Ji-hwan je milovník Jackieho Chana, chce být jeho nástupcem a proto tvrdě trénuje taekwondo a pracuje jako kaskadér pro produkce pochybných kvalit, aby mohl jednou zazářit v akčních filmech jako on. A rozhodně mu v tom nezabrání ani fakt, že je trochu jednodušší. Dal-rae chce být herečkou, jenže zkuste si to, když se vám před očima jiných lidí vždy rozklepou kolena a ztratíte řeč. Ti dva se potkali už jako malé děti a jejich přátelství trvá dlouhá léta. Narušení jejich pevného vztahu způsobí nový přítel Dal-rae. Ten je dokonalý ve všech ohledech a Ji-hwan už se s Dal-rae necítí tak dobře jako předtím, vždy totiž někde číhá stín toho, kdo mu ukrádá čas, který mohl se svou kamarádkou prožít. Navíc mezi oběma pány narůstá klučičí soutěživost, která se však drží v určitých mezích. Úplné narušení vztahů tohoto trojúhelníku nakonec ale přichází kvůli nešťastné události, a už tak oslabené pouto mezi Ji-hwanem a Dal-rae se osudově láme. (Natascha)

forsythia

Almost? Ani náhodou! Proč jsou ti Korejci tak zatraceně opravdoví? Jo a málem bych zapomněla, ta pátá hvězda, ta je za ty nádherné zvonkohry ze sklíček a korálků, takové věci já prostě zbožňuju! ()

terunka003

Optimistické, hezké, příjmené, hladící, pozitivní. Příběh dvou mladých lidí, kteří jsou přáteli již od dětství a kdy si každý z nich plní své sny, kdy se vzájemně podporují, v průběhu děje se pohádají a rozhádají na delší dobu, aby postupem času zjistili, že si chybí víc než je zdrávo, takových již bylo natočeno mnoho. Ale příběh o životní nehodě, kdy hlavní hrdina, který se chce stát následovníkem Chakieho Chana, přijde o nohu, to je už je něco trochu jiného. Vše samozřejmě skončí šťastně a opravdu pozitivně. I příběhy obou rodin hlavních hrdinů, kdy Ji-hwan žije jen s tatínkem, který se po smrti maminky trochu psychicky pozměnil a rodina Dal-rae, kde je tatínek upoután na lůžko, jsou silně emocionální. Film se mi líbil, byl odpočinkový, vtipný, nenásilný a hlavně pozitivní. ()

Brandon

Mile naivní film o nerozlučné dvojici nejlepších přátel. Učebnicová korejská romance. "Ne každý může být Jackie Chan. Někde jsem slyšela, že byl pětkrát v bezvědomí a v celém těle má kousky železa.........Mým cílem je být v bezvědomí šestkrát a stát se Robocopem!" :-) ()

Ceres

Vzhledem k průmernému hodnocení zde, jsem očekával velmi kvalitní snímek, ale ono je to nakonec úplně opačně. Prvních 10-20minut je v celkem v pohodě, člověk se i párkrát zasměje, ale potom je film neskutečně stupidní, nudný, nezajímavý atd. Nebýt hlavní dvojice a zvláště Kim Ha-Neul, tak bych tomu dal nálepku odpad. Nevím, kde někteří berou tyhle hodnocení, jak naznačuje průměr, mě docela zaráží. Tohle je zde brutálně nadhodnocen film, vůbec neodpovídá kvalitě. Za mě pouze jednu hvězdu, už dlouho jsem nepotkal tak špatný film. ()

artemis2

Jeden z tých filmov, ktoré Vás svojim vývojom naozaj prekvapia, avšak pocity, ktoré z neho už od začiatku máte sa ešte vygradujú. ()

