Drama policisty, který odhalil příliš vysokou hru svých nadřízených. Ludovico Graziano (Gian M. Volonté) jako neúprosný policista zabředá do korupčních praktik svých kolegů, které mají mnohem hlubší podhoubí než by vyšetřovatel býval tušil. Brzy se octne ve světě plném úplatných státních úředníků, justičních paňáců i pohlavárů mafie. Zločin zarezlý uvnitř státních institucí nenávratně poznamená Grazianův soukromý život. Policista se bude muset na vlastní pěst poprat s vydíráním, chladnokrevnými mordy a v neposlední řadě, atentáty. – Napínavé konspirační drama od klasika žánru poliziotteschi, Damiana Damianiho. (Česká televize)

zigy

Mám strach - to sedí - Damianiho filmy na mě působí jako horory, ač formálně vzato jsou to dramata či thrillery...takovou atmosféru strachu a úzkosti, která obklopuje hlavního hrdinu, dokáže vytvořit. Asi nemůžu dát plný počet hvězd filmu, když jsem se u něj cítil nepříjemně, ale musím uznat, že to je prvotřídní práce, která si zaslouží uznání, včetně skvělých herců a dabérské dvojky Švehlík - Cupák. Ale nakonec to změním a dám pět hvězd, ten konec Vás prostě nechá sedět s pusou otevřenou a kudlou v kapse rovněž otevřenou. Volonté na Oscara. ()

brasek

Podľa môjho názoru absolútne nezáživná dráma, kde zavraždené postavy sa predstavujú divákovi (dôvod neviem), nasledované nudným dlhotrvajúcim dialógom medzi sudcom a policajtom. Prestrelka, korupcia a všetko okolo toho podávané bez zaujímavých momentov. Snímok je absolútne nadhodnotený a iba zbytočná strata času. ()

marta.parik

Detektivka z prostředí 70. let z prostředí Itálie, kde policií ovládala mafie, která vlastně ovládala chod celého státu. Divák se ihned vžije do role strážmistra Graziana, jenž přijme práci ochrany starého soudce. Detektivka je napínavá, možná až moc, čímž je znát rukopis režiséra Damiana Damianiho. Jedná se možná o moji nejoblíbenější detektivku, jelikož není až přes příliš akční, což je dle mě chybou většiny detektivek, se kterými jsem měl zatím tu čest. Hodnotím čtyřmi hvězdami. ()

hanca.uh

Dost dobrý starý italský film. Vtáhlo mě to do děje a atmosféry té doby okamžitě. Fim sice pro nás teď již malinko předvídatelný, nicméně v době jeho uvedení (1977) to musela být aktuální převratná zasloužená bomba. Režisér Damiani podle mě umí naprosto přesně zachytit podstatu a i s málem tak nějak uhranout. Po shlédnutí na LFŠ dávám snímku archivní plný počet :-)) ()

gizi

Karlos80 napsal první a výborný komentář. Za mě snad jen to, že ani délku, ani utahanost jsem nijak negativně nepocítil. Je vidět, že skvělý krimi nemusí být ani nákladný, ani příliš akční. Chtěl jsem dát 85%, ale nakonec nemohu dát méně než 90% a 5*. ()