Letecké legendy

Stephen Low

William Reeve

Michel Cusson
  • Terva

Ve vzduchu vydrží celé měsíce. Aneb jak postavit a vytvořit energeticky úsporné letadlo. Vše okolo vývoje nového letadla společnosti Boeing. Tentokrát o letadle 787. Od prvních náčrtů až po první let a to vše za šest let. CITÁT - Skvělá letadla musí bavit létat......... Film je věnován památce Lisy Mayersové, jedné konstruktérce firmy Boeing, která tragicky zahynula před premiérou filmu. Jinak je to velká reklama na jmenovanou leteckou firmu. Dejte za to 150 korun.(9.4.2013)

Průměrný dokument. 3D pěkné.(9.11.2012)

• Payushka

Dokumenty IMAXu často ční ve svém technickém zpracování a v 3D technologii nad všemožnými akčními řežbami, kde by divák speciální brýle raději odložil. Tentokrát se ale připravte na složité animace motorů a turbín, kterým laik stejně nebude rozumět. Spolu s tím digitální zvířátka, jež by šlo natočit i v reálu, ale už by na to nesměl být někdo líný a celkové působení filmu spíše jako proma než dokumentu.(11.11.2011)

Myslím, ze to je pěkná 3D práce. Dokument je zajímavý, ale bohužel je naprosto špatně pojmenovaný, neuvidíte žádnou historii letectví jako takového od bratří Wrightů až po současnost ani neuvidíte letecké legendy ( letadla, která se zapsala do historie letectví něčím zvláštním), i když tak název napovídá. Jedna se, podle mě o pěkný dokument, o Boeingu 787 dreemliner.(30.10.2011)

• Frajer42

Je poměrně troufalé prohlásit legendou nové letadlo. A vůbec je tento dokument hodně zvláštní v negativním slova smyslu. Ve své podstatě to vlastně žádný dokument není. Albatros je super pták. Pojďme ho napodobit. Nějak jsem nepochopil, pročpak projekt vznikl. Působí pouze jako příšerná propagační reklama jedněch výrobců letadel. 3D je v některých záběrech hrozně nepřirozené a v jiných málo intenzivní. Kombinace živého s kresleným nepůsobí úplně nejlépe. Na druhou stranu oceňuji alespoň hudební složku, která za poslech stojí. Velmi slabé 2*.(2.11.2013)

• - Film je věnován památce Lisy Mayersové, konstruktérce firmy Boeing, která tragicky zahynula před premiérou filmu. (Terva)