Tarots, detrás de las cartas el Diablo

• Španělsko Tarot (více)

Karlos80

Pozor nezaměňovat s tímto filmem http://www.csfd.cz/film/76188-macchie-solari/ který je čistě italské výroby! Jde o zcela odlišný film, kde příběh by se dal ale označit částečně jako giallo. Není to kdovíjak originální záležitost (něco podobné se točilo už koncem 60's viz Lenzi atd), to co se tu ale odehrává je docela zábavné sledovat, kdy film ani moc nenudí. Příběh a spiknutí se točí kolem peněz (v sázce je veliké dědictví), v místech je to dost mrazivé, je tu plno intrik (vydírání, žárlivost, nenávist a chamtivost), násilí a nakonec i vražd, které jsou motivovány právě všemi těmi výše uvedenými negativními lidskými vlastnostmi... Film je velmi kvalitně obsazen, nejvíc pozornosti na sebe jistě upoutala mladičká Sue Lyon (Lolita) v roli atraktivní mladé ženy (zlatokopky) která je svedena podivným milionářem kterého si později i vezme (její herectví, a všechny ty pocity radosti, strachu a smutku se mi zdáli upřímné), onoho slepého milionáře hrál rovněž brilantně vždy spolehlivý španělský herec Fernando Rey (známý především z filmů pod vedením Luise Bunuela), a za pozornost stála i bývalá 50's noir hvězda Gloria Grahame v roli postarší hospodyně. Nejlepší scéna: Neočekávaný příchod starého pána domů, kdy se mu jen potvrdí to, co si už déle myslel, tedy že je podváděn. Pěkný, polozapomenutý film, který doporučuji všem nejen fanouškům gialla a Euro-thillerů. Jinak od režiséra Forquého doporučuji hlavně toto "No es nada, mamá, sólo un juego" a špatné nejsou ani jeho první dvě gialla z roku '71. ()