Ošklivé káčátko a já

• Francie

Ugly Duckling and Me!, The

• Francie

Le Vilain petit canard et moi

Škaredé káčatko a ja

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Německo / Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2006, 90 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Mark Hodkinson

Jacob Groth

Gladys Morchoisne
  • Skejpr

Odporně stylizovaná i napsaná parafráze na dětskou klasiku u které někomu selhaly pojistky pro dobrý vkus a naprosto ztratil pojem o tom, jak má vypadat dětský film. FUJ! Hvězdička za technicky zajímavě provedenou cestu vlakem a JEDEN dobrej fór na konci (-"Já asi nemůžu!" - "Já asi nechci...")(23.4.2008)

Místy dojemné, vtipné a celkem zajímavá animace. Ale věřím, že z toho autoři mohli vytřískat víc než to, že krysa Ratso prchá ze svatby, omylem spadne do labutího hnízda, s vejcem se pak objeví na kachní farmě, kde je jedna kachna a hromada slepic. Jeho snem je Lunapark a za tím zpočátku jde i "přes mrtvoly". Postupně se začne měnit, když má na starosti svého "syna" Uglyho [Šeredu]. Jako je u pohádek běžné, i zde to končí šťastně - svatbou. Jen škoda nevyužitých možností.(14.2.2007)

• kinej

Jednu hvězdu dávám za snahu vytvořit celoveřerní animovaný film v Evropě. Jiný klad bohužel nevidím. Příběh nudný, postavičky obyčejné a fádní, animace příšerná. Srovnám li technickou stránku s filmem Ratatouille, tak se mi nechce věřit, že filmy od sebe mají rozestup pouhý rok. Nechápu producenty, že tento projekt zašítili.(22.7.2008)

Další animák, který nijak nevybočuje z řady. Pěkná grafika, což je standard. Roztomilé postavičky - zvířátka - potěší děti a mě dneska potěšily taky. Příběh, no klasika. Pár klišé, ale i když i v animácích hledám hlavně příběh, tenhle deficit se dá odpustit, přece jenom jsou to převážně filmy pro děti a sázejí tak na něco jiného. Nějaké vtípky se tu taky najdou. Prostě další film na pobavení a zpříjemnění večera, který ale nemusím vidět znovu.(17.6.2013)

• Slarque

Jednoduchá animace, jednoduchý příběh, jednoduchý humor. Tímhle se evropská animace opravdu nemůže chlubit.(27.1.2013)