poster

Letecké legendy

 • USA

  Legends of Flight

Dokumentární

USA, 2010, 45 min

Režie:

Stephen Low

Scénář:

Stephen Low

Kamera:

William Reeve

Hudba:

Michel Cusson
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  **

  Ve vzduchu vydrží celé měsíce. Aneb jak postavit a vytvořit energeticky úsporné letadlo. Vše okolo vývoje nového letadla společnosti Boeing. Tentokrát o letadle 787. Od prvních náčrtů až po první let a to vše za šest let. CITÁT - Skvělá letadla musí bavit létat......... Film je věnován památce Lisy Mayersové, jedné konstruktérce firmy Boeing, která tragicky zahynula před premiérou filmu. Jinak je to velká reklama na jmenovanou leteckou firmu. Dejte za to 150 korun.(9.4.2013)

 • playboxguest
  ***

  Dokument, z něhož se moc nedozvíte a dá se brát spíš jako školní exkurze do továrny na Boeingy, navíc opatřená alespoň milým soundtrackem. Pokud jste ale blázni do letadel, kouká se na něj moc hezky a to především ve 3D: ***** pro kteréžto byl určen a je opravdu znát, že IMAX dokumenty mají ,společně s animáky, na 3d televizích smysl. Spousta efektů se mi odehrála takřka před nosem a na letadla jsem chvílema měla až chuť sáhnout.(26.6.2012)

 • Doggy3344
  ***

  Myslím, ze to je pěkná 3D práce. Dokument je zajímavý, ale bohužel je naprosto špatně pojmenovaný, neuvidíte žádnou historii letectví jako takového od bratří Wrightů až po současnost ani neuvidíte letecké legendy ( letadla, která se zapsala do historie letectví něčím zvláštním), i když tak název napovídá. Jedna se, podle mě o pěkný dokument, o Boeingu 787 dreemliner.(30.10.2011)

 • _DAVE_
  **

  Nepěkné, složité a nicneříkající 3D "nákresy". Pár záběrů na pěkná letadla. Zbytek exkurze do hal Boeingu plus promo na "Dreamliner". Zatím nejhorší 3D film vůbec.(4.1.2013)

 • Payushka
  **

  Dokumenty IMAXu často ční ve svém technickém zpracování a v 3D technologii nad všemožnými akčními řežbami, kde by divák speciální brýle raději odložil. Tentokrát se ale připravte na složité animace motorů a turbín, kterým laik stejně nebude rozumět. Spolu s tím digitální zvířátka, jež by šlo natočit i v reálu, ale už by na to nesměl být někdo líný a celkové působení filmu spíše jako proma než dokumentu.(11.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace