Opičí král

Démon v zemi Černých kohoutů (E13)

(epizoda)
  • Čína Chu yao wu ji guo
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 1 h 2 min

Kri-kri

Toto je jeden ze tří mých nejoblíbenějších dílů. Z prvního vysílání roku 1991 jsem si ho vůbec nepamatoval (možná jsem ho tehdy zameškal), ale o to víc se mi zalíbil o dva roky později při repríze. Zajímavý a originální příběh o mrtvém králi ve studni zadní zahrady, zatímco na trůnu sedí démon v jeho podobě. Zvláštností epizody je, že tentokrát se v boji proti démonovi a za oživení krále aktivně účastní i Tripitaka, pochopitelně v mezích svých možností smrtelníka. Nechybí ani humorné pasáže, zvlášť brblající Čuník, když má ze studny vytáhnout zesnulého krále "Zatracený podkoní, i s mrtvolou abych se tahal!":) Skvělá je scéna, v níž se démon promění v Tripitaku a ani Sun nepozná, který z nich je skutečný, mohla ovšem trvat o chvilku déle. Většinu dílu doprovází nádherně tklivá podkresová melodie specifická pouze pro tuto epizodu. Opět nemám žádné výhrady, epizodě o démonovi v zemi Černých kohoutů dávám plný počet 5 *. 100% ()

javlapippi

"Jsi žebrák a myslíš, že budeš poroučet?! Vlez mě na záda, ty dědku!" Tripitaka a spol sa chcú na noc nasáčkovať do ďalšieho kláštora, ale k ich prekvapeniu nie sú tentoraz vítaní. V spravodlivom rozhorčení nad nedostatkom pohostinnosti pátrajú po príčine a zistia, že za tým stojí nepravý kráľ, v reále zlý démon berúci na seba cudzie podoby. Po záhrobnom kontakte s originálnym monarchom započnú aktivity spočívajúce v náštevách studne, nebies, kontaktovaní pozostalého príbuzenstva a magických kung-fu súbojov, aby nakoniec všetko dobre dopadlo. Okrem toho sú nám mierne zvestované náboženské rozpory budhizmus versus taoizmus a počas súboja Čuníka s démonom sa ozývajú skvelé zvukové efekty ako zo starej videohry. Opäť slušná epizóda. ()