Reklama

Reklama

Barevný závoj

Trailer 2

Obsahy(1)

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (364)

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Tak nevím jestli to bylo formou či mou mizernou empatií, ale absolutně jsem se nedokázal vcítit do ústředního dua, které je pochopitelně přesvědčivé, leč mě nechalo zcela chladným...vůbec celý film mi přišel studený jak psí čumák a "atmosféra" to taky zrovna moc neohřála. Asi další ze skupiny filmů, jenž potřebují divákovo otevřené srdce. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Kvalita Barevného závoje je založena na přesném obsazení rolí. Domnívám se, že kdyby si Edward Norton a Liev Schreiber vyměnili role, působilo by to komicky a silně nevěrerohodně, takže nudný bakteriolog zažraný do svého bádání jedině v podání Eda a svůdník-konzul jedině v podání Lieva. A mezi nimi krásná, křehká, naivní, nikoliv však zlá Naomi Watts. Souhlasím s tím, že se jedná spíše o komorní snímek a drama manželského páru. Skvěle zahráno, skvěle natočeno. Už tady nežijeme bych asi s Barevným závojem do souvislostí příliš neuváděl, i když je pravda, že v mém nitru bude drama milostného čtyřuhelníku hlouběji zakotveno. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Trochu se až stydím, že jsem tento film obsazený mými oblíbenci Naomi a Edwardem nechal tak dlouho bez povšimnutí. A právě díky jejich hereckému umu mi nedělalo nejmenší problém uvěřit Kitty a Walterovi jejich komplikovaný vztah. Je možná zvláštní psát o romantickém dramatu, že se na něj velmi příjemně dívalo, ale v případě Barevného závoje tomu tak (alespoň u mě) bylo. Tak nějak jsem čekal zdařilou hudbu a kameru (očekávání splněna), ale vcelku mě překvapil (pro někoho možná předvídatelný) konec (ikdyž ten úplný závěr bych asi "ustřihl"). Doporučuju všem a hlavně fanouškům nejmenované ústřední dvojice. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Jednu hvězdičku jsem Barevnému závoji prošustrovala už tím, že jsem na něj nešla do kina - velké plátno by dalo po zásluze vyniknout krásné exotické krajině. Čeho se mi nedostalo, byly vyhrocenejší emoce. Totiž takhle: Curranův film Už tu nežijeme mě na dlouho přiměl nemyslet na jiný. Automaticky jsem tedy počítala s tím, že jeho další věc musí být ještě lepší - nota bene s Nortonem !!! ale bohužel, "Vzpomínky na Čínu" se mi JEN líbily. 3,5 *. ()

Eawy 

všechny recenze uživatele

Zakaždým, keď si zapnem hocijaký film s tým, že budem plakať aj budem. Opäť potoky sĺz sa rinuli z môjho kresla pri počítači. Zaujímavý príbeh, pekne zrežírovaný, do prostredia dosadený ako riť na šerbel (sorry za výraz). Je to síce smutný príbeh lásky ktorá prišla až veľmi neskoro, je to príbeh odpustenia, nenávisti a ľútosti, no je to hlavne o tom, že ľudia dokážu hľadať lásku aj vtedy, keď to vyzerá, že ju všetku rozdali. Dokonalí herci, krásne naozaj do poslednej bodky prepracované scény, čo sa týka vizuálnej,scenáristickej aj režisérskej práce. Niektoré miesta sa síce zdajú hluché, akoby boli pridlhé a potom tú scénu nevnímate akoby ste chceli. Film má úžasný soundtrack, od typických Anglických melódií, cez francúzske a japonské, dosadené do deja akoby tam patrili odjakživa. Ak by som si mala predstaviť romantický film o živote, predstavím si tento. 90% ()

Galerie (37)

Zajímavosti (19)

  • Natáčení probíhalo v 800 let staré vesnici, kde život plyne jako před staletími. Nebyli v ní dokonce ani telegrafní sloupy. (Cherish)
  • Film se jmenuje podle stejnojmenné knižní předlohy z pera britského autora Somerseta Maughama. Ten svoji novelu pojmenoval podle úvodu sonetu, který napsal anglický básník Percy Bysshe Shelley. Sonet začíná veršem "Lift not the painted veil which those who live / Call Life". Původní literární dílo za sebou současně mělo již dvě zpracování. Vedle adaptace z 50. let i verzi z roku 1934. (Dont)

Související novinky

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (více)

Reklama

Reklama