Ošklivé káčátko a já

• Francie

Ugly Duckling and Me!, The

• Francie

Le Vilain petit canard et moi

Škaredé káčatko a ja

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Německo / Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2006, 90 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Mark Hodkinson

Jacob Groth

Gladys Morchoisne

Místy dojemné, vtipné a celkem zajímavá animace. Ale věřím, že z toho autoři mohli vytřískat víc než to, že krysa Ratso prchá ze svatby, omylem spadne do labutího hnízda, s vejcem se pak objeví na kachní farmě, kde je jedna kachna a hromada slepic. Jeho snem je Lunapark a za tím zpočátku jde i "přes mrtvoly". Postupně se začne měnit, když má na starosti svého "syna" Uglyho [Šeredu]. Jako je u pohádek běžné, i zde to končí šťastně - svatbou. Jen škoda nevyužitých možností.(14.2.2007)

Další animák, který nijak nevybočuje z řady. Pěkná grafika, což je standard. Roztomilé postavičky - zvířátka - potěší děti a mě dneska potěšily taky. Příběh, no klasika. Pár klišé, ale i když i v animácích hledám hlavně příběh, tenhle deficit se dá odpustit, přece jenom jsou to převážně filmy pro děti a sázejí tak na něco jiného. Nějaké vtípky se tu taky najdou. Prostě další film na pobavení a zpříjemnění večera, který ale nemusím vidět znovu.(17.6.2013)

• kitano

Neoriginalne, NUDNE, takmer bez pribehu, plne nechutne roztomilych zvieratok a humoru, ktory moze pobavid azda len male deti. Tie si mozu pridat lubovolny pocet hviezdiciek. A co sa tyka animacie - jedoducha animacia mi vobec nevadi (vid Ice age), avsak v tomto kusku je miestami neunosne skareda (liska). (4/10)(10.7.2007)

Tak...jděte s těma animákama už do ***...bohužel tenhle fenomén se z USA dostal i do Evropy, ale abyhc nebyl tak trigický...výsledek je celkem ušlý, animace na EU poměry solidní a příběh, který známe lehce zpitvořený...takže na jedno shlédnutí...a pokud se bavíte při pohledu an to jak se baví váš malinkej "špuntík" vemte ho rozhodně s sebou, neublíží mu to...Dávám 45%(1.5.2007)

Ok, pribeh ako celok obohrany. Ale niektore dielcie napady skutocne orginalne, animacia nie zla a rozhodne odlisna (i ked ma stvali prsatou kurnikmamou a Jesse) a chvilami som sa naozaj smiala. Po kuskoch ako Past na zraloka, ci starsia Divocina a podobne nudy, si toto nadpriemer zasluzi.(3.6.2007)