Sedm mečů

Historický / Drama / Akční / Romantický

Hong Kong / Čína, 2005, 153 min

Hark Tsui

Kendži Kawai

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +výprava, námět, hudba, záporáci -postavy k nerozeznání, špatná réžie, příběh/// Zklamání. Akční filmy z Asie mám rád. Nevadí mi u nich mírný nádech fantasy, mystyčna nebo jako v tomto případě troška toho létání. Ale vadí mi složité příběhy, zbytečné natahování a tak nějak neprokreslené charaktery. To poslední je v tomto případě největší mínus. Sice nevím jestli normální asiat rozezná mě od bráchy, ale typickej evropan nerozezná číňana od korejce, natož jejich kamarády. A tak je škoda, že se nám to často tvůrci nesnaží ulechčit. Jinak holky, meče a bitky byly pěkný, to se musí nechat./// Celkem 60%///(27.8.2007)

Zbytečně dlouhé s nudným příběhem, jen letmo načrtnutými postavami, s dějem, která vás těžko strhne, ale s pár akčními scénami, kterou jsou na slušné úrovni.(21.12.2006)

Je to trochu nepřehledné, postavy se kromě těch nejhlavnějších pletou, ti ze sedmi mečů, kteří měli méně prostoru jsem vůbec nerozlišoval, nebyli vůbec psychologicky prokreslené. Stejně tak scénář by chtěl ještě trochu dotáhnout. Ale akční scény jsou dobré a výborně natočené, stejně jako záporáci, kteří jsou cool a dostatečně zlý.(17.4.2006)

Prijemna podivana ktera me celekm dostala uz svym pribehem. Sice to neni tak dokonaly a vynikajici jako hrdina nebo tygr a drak , o proti nim to vypada na pekne becko ale kdyz se vse prekousne tak to zase tak spatny neni.Jedine co bych tomu celkem vytkl bylo, ze jsem se obcas ztracel v hlavnich postavach a nevedel ktera zrovna s kym bojuje.(15.11.2006)

• Nettrass

Už mně ti poletující Číňani, vážně začínají unavovat.(9.9.2012)