Real je naše vášeň

Pět příběhů z fotbalového prostředí ukazuje tento sport i v momentech, které normálně nevidíme. Real Madrid, jeden z nejúspěšnějších fotbalových klubů, se představuje ve směsici fikce a reality, v zábavných i dojemných momentech, které zaručeně strhnou každého sportovního fanouška. (oficiální text distributora)

hero_bk

Naivní film o tom, že když si chcete v Madridu pokecat s Di Stefánem, není to žádný problém, v Africe mají tolik času, že není problém strávit 4 dny v týdnu na cestě k televizi a nechat se stříhat na Beckhama je riziko. ()

radys.v

Film o nejúžasnějším klubu na světě :). Jako velký fanda Realu se mi ,,polodokument,, zamlouval, ale naopak se mi nelíbily části, kde se to přenášelo do Japonska - trapný příběh holky, která je nažhavená na jednoho hráče. Nejvíc mě rozzesekal záver filmu - ,,Raule, Ronaldinha pošli na křídlo, je tam dobrej,, - EPIC FAIL českého dubingu. Každý fotbalový fanda ví, že Ronaldinho hrál za FCB. Jen hloupý dubing ho zaměnil za Ronalda :) ()

Brano

Real Madrid rozhodné moja vášeň nie je, ale tu starú éru okolo Raula som mal rád. 2* Za dokumentárnu stránku, kde sú divákovi poskytnuté celkom zaujímavé zábery. Rozpracované príbehy okolo Realu nestáli za nič. Hrozný herci,scenár a dosť primitívne príbehy. Radšej by som uvítal 90 minútový dokument ako toto. ()

ibex

"Táta je tvrdohlavý, nepochopí to, fandí přece Barce" "Nikdo není dokonalý..." Poměrně zdařilý film o jednom z nejslavnějších fotbalových klubů planety. ()

Crybaby

To je tak ked amater ide natocit profesionalny dokument. Potom z toho vznikne toto, a sance na uspech u divakov su nulove. ()

Kivis

Real není moje vášeň, ale španělská liga je mi sympatická a tak jsem si chtěl rozšířit obzory a informace o jednom ze dvou nejslavnějších španělských klubů. Film je však opravdu filmem (jak ostatně napovídá originální název) a nikoliv dokumentem, takže pokud jde o historická fakta a zajímavosti, nedozvěděl jsem se prakticky nic. Autoři se zaměřili spíš na globální fenomén fotbalu jako takový a předvést na několika příbězích, že Real Madrid zasahuje do životu lidí na celém světě. Myšlenka určitě velice zajímavá a ambiciózní, nicméně zpracování se blíží téměř katastrofě. Kvalita jednotlivých příběhů se sice pozvolna zlepšuje, ale věřím, že po prvním naprosto děsném příběhu z Asie popřípadě po druhém, který má zajímavý námět "návratu po zranění", ale končí jako by jej napsal žák první třídy v nějaké slohové soutěži, spousta lidí už nevydrží a tuhle slátaninu vypne. Tím se ochudí o ty zajímavější příběhy - příběh z Caracasu připomíná jednu zajímavou historickou událost a monolog stařenky v závěrečném příběhu by si nezadal s některými úspěšnými holywoodskými trháky. Nicméně ani tyhle světlejší chvilky nedokážou vytrhnout film z celkového marastu a velmi amatérského zpracování. Když už se Real rozhodl natočit film takového formátu, měl se plácnout pořádně přes kapsu a najmout na to pořádný filmový kádr. ()