George Stobbart

Vyložene BEZPEČNÁ, akoby televízna rozprávočka pre deti a mládež, kde je jediným silným bodom charizmatický maestro McHattie, ktorý však dostáva zúfalo málo priestoru. ()

*CARNIFEX*

Je to taká hračička pre deti, kde animo pasáž vysvetľuje pointu príbehu či podstatu samotnej story. Malo by to byť atmosferické, teda snaží sa to byť atmosferické, ale je to v skutočnosti akési nijaké - 40% ()

silentname

A naplníme aj ďalšiu novoročnú tradíciu, ktorú držím už od roku 2013 a to, že vždy ako prvý film na nový rok, bude horor. A tentokrát som sa rozhodol pre kanadský hrano-animovaný horor "The Dark Stranger". A rozhodne je to lepší výber, ako som mal minulý rok v podaní filmu Poltergeist Activity. A najlepšie by som tento film asi ohodnotil ako film, ktorý má vynikajúce nápady, no nie najlepšiu metódu na spracovanie. Aspoň najmä v prvej tretine filmu. Efekty sú tam mizerné, nápady akosi slabo sa pretláčajú a strašenia sú tam na spôsob videa Scariest Faces. Ak sa vám to zdá strašidelné, tak super. Budete sa skutočne báť. Pre mňa to nefunguje. No našťastie potom film už nejde až takouto cestou a má aj pár skutočne vynikajúcich nápadov. Bez toho, aby som zachádzal do spoilerov len poviem, že je tu veľmi kreatívny spôsob vykreslenia "temného cudzinca", animovanie komixu, ktorý dáva Leah dokopy je veľmi dobrá a aj príbeh je veľmi dobre spracovaný v tomto svete. Celkový dizajn zloducha však moc strašidelný nie je a neviem, či nemali budget, alebo čo sa stalo, každopádne toto nefunguje. Príbeh to však vie miestami zachraňovať, pretože skutočne to ide správnym smerom a celkom som bol zvedavý ako to dopadne. Osobne môžem povedať, že dramatické časti a animácie fungujú najlepšie. Horor to pre mňa až tak nebol, lebo nenarátal by som jediný moment, kedy som sa zľakol. Ale bol som dostatočne ponorený do príbehu na to, aby som ho nevypol a bol zvedavý kam sa to posunie. Čo je rozhodne lepšie ako minuloročné "Poltergeist Activity." Zvážte si, či ej toto film, ktorý by ste chceli vidieť a rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C+ ()