Brněnský masakr zubařskou vrtačkou

Česko, 2004, 8 min

Režie:

Michal Hrabí

Michal Hrabí

Hororový snímek s lehkým komediálním nádechem odhaluje, jak říká tvůrce, skutečné praktiky některých členů stomatologické komory s nimiž se můžete u nás setkat. A proto, jak uvádí upozornění uprostřed filmu, vybírejte pečlivě svého stomatologa - může na tom záviset Váš život. (in4mator)

Oktavianus

Tak jako většina populace, ani já nesdílím přílišnou lásku k zubařským křeslům, takže zvuk zubařské vrtačky ve mně vyvolává velmi nepříjemné pocity hned na první poslech. Jako většina úchylné populace bych byl radši zubařem než pacientem. Téma ideální a zpracování ve stylu televizní inscenace z 80. let taky dobré, takže i když se o hereckých výkonech nemůžeme bavit, nevadila mi jejich absence. A trpasličí sadistickej zubař je ještě o chlup lepší než ta sexy sestřička. Já se bavil :-) P.S. (27. 8. 2014): Doporučil jsem dnes dopoledne během cigára na balkoně tento kraťas svému šéfovi, který odpoledne mířil k zubaři, a on si to opravdu pustil. Když odcházel, klepal se a vypadal, že mě chce zavraždit. Může být lepší potvrzení kvalit tohoto filmečku? ()

eraserhead666

Brrrrrrrr. Nemáte-li v oblibě zubaře a rádi se bojíte, tohle je dobrá volba. Já jakožto člověk, kterej má ze zubaře fakt vítr, jsem byl vyděšenej celých sedm minut. Nijak originální všední nápad v dost dobrým provedení. Dobrá kamera, dobrý střih, obstojný triky a i relativně dobrý herecký podání. Vlízt do zubařský ordinace a vidět tam zubaře z tohoto filmu, otočím se na patě a zdrhám pryč! A kromě toho vám film poskytne dobrý návod, jak přežít v čekárně zubařské orginace! Jako propagační snímek zarytých odpůrců a nepřátel zubařů vynikající šot! Možná to není čistý horor, ale mě to docela pobavilo a jsem rád, že jsem to viděl. ()

SOLOM.

Celý snímek je docela slušně sestříhaný a skoro pořád se něco děje. Trikových pasáží je sice málo, ale to, co máme šanci vidět, určitě stojí za pozornost. Krvavé cákance, vytrhané zuby, nějaká ta vražda, to vše je natočené ve svižném tempu, které doprovází slušná tvrdší muzika. Hlavní protagonisté se snažili co to šlo a jejich výkony jsou na průměrné úrovni, což mě docela překvapilo. S klidným svědomím můžu říct, že se mi to docela líbilo a snímek jako celek určitě ostudu neudělal. ()

Mgb21

Nejlepší český zubařský horor. Co mě nejvíc zaujalo je, že film o filmu je delší než film sám. Ale film vřele doporučuju a více takovýchto malých filmečků. ()

duklak2

Určitě každý z vás má alespoň trochu strach z jakýchsi podivných pánů v ordinacích, kteří ke své práci používají vrtačky a jiné sadistické nástroje:-). Pamatuju si, jak když jsem byl ještě malý svišť, tak nám paní učitelka v mateřské školce říkala, ať nemáme strach ze zubařů a alespoň dvakrát ročně je navštěvovaly, abychom měli svoje zoubky v pořádku. Já jsem se zubařů vždycky bál a když jsem uslyšel bzzzzzzzZZZZZZZzzzzzzzzzz, tak mě popadl takový strach, že popisovat ho zde do tohoto komentu, by zabralo hodně času a možná by se to sem ani nevešlo:-). Tento snímek je božský horor, u kterého se i trochu zasmějete:-). Já osobně mám neskutečný strach ze zubaře a vím, že už tam nikdy nepůjdu. Chybí mi asi 6 zubů!!!!, další asi 3 se mi vyklají!!! A to všechno v pouhých 23 letech!!! Jo, to mám za to, že jsem byl u zubaře naposledy v roce 2003!!! A od té doby na to kašlu. Jím čokolády a samé sladkosti. Stává se mi i to, že mě začnou neskutečně bolet zuby a musím si vzít prášek proti bolesti! Když jdu spát, tak si přichystám mokrou houbičku s vysokou absorpční savostí, která nasaje studenou vodu a tu si pak dám do pusy! Do hodinky usnu. Ráno vstanu, ale někdy bolest trvá dále. Takhle to je třeba i týden! Ale jsem chlap, tak přece něco vydržím:-). Po zhlédnutí už opravdu vím, že mě nikdo nikdy k zubařovi nedostane! ()

bouncer

Amatérský filmek, který potěší. Nejedná se o nic převratného a originálního. Spíš se jen dobrý nápad spojil s kvalitní realizací a vy se na 8 minut pobavíte. A to je účel takovýhle kraťasů. ()

Falcor

Zná to každý. Ať již si takovou scénku přehrával v mysli v čekárně u zubaře, nebo viděl nesčetněkrát v různých komediích, tato slepenina vůbec neurazí. Nápad, odevšad vzít něco a vrazit to mezi titulky, je chvályhodný, natočeno velmi zručně. Jednotlivé úseky nemají chybu. Na tak málo minut koukání mi tam ale nějak nesedí ty různé hrátky s "filmařskými" styly. Jako by to nebylo celkově sladěné. ()

iolaos odpad!

donebevolajci !! ostuda pripominajici kdejakou povedenou scenku v zabavnych poradech tefau Nova. amaterska stoka.... obdivuju tvurce ze vylez s necim takovym... 0,0/10 ()

blackrain

Patřím k lidem, kterým není strach ze zubaře cizí. Ten pocit, co se mě zmocňuje v čekárně, znám velmi dobře. Žaludek se svírá, srdce buší jako o závod, ruce se potí a vy se snažíte myslet optimisticky, jenže v tu chvíli se ozve nepříjemně bzučivý zvuk vrtačky a pak ... ticho. Pacient vyjde z ordinace zelený jako sedma a jen se na vás křečovitě usměje. To je chvíle, kdy se mi začínají podlamovat kolena a blednu, protože nemám kam zmizet. Sestra mě s milým úsměvem pozve dovnitř. Na štěstí je moje zubařka úplně normální žena se slabosti pro kafe a cigarety, takže se vrtačka v jejích rukách nemění ve zbraň a ona se mi nesnaží za každou cenu ublížit. Jinak, tenhle kraťas si budu dlouho pamatovat. ()

Herr_Flick

Dokonale promyšlené, vtipné, pěkně zfilmované, s bonusem, pěkná hudba... Wow. Nejlepší ale jsou herci. To jsou extrémy :-D BRAVO! ()

Trevor

Amatérsky krátkometrážny film, ktorý ľudí, ktorí zrovna návštevu zubára nemajú v láske nepoteší :-D. Jedna hviezdička za názov, druhá za film samotný. ()

fars

Technicky velice slusne zvladnute, na amatersky film to vazne neni spatne, skoda jen ze to bylo docela o nicem :-) ()