Mladá študentka Britta prichádza do Ameriky potom, čo prišla o svojich rodičov, cirkusových artistov, za ktorých neskoršiu smrť sa obviňuje. Malomestská stredná škola však nie je taká, ako sa na prvý pohľad zdá a lesík za jej bránami skrýva mnoho magických tajomstiev. Keď sa blížia Vianoce, mágia lesa sa rozhodne Britte pomôcť z jej trápenia. (Incantator)

Incantator odpad!

Rodinný fantazijný film je zaujímavá žánrová kombinácia, ale, tak ako všetko, i v rámci nej sa dá natočiť skutočne príšerný film. Americkému pseudorežisérovi, -scenáristovi, -producentovi, -tvorcovi vizuálnych efektov a duši tohto snímku J. C. Buechlerovi sa to podarilo na výbornú. Vcelku prijateľný námet je použitý na ohavný, myšlienkovo prázdny film s nekvalitnými vizuálnymi efektmi, hroznou hudbou (vrcholom zdesenia bola pre mňa rocková podoba Wagnerovej predohry k opere Lohengrin) a postavami bez akejkoľvek charizmy. Dokonca i citlivá dejová línia (smrť rodičov, vyrovnávanie sa s novým prostredím, školou...) sa v tejto kope prázdnoty stráca a nedáva tak filmu nádej získať aspoň minimálne hodnotenie. (26.12.2010) ()