Série(2) / Epizody(52)

Vynálezcem a vědátorem proti své vůli. Donedávna byl Toby jen obyčejný kluk, který tak nějak prolézal školou. Většinu času trávil s kamarádem Russem a spíš se zajímal o věci mimo studium. Jenže tento školní rok bude jiný. Jednak do třídy přestoupila nová spolužačka Dina, která Tobymu od prvního okamžiku učaruje, ale ona sama ho bere jen jako kamaráda. Mnohem zásadnější událostí se stane malá nehoda v laboratorní učebně, která má za následek, že se z Tobyho stane vědecký génius schopný zkonstruovat, vyrobit, naklonovat či naprogramovat nevídané věci. Jenž to samé se stane i snaživce Elizabeth. Doposud odstrkovaná a přehlížená dívka, která si navíc na Tobyho myslela, začne nově nabyté schopnosti využívat k vymýšlení všemožných naschválů, které mají komplikovat život především její nové konkurentce Dině.
Populární australský seriál nápaditě spojuje mnohoznačnost vztahů v dospívání s dobrodružnými a fantaskními elementy vytvořenými za užití speciálních efektů. (Česká televize)

Gemini

Tento seriál z rodu dobrodružné školní sci-fi pro raně náctileté publikum by se měl točit okolo vědy, přesněji přírodovědy - bohužel to, co se v něm odehrává, nemá s jakoukoliv vědou naprosto nic společného. Další z příkladů neskutečné lenosti tvůrců pořadů pro děti a mládež, v jejichž myslích je důležitější Tyranosaurus než alespoň elementární hodnověrnost toho, co se rozhodli vyvrhnout na obrazovku. Připočtěte si k tomu to, že početné vizuální efekty a počítačové animace neustále překračují rozumné meze snesitelné kvality (a to uvažuju v měřítkách televizních seriálů před deseti lety, kdy se natáčelo), že herecké výkony jsou konstantně slabé, a na misce vah s pozitivy vám tak zůstanou pouze ňadra Saskie Burmeister (vždy cudně ukrytá pod oděvem, abyste si nemysleli;)). Holá zbytečnost a urážka divákovy inteligence. I pokud mluvíme o členech cílové skupiny. 20% ()

Vabr

1. série - Je hodně dobrá. Podle mě lepší než H2O: Stačí přidat vodu. Hodně jsem se zasmál, měla hodně dobrý stěry, příběh, vyvíjela se, zvraty, hodně zapamatovatelné díly, vynálezy a postavy. V ničem neudělala chybu. Když byl díl nudnější (to se stávalo výjimečně), tak byl další díl mnohem lepší a krutější. Dina byla ku*va bombová. Miluju jí s bráchou. Ta prostě jela a dodávala tomu šťávu. Kdyby taková postava byla v H2O, tak bych byl úplně pos*anej až za ušima! To, jak se krutě chovala, a jaký neuvěřitelný stěry, vtipy a narážky podávala. Díl se zvonem je fakt super. Konec je totálně bombovej a skvělej. Výborně se to vymklo kontrole! Poslední scéna posledního dílu je mrazivá, ale lehce nedává smysl, bohužel. Ale i tak hodně super zakončení, tak jak to je v prvních dvou sérií H2O. 2. série - Je smutné, že je druhá série spíš než o příběhu pouze a jen o vynálezech, které jsou navíc tak ujeté, absurdní a strašné ve většině případů. Děj je zde nulový, což je obrovská škoda. Navázání na první sérii nedává smysl, a proto si toho musíte zkusit nevšímat, ale jde to těžko. Dina zmizela!!! A nahradili jí nějakou blbou, ústupnou a zakřiknutou Sashou, což ihned sráží kvalitu hodně dolů, protože Sasha není v žádným případě jako Dina a k tomu ta nejhorší věc - nemá stěry!!! Je vtipné a tak nesmyslné, jak říkala Elizabeth v první sérii, že nebude dělat nějaké hloupé vynálezy, protože by se ponížila pod úroveň, ale tady v druhé sérii dělá úplně přesný opak (klukovi narostou prsa, Toby-žába, Toby-lachtan). U toho a plno dalších obrovitánských děr jak v příběhu tak v logice, kterých byla hromada, jsem se tloukl do hlavy. Celkově ta logika s tím, kdy chodí do školy, kdo chodí do školy, jestli jdou na hodinu nebo vůbec ne je špatná, ale v první sérii je normální a je mi to fuk, ale zde je to tak příšerně vidět, až je to totálně hloupé. Nová postava Niky je opravdu k ničemu. Je jen, stejně jako Sasha, blbá a milionkrát horší náhražka Biancy. Niky je hloupá a lze poznat, že se ve vztazích opravdu nevyzná nebo s ní nikdo jiný chodit nechce? Jack jako nová postava mohl přinášet zvratů a napínavých mnohem víc. Bohužel je to srab, kterej si hraje na borce, a vyhrožuje jim, že je prozradí, ale ve finále pro to dělá ho*no. Elizabeth je úplně zoufalá, jak moc chce Tobyho, a to souvisí i s jejími praštěnými vynálezy. Je fakt ubohá. Toby se chová taky jako větší de*il. Dělá, že Elizabeth nebalí, ale tajně ji balí nebo já fakt nevím. Nápady na vynálezy se vykrádají z první série. Učitelé jsou strašně nijací. Finále je úplně otřesné. Efekty jsou stokrát horší, logika taky a to, že to všichni budou vědět jim je jedno. Opravdu nedomyšlené a na hlavu. Ten poslední díl je jednoduše hroznej. Celkově druhá série má hromadu obřích chyb, není moc dobrá (dal bych jí na 2 hvězdy a první na lepší 4 hvězdy), postavy jsou o dost méně výrazné, vynálezy jsou absurdní, učitelé jsou nijací a zkazili to tím akorát. VYHODNOCENÍ: NAHÁ ELIZABETH, NO FUJ! TO JSEM FAKT VIDĚT NEMUSEL! SPOILER: Nechápu, k čemu byl Elizabeth ten make-up. Vůbec neřekla důvod a v druhé sérii to úplně bez povšimnutí pohřbili. () (méně) (více)