Vynález

Primer

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2004, 77 min

Shane Carruth

Masovo nedivácke cestovanie časom produkujúce (rôzne motivované) kópie svojich cestovateľov a zároveň nespočetné množstvo (rôzne vyložiteľného) metafyzikálneho vystrájania? Nekompromisná negácia časopriestoru a renomovaných teleportačných praktík, trúfalé porušovanie pravidiel vlastného fikčného sveta (mobil) a jeho lišiacke poprevracanie (Granger) či prísne zatajovanie kľúčových infomácii na úkor dočasného uspokojenia a ich následné využitie v prospech záverečného twistovania s dlhodobým efektom? Carruth-samouk, frivoľnosť a vášeň? Áno prosím, môžem kedykoľvek…(2.10.2013)

• Numinek

Nechápu... časem tomu dám ještě jeden pokus :)(30.6.2014)

• petero

Pri tomto filme treba mať mozok zapnutý na vysoké obrátky. Možno to dopozerám keď si budem chcieť zaťažiť závity ako pri matike na vysokej aby som to pochopil. Len sa bojím že to dopadne ako s fyzikou a proste to nepochopím lebo to spracovanie to nijak neuľahčuje.(22.10.2006)

• bouncer

Jeden opravdový (od Mattella) "WTF?!" film. Ano zamotané je to neuvěřitelně, vysvětleného není nic a natočené je to skutečně amatérsky. Tvůrci se sice sympaticky snažili udělat nezávislý snímek, který bude opravdu zajímavý, netradiční v pojetí a lákavý hlavním tématem. Bohužel zapoměli, že nezávislá tvorba staví především na dobrém a originálním scénáři, ne patlanině několika bláznů.(17.9.2010)

Tento film vypadal, že uspokojí mé nenasytné oči hledající zvláštní příběh hoden hlubšímu zamyšlení. Bohužel se tak úplně nestalo. Výstavba filmu je sice ,,zvláštně,, zajímavá a nabízí na konci možnost, aby se divák ponořil do myšlenek a srovnal si všechny prvky filmu dohromady, ale mě film nechal vcelku chladným, že jsem absolutně neměl potřebu ani touhu více o filmu přemýšlet.(14.3.2009)