Letecké legendy

Stephen Low

William Reeve

Michel Cusson
  • Payushka

Dokumenty IMAXu často ční ve svém technickém zpracování a v 3D technologii nad všemožnými akčními řežbami, kde by divák speciální brýle raději odložil. Tentokrát se ale připravte na složité animace motorů a turbín, kterým laik stejně nebude rozumět. Spolu s tím digitální zvířátka, jež by šlo natočit i v reálu, ale už by na to nesměl být někdo líný a celkové působení filmu spíše jako proma než dokumentu.(11.11.2011)

• Frajer42

Je poměrně troufalé prohlásit legendou nové letadlo. A vůbec je tento dokument hodně zvláštní v negativním slova smyslu. Ve své podstatě to vlastně žádný dokument není. Albatros je super pták. Pojďme ho napodobit. Nějak jsem nepochopil, pročpak projekt vznikl. Působí pouze jako příšerná propagační reklama jedněch výrobců letadel. 3D je v některých záběrech hrozně nepřirozené a v jiných málo intenzivní. Kombinace živého s kresleným nepůsobí úplně nejlépe. Na druhou stranu oceňuji alespoň hudební složku, která za poslech stojí. Velmi slabé 2*.(2.11.2013)

Průměrný dokument. 3D pěkné.(9.11.2012)

Více než jako dokument o historii letadel mi to přišlo spíše jako reklama na firmu Boeing. Informační stránka není zrovna oslňující a abych pravdu řekl, ani vizuálně se nejedná o nic, nad čím by si člověk utíral sliny. V IMAX formátu je na výběr z mnohem kvalitnějších kousků a tento mezi ně zcela jistě nepatří. 50%(5.6.2011)

Dokument, z něhož se moc nedozvíte a dá se brát spíš jako školní exkurze do továrny na Boeingy, navíc opatřená alespoň milým soundtrackem. Pokud jste ale blázni do letadel, kouká se na něj moc hezky a to především ve 3D: ***** pro kteréžto byl určen a je opravdu znát, že IMAX dokumenty mají ,společně s animáky, na 3d televizích smysl. Spousta efektů se mi odehrála takřka před nosem a na letadla jsem chvílema měla až chuť sáhnout.(26.6.2012)