Ocel

všechny plakáty
? %
Československo, 1952, 22 min

Krátký český školní film o výrobě oceli. Jeho záběry i kresby nás podrobně seznamují jak se zařízením vysokých pecí, tak i s průběhem celé tavby, od vsádky až k odpichu. Je to hodnotný snímek z nejzákladnějšího oboru naší výroby.(FILMOVÝ PŘEHLED 48-49 / 1952) (oficiální text distributora)

ripo

Tento snímek, seznamující nás s prostředím našich hutí, nám opět připomene prvořadou důležitost naší základní výroby, jejímž úkolem je zajistit průmyslu dostatek železa a oceli, bez nichž by nebyla myslitelná industrialisace země. Proto vláda věnuje tolik péče a pozornosti našim hutím, proto stavíme nové veliké hutní kombináty jako je Nová huť Klementa Gottwalda, slovenské Huko a železárny V. M. Molotova v Třinci. Úkoly, které naše hutnictví zdolává, nejsou lehké, ale nejsou také nesplnitelné. Je jenom třeba, aby každý dělník, tavič, mistr i technik dobře ovládali techniku výroby a organisaci socialistického hutnictví. Abychom v našich hutích, majíce stále před očima sovětský vzor, pracovali podle technologických předpisů a grafikonů. Jenom tak budeme ve všech našich ocelárnách plnit plán, a to je dnes jeden z nejhlavnějších našich problémů. Filmový přehled 48-49/1952 ()