Televízna inscenácia románu francúzskeho spisovateľa Victora Huga. Príbeh pápežovej dcéry Lucrezie Borgie, ktorá bola známa svojou krutosťou a intrigami, ale aj nemravným spôsobom života. V Hugovom spracovaní Lucrezia po spáchaní mnohých zločinov sa snaží zachrániť mladého kapitána Gennara. (oficiální text distributora)

majo25

Lucrezia Borgia patrí medzi naše naznámejšie televízne inscenácie a hoci herci jej hanbu rozhodne nerobia, takémuto divadelnému herectvu ani šperkovaným dialógom som nikdy neholdoval. Historická téma či nie - nie je nad civilné herectvo. A ku samotnému deju - začiatok je pomalší, hodnú chvíľu trvá, kým sa príbeh pohne a postavy predstavia, ale po nástupe vojvodu d'Esteho (hrá ho Valach) to už ide samo. ()

Aky

Victor Hugo byl génius a tahle inscenace mu to nepokazila. Kdyby jinak skvělí herci méně přehrávali, dal bych i pátou hvězdu. ()

Flego

Veľkorysé kostýmy za ktoré by sa nemusel hanbiť žiadny historický veľkofilm, slušné scény a hudba sú sprievodným znakom tejto drámy. Ako to už býva zvykom, herecké výkony sú ozdobou a čerešničkou na torte. ()

Autogram

Iba tesne, ale záver to vytiahol na štyri hviezdy, o ktorých som v prvej trochu nudnej polovici ani nerozmýšľal. A tiež som o nich nerozmýšľal pri tom šťavnatom bozku, ktorý uštedril Jamrich Dočolomanskému. –––– Naučili ma, že často možno nebezpečenstvu vystaviť život, ale nikdy nie česť, madam! ()