Opičí král

Krádež bobulek nesmrtelnosti (E09)

(epizoda)
  • Čína Tou chi ren shen guo
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 54 min

Kri-kri

Jeden z nejznámějších příběhů z románu, jenž se stal inspirací i pro animovaný film z roku 1981. V epizodní podobě seriálu se téměř ve všem drží původní předlohy, pouze ke konci se v několika maličkostech liší. Zatímco v knize Sun pro lék na oživení stromu vyhledá Císaře slávy východu, nesmrtelného mračen a červánků, v této epizodě se autoři rozhodli na pár vteřin připomenout Sunova prvního učitele patriarchu Subódhiho. Mně osobně je milejší právě ta seriálová varianta, mám rád, když se v seriálech připomínají dřívější postavy. Mimo Subódhiho se tu krátce setkáme i s démonem Černým medvědem, někdejším zlodějem vzácného roucha. Tato epizoda se oproti ostatním dějově výrazně liší, neboť v ní Sun nekrotí žádné démony ani nezachraňuje Tripitaku před nebezpečnými nástrahami, naopak on sám v klášteře Petidomí zapříčiní problémy (nejprve krádeží čtyř bobulek a pak vyvrácením stromu života). Originální a zajímavá epizoda. 95% ()

javlapippi

"Náš strom života oživíš, kdybys měl jít za samým Budhou!" V tejto epizóde sa Sun zase vracia ku svojim chaotickým a problémy spôsobujúcim koreňom. Štvorica sa tentoraz zastaví v taoistickom kláštore, kde sa posekajú s domácimi ohľadom zberu a konzumácie magických plodov a údržby ovocných drevín. Za trest ich chcú tepelne upravovať vo vriacom oleji, ale nakoniec sa predsa len nejako dohodnú k všeobecnej spokojnosti. Trochu ma udivili dvaja "učedníci", ktorých hrali herečky, ale ktoré boli oslovované v mužskom rode. Hodne dobrá epizóda, plno akcie a humoru. ()