Yeong-jaui jeonseong shidae

• Jižní Korea 영자의 전성시대 (více)
Jižní Korea, 1975, 103 min

Bernhardiner

Tenhle film se vyznačuje krásným příběhem o lidské důstojnosti v nelehké době. Děj filmu už tady vylíčil molotov, já bych snad jen dodal, že se zde v plné nahotě ukazuje, jak snadno se člověk může dostat na dno společnosti. Musím zde vyzdvihnout výkony všech zúčastněných herců a především představitelky hlavní role, která tuto těžkou úlohu zvládla bravůrně. 90% Pozn.: Molotov tady uvádí, že Yeong-ja dělá prostitutku především pro americké vojáky. Já nevím, ale žádného amerického vojáka jsem si ve filmu nevšiml. ()

molotov

Jeden z malá kritických filmu ukazující bezutesnou realitu Koreje v 70. letech. Jong-dža je vesnicka dívka, která přijela do soulu vydělat penize, aby mohla pomoci sve chudé rodině na venkově. Dělá sluzebnou, ale spratek z bohaté rodiny ji sexualně obtěžuje, takže ji vyhodí (typicky korejske řešení). Pak Dělá svadlenu, ale penize nestojí za nic, tak začne pracovat v baru, ale nechce se kurvit, tak ji vyhodi. Chce si udělat řidičák, ale při dopravní nehodě přichází o ruku a konci jako prostitutka, převážně pro americké vojáky. Jediny, kdo se ji snazi pomoci je veterán z vietnamu, který taky nemá pořádnou práci, ale aspoň se živí poctivě. Neštěstí se tu vrší na neštěstí, ale konci to jakžtakž pozitivně, jinak by asi neprošel film cenzuru vůbec. ()