Mustang

Dokumentární / Krátkometrážní

Slovensko, 2001, 28 min

Pavol Barabáš

Mustang považujem za jeden z najlepších Barabášových dokumentov. Poetické zábery krajiny doplnené o podmanivý komentár ovplyvnení duchovnom a čistotou, tvoria subjektívny pohľad tvorcu, na toto tajomné a nádherné miesto, ukryté pred zvyškom sveta. Dôvod prečo mi prídu Barabášové dokumenty také pútavé je jednoduchý. Rozpráva a ukazuje nám presne tie veci, ktoré nás hlboko vo vnútri fascinujú. A tento dotyk s duchovnou sférou, to spojenie človeka s prírodou a fascináciu týmito dvoma svetmi dokáže neustále ukazovať ako niečo obyčajné, ako niečo čo patrí k sebe a ku ktorému by sme sa mali všetci vrátiť. Ak nie očividne tak aspoň pod prahovo, pretože po dopozeraní som bol myšlienkami v Mustangu. A za chcelo sa mi ho navštíviť a pocítiť to, čo musel cítiť aj on.(29.10.2011)

Také pusté prostredie okolo Himalájí ale aj tak Barabáš ponúka veľa pekných obrázkov z okolia, komentár tiež obohatí, rovnako ako pohľad do kultúry tejto málo dostupnej krajiny. /70%/(10.1.2010)

"Mustang mystérium"(14.12.2007)

Na pokraji osmitisícových velikánů bych neočekával krajinu plnou zeleně a tolika kontrastů. Až má člověk chuť, nemaje peněz, prodat svojí (nebo někoho z vás ČSFD dárců a tím pádem i sponzorů) ledvinu a okamžitě se s CK Livingstone vypravit do těchhle tajemných končin ..(13.12.2013)

Připadá mi báječné natáhnout se v obýváku na záda, nechat se jen tak vystoupat po strmých stezkách kolem Daulagiri a podobných kopečků až do světa, který vyspělá společnost prozatím opomněla zdegenerovat. Já totiž vnitřně bez problémů splývám se společností, která nevytváří žádný odpad, ale jsem již příliš nakažen moderní civilizací na to, abych v takovém prostředí dokázal přežít. A klidně se přiznám i k tomu, že místní bezzubé krasavice ve mně vzbudily pochybnosti o mé touze zůstat sexuálně aktivním.(1.1.2013)