Ošklivé káčátko a já

• Francie

The Ugly Duckling and Me!

• Francie

Le Vilain petit canard et moi

The Ugly Duckling and Me!

Škaredé káčatko a ja

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Německo / Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2006, 90 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Mark Hodkinson

Jacob Groth

Gladys Morchoisne
  • kitano

Neoriginalne, NUDNE, takmer bez pribehu, plne nechutne roztomilych zvieratok a humoru, ktory moze pobavid azda len male deti. Tie si mozu pridat lubovolny pocet hviezdiciek. A co sa tyka animacie - jedoducha animacia mi vobec nevadi (vid Ice age), avsak v tomto kusku je miestami neunosne skareda (liska). (4/10)(10.7.2007)

Parádní film pro děti. Perfektní humor a vychytané hlášky. Pubertální "Oškli" stojí za to. Žádná nuda!(29.8.2009)

Místy dojemné, vtipné a celkem zajímavá animace. Ale věřím, že z toho autoři mohli vytřískat víc než to, že krysa Ratso prchá ze svatby, omylem spadne do labutího hnízda, s vejcem se pak objeví na kachní farmě, kde je jedna kachna a hromada slepic. Jeho snem je Lunapark a za tím zpočátku jde i "přes mrtvoly". Postupně se začne měnit, když má na starosti svého "syna" Uglyho [Šeredu]. Jako je u pohádek běžné, i zde to končí šťastně - svatbou. Jen škoda nevyužitých možností.(14.2.2007)

• Slarque

Jednoduchá animace, jednoduchý příběh, jednoduchý humor. Tímhle se evropská animace opravdu nemůže chlubit.(27.1.2013)

Fakt veľmi škaredé dielo, čo sa animácie týka. Ale má za hrsť vtipov (celkovo mi najvtipnejšia prišla prekrútená verzia príbehu o škaredom káčatku) a niečo málo emócii, na kvalitný zážitok to však rozhodne nestačí. Jednorázovka. (50%)(28.8.2010)