Ošklivé káčátko a já

• Francie

The Ugly Duckling and Me!

• Francie

Le Vilain petit canard et moi

The Ugly Duckling and Me!

Škaredé káčatko a ja

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Německo / Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2006, 90 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Mark Hodkinson

Jacob Groth

Gladys Morchoisne
  • kinej

Jednu hvězdu dávám za snahu vytvořit celoveřerní animovaný film v Evropě. Jiný klad bohužel nevidím. Příběh nudný, postavičky obyčejné a fádní, animace příšerná. Srovnám li technickou stránku s filmem Ratatouille, tak se mi nechce věřit, že filmy od sebe mají rozestup pouhý rok. Nechápu producenty, že tento projekt zašítili.(22.7.2008)

• Slarque

Jednoduchá animace, jednoduchý příběh, jednoduchý humor. Tímhle se evropská animace opravdu nemůže chlubit.(27.1.2013)

Místy dojemné, vtipné a celkem zajímavá animace. Ale věřím, že z toho autoři mohli vytřískat víc než to, že krysa Ratso prchá ze svatby, omylem spadne do labutího hnízda, s vejcem se pak objeví na kachní farmě, kde je jedna kachna a hromada slepic. Jeho snem je Lunapark a za tím zpočátku jde i "přes mrtvoly". Postupně se začne měnit, když má na starosti svého "syna" Uglyho [Šeredu]. Jako je u pohádek běžné, i zde to končí šťastně - svatbou. Jen škoda nevyužitých možností.(14.2.2007)

CITÁT - Jestli tohle kačátko je skutečně jedno z nás, může na kachní farmě zůstat... I když je ošklivé. Ale je to tvůj syn, takže ho musíš vychovat. Nebo mě pěkně naštveš!.......... Scénář : Michael Hegner, Karsten Kiilerich a Mark Hodkinson. Hudba : Jacob Groth. CITÁT - Poslyš, zlato, to není obyčejné vejce, je to... moje vejce!(1.5.2011)

Jde opravdu možná o trochu "OŠKLIVÉ" dílko, ale nemohu se ubránit pocitu, že tento animovaný filmík je plný filozofických myšlenek a životních ponaučení. Navíc animace řeky a štičích útoků s průnikem do temnoty hlubin je prostě úžasná :-).(8.5.2013)