Vynález

Primer

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2004, 77 min

Shane Carruth

Rozpočet $7,000Tržby USA $424,760Tržby Celosvetovo $545,000(31.1.2010)

• Politik

Miluju tenhle žánr, ale tento film se snaží být tak chytrý až je nudný a špatný. Za mě pouhých 40% a nemám chut ho znova vidět. Co filmu přidává body je jeho krátká stopáž. Ale matfyzák, co si o filmu něco přečte na internetu možná zažije orgasmus.(1.7.2015)

• Webb

Příliš velké neucpané scénáristické trhliny....(15.2.2012)

• Caminzind

Když už schází myšlenka, vynaložím veškerou energii k vytvoření její iluze. Prostě podvod. Stejně jako u Pí jde o simulaci obsahu formou.(14.3.2010)

Jeden z nejobtížněji pochopitelných filmů na první pokus - Memento je vůči Primeru docela nenáročné pokoukání. Dvojice vědců náhodou vynalezne přístroj, ve kterém ubíhá čas pozpátku a využijí jej k sebeobohacení, je však nutné respektovat zákony kauzality a vše se postupně zvrhne a to velice složitě... Styl vyprávění rozhodně k lepšímu porozumění nepřispěje, přesto se všechno "dá" na několikeré shlédnutí uchopit a dostat jakýs takýs přehled o tom co se vlastně stalo, kdo všecho kolikrát a kam cestoval a kolik "klonů" mu zrovrozatím 7/10(27.3.2007)