poster

Sedm mečů

 • Hong Kong

  Qi Jian

 • Hong Kong

  七劍

 • anglický

  Seven Swords

 • Slovensko

  Sedem mečov

Historický / Drama / Akční / Romantický

Hong Kong / Čína, 2005, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerný historický film. Má celkom dobrý príbeh o niekoľkých výborných bojovníkoch, ktorí spoja sily, aby ochránili svoju dedinu pred armádou zabijakov, ktorá si zarába zabíjaním ľudí ovládajúcich bojové umenia. Spracovanie je ale iba priemerné, film je zbytočne moc dlhý, má pomalšie tempo a viacero zbytočných scén, ale aj tak som sa po celú dobu nenudil. Prvá hodina a pol nie je ničím výraznejšie výnimočná, ale dobre sa na ňu pozerá, no potom sa to už zhorší a dejovo to prestane byť zaujímavé a už ide len o čakanie na koniec. Akcie nie je málo, ale je iba priemerná. Takmer vždy sa jedná o hromadné akcie s desiatkami bojovníkov, nájde sa v nich viacero dobrých nápadov a ani choreografia nie je zlá, ale akcia ma sklamala po vizuálnej stránke, miestami je neprehľadná a pôsobí dosť zmätočne. A sklamalo ma aj využitie Donnieho Yena, ktorý sa vo filme prvýkrát ukáže až po štyridsiatich minútach, ale aj tak takmer nič nepredvedie, až v úplnom závere už konečne dostane svoj priestor. Najviac sa mi páči akcia v stodole a spomínaný záver, aj ked´ na Yena je to podpriemer. Herecké obsadenie je celkom dobré, ale najviac priestoru tu majú menej zaujímaví herci. Donnie Yen má veľmi zvláštnu postavu a málo priestoru a záporáci ma skôr sklamali. Nesklamala ma jedine Charlie Yeung. Réžia tiež nie je moc dobrá, hlavne akčné scény sú horšie zvládnuté a technická stránka je skôr priemer. A ani prostredie filmu ma výraznejšie nezaujalo. Sedem mečov patrí medzi horšie ázijské historické filmy. Nie je to zlý film, určite neľutujem, že som si ho pozrel, ale nemá žiadny výraznejší klad, takže je prakticky len na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%.(12.2.2011)

 • Nettrass
  **

  Už mně ti poletující Číňani, vážně začínají unavovat.(9.9.2012)

 • Djkoma
  ***

  Pokud nevěříte, jak film dokáže zkazit kruté sestříhání podívejte se na tento nepovedený snímek, který musel ze svých 240 minut ubrat víc než třetinu, aby vznikl 150 minutový mix bojového umění, odvahy, cti a lásky. Vše se ve filmu promíchalo až nechutně špatně a je velká škoda tohoto zkrácení. Film není ve své podstatě špatný, vychází z kvalitní myšlenky Sedmi samurajů, ale sestříhání, různé kličky a úskoky filmu hrozně ublížili. Polovička věcí ve filmu nebude dávat pořádný smysl a skákání v ději z místa na místo je brutálně nepovedený. Možná by bylo lepší film ponechat ve 240minutové stopáží a rozdělit ho na dva. Tak by to určitě dopadlo v Hollywoodu, ale tady jsme trochu v jiném světě. Bojové sekvence jsou trochu přitáhlé za uši a závěrečný souboj je jen pro ty opravdu nejodvážnější. Slabé 3*.(12.8.2006)

 • Kimon

  Řekl bych, že tento akční snímek Jižní Korea/Hong Kong neúspěšně kopíruje hodně úspěšný film režiséra Akira Kurosawa Sedm samurajů z roku 1954. Ovšem snímek Akira Kurosawa má oproti tomuto plytkému akčnímu filmu z Hong Kongu hlubší myšlenku a zařazuje jej na rozdíl od tohoto do skupiny inteligentních filmů. Ostatně není to první pokus o zcizení námětu a scénáře. Další pokus se zapůjčeným scénářem bez patřičných práv si dovolil v roce 1960 režisér John Sturges, když natočil Sedm statečných. V případě Sedmi statečných to ovšem na rozdíl od Sedmi mečů dopadlo nanejvýš úspěšně, i když Sedm statečných se zcela jistě nedá porovnávat s oduševnělým částečně psychologickým dílem Akira Kurosawa. V případě Sedmi mečů se tedy jedná o typicky jednoduchý akční film tržního hospodářství Hong Kongu, který je zaměřený především na uchvacující akční scény bez ducha pro jednoduchého diváka s popcornem na klíně. Názorná ukázka toho, že ani nadměrný projekční čas nezvýší hodnotu filmu, jak si možná někteří tvůrci myslí.(5.12.2008)

 • molotov
  ***

  Zbytečně dlouhé s nudným příběhem, jen letmo načrtnutými postavami, s dějem, která vás těžko strhne, ale s pár akčními scénami, kterou jsou na slušné úrovni.(21.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace