Arkanoid

Trojčlenná domácnosť. Chlap pod papučou je komický a film by to bez jeho zdanlivej submisívnosti asi ustál. Postavy sú nezaujímavé, dozvedáme sa, že Yumi je mladá študujúca krajčírka a býva s mamou a otčimom. Mama Tomi robí hostess a opíja sa, lebo sa cíti nedocenená. Yumi nemá šajnu o vzťahoch, pýta sa mamy otázku, ktorú by skúsená žena nepoložila. Prológom sa film profiluje ako pinku eiga, pokračuje v scénach pokru medzi otčimom a dcérou, kde sú na kartách sú nahé ženy a kamera si spolu s ním všíma jej nohy. Prvých 10 minút film dômyselne podsúva témy, ako matkina zahľadenosť do seba, dcérina nenávisť k mužom (ešte to nemá byť prečo nenávisť, len videla zlý model vzťahu doma) a otčimove narážky a pokukovanie, ktoré neskôr významne skombinuje. Vývoj udalostí na seba nenechá dlho čakať a dočkáme sa napínavých situácií, ktoré využívajú ďalšie osoby, aj Yakuza, ktorá mieša karty. Ako zástupca Yakuzy prekvapí manažér klubu, mierny profesionál Nozawa, predstaviteľ stredného manažmentu. V sexuálnych scénach sa film neutápa, ako to v žánri niekedy zvykol robiť Wakamatsu, ale okliešťuje ich len na nutné minimum, ktoré využíva na posun deja. Paradoxne sú najviac dramaticky nudné scény matky s dcérou (nie tie v úvode), ich vzťah je najväčším hýbateľom deja, ale dodávajú filmu komédiu. Inak príbeh dômyselne využíva Čechove pušky, na ktorých významy sa je prečo tešiť. Obsahovo výdatný film, ktorému ku dokonalosti chýba vizuálne podmanivá forma. Záver mi nevyhovuje, na môj vkus vyznieva priveľmi feministicky. ()

rivah

PLAY IT COOL.... Exploatační sex drama jako pinku-eiga s prvky yakuzy....Dcera, která se rychle učí a je šťatsná, že bude milenkou yakuzáka.(max.70%) ()