Pecival

S točením žánrů je to ošidné, takové balancování na tenkém ledě. Ne vždy se to povede, ale tady to střídání smutku a radosti, smíchu a pláče šlape na výbornou. Dojemné i hravé drama funguje především díky kvalitnímu scénaři a parádnímu hereckému obsazení - jak Ha-neul Kim, které podle mě více svědčí díky své roztomilosti komediální poloha, tak hlavně Sang-u Kwon, s dost příšerným učesem, v úplně opačné roli než v My Tutor Friend. Pár chybek by se našlo, jako standartně zbytečně delší konec, nebo podivné chování páru vůdči sobě navzájem (možná je to v Koreji normální chytit svou přítelkyni za ruku po 3 měsících, pusu po půl roce a sex asi až po svatbě - a nebo se film snaží působit výchovně). Každopádně to jsou jenom drobné chybky na kráse. ()

Marys

Jaj, tí Kórejci. Takýto film by americká produkcia nedokázala spraviť a na rozdiel od tej škandinávskej mi východoázijské filmy úplne vyhovujú. Toto síce nebol snímok, ktorý sa zaradí úplne na špicu môjho kórejsko-japonského rebríčka, no aj tak to až na pár detailov bol veľmi schopný kúsok, hodiaci sa do momentálnej "friendzone ´n´ stuff" doby. ()

jorgus

tentokrate ne..celkem nudna konverzacka s postavami ktere se mi rychle vytrati z hlavy..chybela tomu chemie i poetika..proste tentokrate ne:) ()

danielwanderer

Ako ja len tieto filmy NENÁVIDÍM!!! Konečne vidím, že juho-kórejská komédia, ktorá "nesklamala" a v tej najneočakávanejšej chvíli Vám bez milosti vykopne mozog, čím zaútočí na slzné kanáliky. Celý čas som síce niečo tušil, ale... Safra... Ja opäť nemám slov... Ji-hwan a Dal-rae sú kamaráti už od ranného detstva. On je veľký fanúšik Jackieho Chana a strašne rád svoju kamarátku buzeruje a doberá si ju, ona je rada, že je tu niekto, kto ju dokáže vždy rozosmiať a raz chce byť herečkou, ibaže je pred divákmi veľmi nervózna. Má síce svojho chlapca, ale Ji-hwan bude jej kamarát navždy... Skutočne? 70 minút som sa bavil, zbytok som sa "bavil" snáď ešte viac. Myslíte, že to s tým hodnoteniami pre Juhokórejské filmy preháňam? No a čo :). ()

Nijura

"Moje noha...kde je? Tys ji snědl?" - Já vím, že tato scéna měla být velice smutná ovšem toto mě dostalo :D ()

JohnyTrava

Je to už nejaký ten piatok čo som naposledy sadol na juhokórejskú vlnu "ľahkých" filmov, takže som čakal možno aj nejaké prekvapenie. Škoda, nestalo sa. V podstate film neprináša nič nové a je točený takmer až schematicky, takže viete čo môžete čakať a v podstate len odpočítavate minúty do toho a do toho. Tradične sa nezaprie ani to akože tlačenie na city ala dráma a tradične bez úspechu. No i napriek týmto neduhom sa na film pozerá veľmi dobre, azda sa to ešte neokukalo (alebo som toho ešte toľko nevidel...). Síce na určité trháky to nemá ale štyroch hviezd sa to zubami-nechtami drží. ()

boombang

Matty, koukej odvolat svůj komentář i hodnocení! :-) Ne, vážně, mně se to moc líbilo. I když to na mne chvilkami působilo, že sleduju tři filmy v jednom: dětství (za *****), první půlka filmu (*****) a druhá půlka (***). Shrnuto: strašně sympatičtí herci i postavy, spousta vtípků a navzdory lehce tragické vsuvce i optimistická nálada a hlavně čistá láska - to je prostě Korea, jak ji mám rád. ()

RigorMortis

Jeden z najslabších JK filmov, aké som doteraz videl. Takmer ničím nezaujal, mal som pocit, akoby som sledoval podpriemerný americký film v kórejskej verzii. Hlavná Kórejka bola pekná, soundtrack v pohode, film miestami dynamický, inak žiadna sláva. O absurdných replikách postáv ani nehovorím. ()

