Starrcade

(pořad)
všechny plakáty

V pořadí již šestnáctá Starrcade konaná 28. prosince v aréně MCI Center v hlavním městě Spojených států amerických tentokráte pro diváky připravila devět zápasů. Na úvod se mohlo šestnáct tisíc fanoušků těšit na tzv. Triangle match o titul WCW Cruiserweight Championship, který sehráli wrestleři Billy Kidman, Rey Mysterio jr. a Juventud Guerrera. Na závěr se odehrál tzv. No Disqualification match o nejcennější titul WCW, ve kterém bojovali Bill Goldberg a Kevin Nash. (Stocki)

nevermore

Spoiler! A tady začal tentokrát již jednoznačný pád. Poslední zápas odkryl karty zákulisních tahání za provázky. 1. WCW Cruiserweight Championship - Triangle Match: Juventud Guerrera vs Rey Mysterio, Jr. vs. Billy Kidman (10/10) Scénář utkání je naprosto geniální a myslím, že tito 3 byli v této době skutečně na vrcholu všech high-fly wrestlingových akcí. Nakonec se snaží Eddy Guerrero změnit sled věci ve prospěch svého LWO chráněnce Juviho, ale vyhrává Kidman. Eddy ho vyzývá ať pokračuje proti němu___________ 2.WCW Cruiserweight Championship: Wcw Crusierweight Champion Kidman Vs. Eddy Guerrero (9/10) Kidman předvádí neuvěřitelný kousek, kdy bez odpočinku pokračuje v dalším zápase, který je opět směsicí rychlé a přesné akce. Mysterio a Juventud sem tam vypomohou. Z Kidmana je udělán nadčlověk a ještě jednou vyhrává. _________3. Norman Smiley vs. Prince Iaukea (6,5/10) Přespříliš technický zápas plný nervozity. Nakonec vyhrává na Chicken wings hold Smiley. _________ 4. The Cat w. Sonny Onoo vs. Perry Saturn (8/10) I když zápas nebyl zrovna svižnej, nebo plnej jen dechberoucí akce (Saturn neměl ani prostor, předvést co umí), musím nadhodnotit, protože prohra toho dementa The Cat mi udělala největší radost z celého Starrcadu :)_______ 5. Brian Adams/Scott Norton w. Vincent vs. Fit Finlay/Jerry Flynn (7/10) 4 heelové proti sobě? Proč ne. Po standardním utkání vítězí Scott Norton po Powerbombu na Flynna._________ 6. WCW Television Championship: Chris Jericho w. Ralphus vs. WCW Television Champion Konnan (3/10) Jericha obdivuju a nechápu proč ho WCW držela tak zkrátka. Dobře bylo vidět, že když přestoupil do WWF hned hrál první ligu. Ta kupka neumětelství a neopodstatněné nafoukanosti Konnan si snad ani nemohla zasloužit vítězství. Jericho předvádí prvky téměř až (nebojím se toho slova) kaskadérství, flákne sebou z ringu na železné schodky a Konnan není schopen dobře prodat jediný z chvatů, který na něm Chris Jericho spáchal. Plusové body co bych jinak dal, šly ke třetímu zápasu. Nevermore pro Konnana vítězícího nad Jerichem. Špatnej booker Nashi, špatnej booker. _______ 7. Eric Bischoff vs. Ric Flair (6/10) Tady šlo spíš o politiku než dobrou podívanou, nicméně vítězí Eric B. za pomoci Curta Henniga. _______8. Giant vs. Diamond Dallas Page (8/10) Giantův double choking backbreaker vypadal impozantně. Jinak vykrytí Chokeslamu a přerod v Diamond Cutter je víc než super závěr! _______ 9. WCW World Heavyweight Championship: Kevin Nash vs. WCW World Heavyweight Champion Goldberg (6/10) Nemám Goldberga nikterak v lásce, ale tohle byla komedie a šaškárna. Černý zápas v historii WCW a jeden z důvodů, proč WCW šlo ke dnu. V tuto chvíli Goldberg neměl být ještě poražen, akorát Big Kev, kterej spoluautoroval scénáře zápasů si nejdřív zajistil popularitu dlouhou cestou (vítězství v Battle royalu měsíc před tím, ukončení vítězné série Wratha a další) a pak si sám naordinoval nejvyšší opasek. Navíc K. Nash v ringu Goldbergovi absolutně nestačí, možná tak Hulk Hoganovi :) Kreténismus na entou. Burn in hell, Big sexy! (když jsem se na to koukal v originálním čase v roce 1998, v jedenácti letech coby Wolfpack fan, jsem to přál Nashovi...) ________CELKOVÉ HODNOCENÍ: 7/10 () (méně) (více)