Vynález

Primer

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2004, 77 min

• Politik

Miluju tenhle žánr, ale tento film se snaží být tak chytrý až je nudný a špatný. Za mě pouhých 40% a nemám chut ho znova vidět. Co filmu přidává body je jeho krátká stopáž. Ale matfyzák, co si o filmu něco přečte na internetu možná zažije orgasmus.(1.7.2015)

• st.ranger

Popis filmu je velice závadějící. Film je sice slušně z počátku nejasný, když nevíte, co mte čekat a když už jsou asi v polovině náznaky o co se jedná, veškeré podstatné vám uniká. Není to vyloženě špatný film, ale ke konci už v tom je takový zmatek, že jsem ani nehodlal sledovat film znova, jak je u podobného žánru zvykem.(23.5.2010)

Není to tak vybroušené jako Upstream Color, vždyť Primer stál jen 7000 dolarů, ale ani tady se nezapře Carruthuv nadpozemský talent. Nemyslím si, že jsem tenhle film úplně pochopil, ale zároveň si nemyslím, že není nepochopitelný. Všechno dává perfektní smysl... pokud jsi, stejně jako Shane Carruth, člověk s více mozky. Všichni ostatní budou potřebovat mnoho projekcí a doktorát z kvantové fyziky.(8.11.2014)

• bouncer

Jeden opravdový (od Mattella) "WTF?!" film. Ano zamotané je to neuvěřitelně, vysvětleného není nic a natočené je to skutečně amatérsky. Tvůrci se sice sympaticky snažili udělat nezávislý snímek, který bude opravdu zajímavý, netradiční v pojetí a lákavý hlavním tématem. Bohužel zapoměli, že nezávislá tvorba staví především na dobrém a originálním scénáři, ne patlanině několika bláznů.(17.9.2010)

Zmatené (záměrně?), ale svým způsobem působivé. Ke konci jsem opravdu netušil souvislosti. Ještě se na to někdy musím podívat znovu.(9.7.2011)

• - Zariadenie vo filme je hučiaca kovová krabica veľkosti človeka. Jeden záber ukazuje, ako Abe (David Sullivan) a Aaron (Shane Carruth) stoja za stromami a sledujú samých seba vchádzať do skladovacích priestorov U-Haul. Táto scéna bola natočená v Carroltone na predmestí Dallasu. V roku 2005 boli stromy odstránené kvôli stavbe predajne Hummer. (Madsbender)

• - Jedna zo scén, ktorá sa nedostala do finálnej verzie filmu, ukázala, že bol Abe (David Sullivan) diabetikom. Záber, ktorý ukázal, ako si odskočí behom konverzácie, pretože si potreboval vpichnúť inzulínovú injekciu, mal preukázať, že okolnosti prinútili Abea stať sa starostlivým a metodickým. (Madsbender)

• - Režisér Shane Carruth se snažil ztvárnit zvuk ve filmu co nejreálněji. Například k vytvoření "hučení" stroje času tak použil auto a mechanickou brusku. (Pitrsss)