Rediik

Takového nejlepšího kamaráda a kamarádku by si snad každý přál. První půlka filmu je zábavnější než ta nadcházející, protože ta je zase vážnější, ale na kvalitě to neubírá. Příběh o tom, jak je přátelství schopno překonat i ty nejtěžší překážky a taky o tom, co je všechno schopen člověk udělat pro splnění svého životního snu. Ne každému se to podařilo přesně podle představ, ale i s tím se musí vyrovnat. Největším překvapením byly následky autonehody, to jsem opravdu nečekala, že to takhle skončí. Ale i přesto mě nejvíce dojalo, když Dal-rae natočila pro Ji-hwana video o lidech, které potkal podobný osud jako ho a kteří se s tím již vypořádali a žijí dál. Každého to asi přinutilo vžít se do rolí hlavních a představit si sebe samého v jejich situacích. Pro mě zaslouženě 4* ()

milanko8

OOOOOuuuuu!!! Tak to zas bylo. První polovina filmu se vyvíjela tak nějak normálně - dal bych za 3*, avšak příběh a název sliboval že by se ke konci mohl celkový dojem z filmu o hvězdu zlepšit. Ovšem s druhou polovinou přišlo něco, co umějí vykouzlit jen jihokorejci. Citové vydírání gradovalo a jihokorejci opět dokázali zkombinovat originální a skoro nezkombinovatelné, když udeřili naprosto nezjištně na strunu tělesnému postižení. Druhá polovina za 7*, takže průměr dává 5* :) Nejsilnější momenty - puštění videokazety, čtení "scénáře" a setkání po kotníky ve sněhu <3. A Ha-neul Kim je fest baba! "Ve skutečnosti, milovat někoho je nejméně výnosná věc na světě. Nenakrmí Vás, ani Vám nepřinese žádné peníze. Nespavost způsobí menší produktivitu, pošetilé chování celé dny a noci jako duševně nemocný, projít si bolestnou žárlivostí a zlomeným srdcem a ptát se 'Věříš ještě v lásku?' Taková nechutná slova hozená na tebe. Ale já... uvědomil jsem si, že když někoho miluju, znám milion důvodů pro to, abych to udělal. Za prvé, uvědomíš si, že dávat přináší víc štěstí než přijímat. Za druhé, místo špatných stránek uvidíš nejdřív ty dobré. Za třetí, můžeš být dítětem, aniž bys měl stroj času. Za čtvrté, často se mě ptali 'Máš něco dobrého?'. Za páté, poznáš, jak krásné jsou hvězdy, nebe, květiny a stromy." ()

muti

tuctova korean drama, ktora neprinasa nic nove - milostny trojuholnik, nestastie a slzavy happy ending za zvuku klavira. vsetko je sice predvidatelne, ale stale je to lepsie ako vacsina romantickych filmov z USA. Kim hra sice dievca, ktora chce byt hereckou, ale sama vsekto len hra, vobec som jej neuveril. Kazdy jej pohyb a grimasa su vyumelkovane, ak by sa takto mala xichtit aj v beznom zivote tak by mala tych vrasok ako 40nicka. pozitivna je tema taekwondo, filmovanie a Jackie ako chlapcov ideal ()

Alchemilla

Roztomilé, poetické, vtipné, chytlavé, něžné. Zahrané s neuvěřitelnou lehkostí a přitom hloubkou. Velmi příjemné překvapení. Některé dialogy na mne působily trochu zvláštně, možná prostoduše, ale nejsem si jistá, zda to není problém odlišných kultur. Korejština je překvapivě měkký jazyk, který nemá výraz pro zmrzlinu. :-) ()

honza182

Parádní ukázka přátelství a toho jak může mít někdo rád. Film si mě chytil hned od začátku a pustil až po titulkách. Příběh byl super, ale občas mě naštvalo jak se vyvíjí. (ale nakonec vše dobře dopadlo :-) Film nikde nevázl a jel si svou. Mohlo z toho být seroš. Parádní byla scéna jak Lee Ji-hwanův otec maloval křídou na zdi :-) Fakt dlouho sem neviděl tak pěkné filmec. ()