbytek nestojí vůbec za nic... ()

Tormentor665

Jako představení hnusu a krutosti to není zlé, udělá se vám párkrát erekce či nevolno. Že jsou nápady vykradené, to člověk odpustí, i když moderní technologie mohly nabídnout i moderní postupy. Ideální na krátkou pauzu mezi nedělním obědem a večeří:-) ()

xSxEx

pokud jde o autentičnost tedy aby to působilo jako Snuff tak myslím, že se to podařilo-aspoň já tomu uvěřil a nejlíp mi potom nebylo:-) ()