ferika

Dej: Naslednik anglickeho tronu Princ Gyorgy (Juraj / Jiri) ma zalubu v chodeni inkognito po Londyne ako chudobny student Bob. Najde opatovanu lasku v Anni, dcere skrachovaneho tkaca. Ten si chce z penazi pozicanych od uzernickeho holica Plumpudinga kupit fotoaparat a stat sa fotografom - prvym vo svojej stvrti. Pretoze holic chce sa sam s Anni ozenit, urobi par podrazov az pokial kralovna nezisti, kam chodi jej synacik. Anni odmietne Boba, ked sa dozvie jeho pravu identitu. Miluje studenta a nie naslednika tronu! Ale ani za holica sa nechce vydat, hoci tento ju a jej otca necha vyhodit na ulicu pre nezaplatene dlzoby. Happy end nenecha na seba dlho cakat - kralovna vymenuje Anninho otca za dvorneho fotografa, cim ho zaroven povysi do slachtickeho stavu. Princ Juraj si uz potom lahko vyberie z pritomnych dievcat tu, ktora pojde ako jeho buduca manzelka na korunovaciu. xxxxxxxxxxxxxx Vidim hodnotenia uzivatelov - tu je jasne, ze k filmu sa da pristupovat z roznych hladisk: ------- 1: Film som nikdy nevidel a nepoznam hercov, co v nom hrali. Nemam vztah k madarskemu filmu, hlavne 60-70 rokov. OK. V tom pripade povedzme 2 hviezdicky. Mierne zaujimava operetka. --------- 2: Film som uz videl, alebo aspon poznam ucinkujucich z inych produkcii, prip. televizie. V tom pripade zvysim hodnotenie aspon na 3 hviezdicky. Plejada spickovych madarskych hercov, ktori su mi roky sympaticki na cele so zlatickom Evou Szerencsiovou (zial, uz roky hra svoju ulohu na nebeskej scene) ma k tomu opravnuje. A keby nebolo na moj vkus trochu vela nezazivnej hudby a piesni (su ja lepsie operety, nez je tato), dal by som aj viac. Uprimne povedane nechapem, ci bola tato opereta v case svojho vzniku taka oblubena, ze museli tolko super hercov obsadit na jej sfilmovanie !? ----------- Takze na zaver - prave herecke obsadnie ma obcas dozenie k tomu, ze si film vzdy po case znovu pozriem z DVDcky, aj ked mi je jasne, ze operetka z hudobnej stranky na "Modru ruzu", ci "Cardasovu princeznu" nema! ()