About Love

• Tchaj-wan Guan yu ai
všechny plakáty

Tři příběhy o lásce a překonání jazykové bariéry, které se odehrávají ve třech různých městech - Tokio, Tchaj-pej a Šanghaj. V prvním příběhu vystupuje Yao, který přicestoval do Japonska z Taiwanu. Volný čas tráví projížďkami po Tokiu na kole. Náhodně potká malířku Michiko a zamiluje se do ní. Druhý příběh vypráví o Tecchanovi - japonském studentu v Tchaj-peji, který pomůže kamarádce A-Su s montáží poličky. V posledním třetím příběhu přilétá Shuhei z Japonska do Šanghaje. Yun, která žije v malé samoobsluze s matkou a u nichž je cizinec ubytován, se ihned do Schuei zamiuluje. (-Rastaman-)

rikitiki

Tak prý romantické příběhy o lásce…____ První historka: kterak každodenně stalkovat dívku na jednom místě a ve stejnou dobu, ale pak se málem přetrhnout při honičce po městě ve snaze oslovit ji a ještě přitom ztratit kolo. ______Druhá: jak si uprostřed noci v činžáku nekvalitně stlouct poličky za pomoci mladíka omámeného falešným sexuálním příslibem. _____ Třetí: Jak si /ne/nabrnkout zahraničního studenta při házení míčem do zdi._____ SHRNUTÍ: Příběhy spojuje motiv jazykové bariéry a na tu jsem narazila i já. Nerozumím, jakou řečí mluví autoři filmu, ale pozemština to nebude. Vzhledem k dlouhým, prázdným a opakovaným záběrům bych si tipla, že to bude řeč z planety Nuda. ()

zette

Zajimavy koprodukcni projekt, kdy tri zahranicni reziseri ve trech asijskych metropolich natoci tri povidky se spolecnym jmenovatelem-laska. Osobne se mi nejvice libila posledni povidka od Yibaie Zhanga ze Shanghaie. Li Xiaolu zahrala nestastne zamilovanou divku skvele a japonsky student (Tsukamoto) byl poradny kokot:-). Pekna je tez uvodni epizoda od Simojamy Tena z Tokia, ktera misty pusobi az mysteriozne. Skoda prostredni povidky, ktera je neskutecne nudna a misty az protivna. Po precteni jinych komentaru jsem rad, ze nejsem jediny. ()

Puslanka

Se sebezapřením čtyři *, ale jak zvrhlík, tak pablb mě stejně přivádí k nutkání snižovat jen na tři. Byla by to škoda. Tento snímek je výjimečný, z různých prostředí. První příběh je nádherný, romantický, v druhém jsem raději poskakovala dopředu, když došlo na zdlouhavé protahování...a třetí...no, já vím, i tací lidé existují. Hodně se mi líbila mnohojazyčnost (i když kolikrát se i docela dlouho nemluvilo a stejně příběh příjemně pokračoval :) ). ()

sniper18

Je to dosť dobrý poviedkový romantický film. Tvoria ho tri poviedky, prvá z Tokia o mladíkovi, ktorý práve teraz dočasne býva v Tokiu a zapáči sa mu jedna maliarka, druhá z Tajpeja o žene, ktorá si na pomoc s poličkami zavolá svojho kamaráta, ale okrem toho chce od neho aj pomoc s jej známym a tretia zo Šanghaja o mladíkovi, ktorý dočasne pricestuje do Číny, kde sa ubytuje v byte nad obchodom, o ktorý sa starajú matka s dcérou a práve s dcérou sa postupne spriateľuje, lenže stále čaká na list od svojej priateľky. So spracovaním som dosť spokojný, zápletky sú rozmanité a zaujme minimálne už len ten veľmi zaujímavý prvok, cudzinec v inom štáte, z ktorého má len minimálne jazykové znalosti, ale dorozumievať sa potrebuje, čo je tu aj dobre využité, ale celkovo mám aj určité výhrady. Už prvá poviedka nastaví úroveň dosť vysoko a hlavne pri nej som pociťoval, že by to chcelo plnohodnotný film, výborne sa na to pozerá a hlavne ten nápad s nalepovaním kresieb je skvelo podaný, len škoda tej dĺžky. Druhá je ale s prehľadom najhoršia a to po všetkých stránkach, dej, vizuál, postavy, romantika a aj samotné dorozumievanie. Nie je zase úplne zlá, dá sa na to pozerať, ale nedokázal som sa do toho dostať, išlo to mimo mňa. Ale našťastie sa tretia poviedka svojou kvalitou vracia k prvej, dokonca ju aj trochu prekonáva. Tiež by som si ju rád pozrel v plnohodnotnej verzii, síce vizuálne trochu zaostáva, za čo môže aj to komornejšie prevedenie, ale postavy si ma získali okamžite a dej sa vydaril, čakanie na list, vytváranie priateľstva, no hlavne ten perfektný záverečný nápad s použitím cudzieho jazyka na zakrytie skutočného slova. Herecké obsadenie je na tom dobre, z prvej poviedky hlavne Bo-lin Chen, Yui Ichikawa a Misaki Ito, všetko sympatické postavy, v druhej to je zase pravý opak, tu ma nebavil nikto a tretia po tejto stránke vedie, či už pre mňa najlepšia postava celého filmu, veľmi príjemná Xiaolu Li, ale bavil ma aj Takashi Tsukamoto. Réžia a technická stránka sú pri prvej a tretej úplne ideálne, tu nemám čo vytknúť, ale v druhej mi to moc nesadlo. About love je vydarená séria poviedok, z ktorej prevláda kladný dojem, len škoda tej nevyrovnanej kvality, tá stredná poviedka len predsa až moc zaostáva. 77% ()

Oiolaire

Kompozici povídek podezírám ze silné účelovosti, po brilantním začátku (Tokio) přichází hodně rozvleklá a nezáživná Taipei, která předává v cílové rovince štafetu naprosto okouzlujícímu vyvrcholení v podobě Šanghaje, jež u mě překlopila pomyslný jazýček vah na plné hodnocení. Velké nadšení, tleskám :) ()

• Natáčelo se v Shanghaji, Taipei a Tokiu. (Cheeker)