poster

Letecké legendy

 • USA

  Legends of Flight

Dokumentární

USA, 2010, 45 min

Režie:

Stephen Low

Scénář:

Stephen Low

Kamera:

William Reeve

Hudba:

Michel Cusson
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tnp101
  ***

  Více než jako dokument o historii letadel mi to přišlo spíše jako reklama na firmu Boeing. Informační stránka není zrovna oslňující a abych pravdu řekl, ani vizuálně se nejedná o nic, nad čím by si člověk utíral sliny. V IMAX formátu je na výběr z mnohem kvalitnějších kousků a tento mezi ně zcela jistě nepatří. 50%(5.6.2011)

 • andi666
  ***

  Průměrný dokument. 3D pěkné.(9.11.2012)

 • Jamal
  **

  Dokument měl obrovský potencionál, který absolutně zklamal. Nevím zda za legendy jde označit nejnovější modely značky Airbus (A380) a Boeing (787 Dreamliner). Chybělo mi více modelů z minulosti. Probral se jen Lockheed L-1049 Super Constellation, Harrier a Stearman. byl tam i větroň, každopádně to je hodně hodně málo. Film sice trvá něco málo přes 40 minut, ale dobrá polovina jsou jen jak pánové co sedí v kanceláři a nebo šroubují nějaké díly na letadle 787. Nejhorší co ale na dokumentu byly nepovedené animované zvířátka typu orel, včely a albatros. Nechápu proč tam dali kreslené zvířata, absolutně se to zde nehodilo. Také pilot v Stearmanovi se mi zdál hodně kreslenej. Jinak velké zklamání.(28.1.2013)

 • playboxguest
  ***

  Dokument, z něhož se moc nedozvíte a dá se brát spíš jako školní exkurze do továrny na Boeingy, navíc opatřená alespoň milým soundtrackem. Pokud jste ale blázni do letadel, kouká se na něj moc hezky a to především ve 3D: ***** pro kteréžto byl určen a je opravdu znát, že IMAX dokumenty mají ,společně s animáky, na 3d televizích smysl. Spousta efektů se mi odehrála takřka před nosem a na letadla jsem chvílema měla až chuť sáhnout.(26.6.2012)

 • Payushka
  **

  Dokumenty IMAXu často ční ve svém technickém zpracování a v 3D technologii nad všemožnými akčními řežbami, kde by divák speciální brýle raději odložil. Tentokrát se ale připravte na složité animace motorů a turbín, kterým laik stejně nebude rozumět. Spolu s tím digitální zvířátka, jež by šlo natočit i v reálu, ale už by na to nesměl být někdo líný a celkové působení filmu spíše jako proma než dokumentu.(11.11.2011)

 • - Film je věnován památce Lisy Mayersové, konstruktérce firmy Boeing, která tragicky zahynula před premiérou filmu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace