Mustang

Dokumentární / Krátkometrážní

Slovensko, 2001, 28 min

Pavol Barabáš

Štandartne skvelý Barabáš- pútavé, originálne, s nádhernou kamerou a "scenárom"...(12.12.2007)

I přesto že v Mustangu je stále přísně zakázáno natáčet, je tento krátkometrážní dokument velmi povedený__na dvd jsou další tři krátkometrážní dokumenty o budhismu, a to Budhistický Ladakh .. Budhizmus na streche sveta a Pod Kančenčongou je ich domov(6.5.2007)

Další Barabášova lahůdka. Tentokráte nám zprostředkovává pravděpodobně nikdy dříve nefilmované království Mustang. Jedná se tedy o cenné a záběry, jejichž atraktivitu posiluje fakt, že režisér do toho šel na černo. Jen mě mrzí, že film je trochu krátký.(8.8.2006)

"Mustang mystérium"(14.12.2007)

Mustang považujem za jeden z najlepších Barabášových dokumentov. Poetické zábery krajiny doplnené o podmanivý komentár ovplyvnení duchovnom a čistotou, tvoria subjektívny pohľad tvorcu, na toto tajomné a nádherné miesto, ukryté pred zvyškom sveta. Dôvod prečo mi prídu Barabášové dokumenty také pútavé je jednoduchý. Rozpráva a ukazuje nám presne tie veci, ktoré nás hlboko vo vnútri fascinujú. A tento dotyk s duchovnou sférou, to spojenie človeka s prírodou a fascináciu týmito dvoma svetmi dokáže neustále ukazovať ako niečo obyčajné, ako niečo čo patrí k sebe a ku ktorému by sme sa mali všetci vrátiť. Ak nie očividne tak aspoň pod prahovo, pretože po dopozeraní som bol myšlienkami v Mustangu. A za chcelo sa mi ho navštíviť a pocítiť to, čo musel cítiť aj on.(29.10.2011)