Soukromé (festivalový název)

Private

Itálie, 2004, 90 min

Sayed Kashua

Mario Gianani

Minimalisticky silná sonda... Jedním ze silných momentů celého filmu je tento krátký rozhovor mezi izraelským vojákem a palestinským intelektuálem, majitelem domu: "Proč neopustíte svůj dům?" "Protože je můj." "A proč vy neopustíte můj dům?" "..."(29.6.2014)

Tento film je po všech stránkách vyjimečný. Nejen že poukazuje na aktuální a reálně palčivý problém mezilidských vztahů a dlouhotrvající konflikt konče. V První řadě se jedná o velmi dobře natočené sociálně - psychologické drama.. Opravdu dokonalost zpracování charakteru postav, vyprávění či jen drobné nuance emocí staví tento film VELMI vysoko. Vyvrcholení a konec příběhu mne dostal do kolen.. Pro mne se jedná o jedno z nejlepších komorních dramat, co jsem kdy měl tu čest vidět.(22.10.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,811Tržby Celosvetovo $9,595,697(28.10.2008)

LFŠ 2008 ... Tak prvně bych rád poděkoval slečně tlumočnici, která vše nakonec zvládla s bravurou. :)) A posléze bych poděkoval autorům filmu, neboť se mi dostalo asi nejautentičtějšího zážitku, jaký sekce Možnosti dialogu nabízela. Neskutečně klaustrofobní atmosféra, umocněná neustálým napětím zapříčinila, že jsem se málem vsákl do sedačky. Paráda.(2.8.2008)