Cheonneyonyeou Yeoubi

• Jižní Korea 천년여우 여우비 (více)

Yobi je pětiocasá liška. Na Zemi existují zvířata, která mají více ocasů. Tato zvířata se mohou proměnit v jakékoliv jiné zvíře nebo v člověka. Aby ale člověkem zůstala napořád, musí si vzít lidskou duši. Yobi se změní život, když na Zemi havaruje mimozemská loď. Po sto letech žití s mimozemšťany jeden z nich odejde od ostatních a je na Yobi, aby ho přinutila vrátit se od lidí zpět ke svým druhům. (piserius)

Laputa

Velice nezvyklé pojetí ( v příběhu se objevují zvířata, ufonské lodě, lidé, další světy... ) Pěkný příběh, roztomilé postavy, hezká animace... Miyazaki to není, ale stálo to za to. ()

forsythia

Pěkný, milý, nápaditý film. Ta čisotota citů je naprosto pohádková, a proto bych si asi přála, aby skončil ještě trošku pohádkověji. Závěr má však asi trošičku blíž k realitě, i když s pohádkovým, nebo spíš mystickým přesahem. ()

majo25

Líška meniaca sa na ľudí, s piatimi chvostami, mimozemská loď, hovoriaci lavór, tieňový detektív s robotickým srdcom, chlpatí mimozemšťania, jazero duší, ktoré strážia zajace - nehovorte mi, že ten, kto toto splodil, nebral nejaké psychadeliká. Nevravím, že animák nemá spád, občas humor, ubiehajúci príbeh a nejaký rozprávkovský element, ale na to, aby som išiel vyššie v hodnotení sa to hrá na niečo väčšie ako to je, postavy sú niekde na hranici normálnosti a infantilnosti a veľakrát je to príliš divoké. ()

Ithildaria

Těžce nadhodnocený animák. Aneb "O tom, jak z Asie vzešlá změť roztomilých postaviček a nesmyslného děje automaticky neznamená dobrý film". Příběh je zcela nekonzistentním slepencem nápadů, které jsou divákovi bez ladu a skladu předhazovány aniž by nesly nějaký hlubší význam, vysvětlení, či alespoň logické opodstatnění. Ačkoliv je z toho všeho silně cítit inspirace Miyazakiho tvorbou, bylo by zapotřebí opravdu nepoměrně víc scénáristického umu, aby se film alespoň přiblížil čemukoliv od studia Ghibli. Samotná animace je docela slušná, jen škoda, že při tom animování nepoužil někdo aspoň trochu hlavu. ()

pytlik...

Korejští animátoři prokazují, že se před svým velkým bratrem z Japonska rozhodně nemusejí stydět. Film se v každém ohledu vyrovnává vrcholné Myazakiho tvorbě, námětem, zpracováním, animací, atmosférou. Příběh pětiocasé lišky se mi líbil i proto, že nijak netoužila stát se navždy člověkem, zcela jí stačilo, že se mohla občas proměnit v dívku s ohýnkem na zadečku, a jinak dál užívala výhody spojené s nesmrtelností a možností se v cokoli proměnit. Přesně tak bych to dělal já. V závěru filmu se člověkem stala v podstatě náhodou, jestli jsem to tedy dobře pochopil. ()

Kalidor_

Já nevím, mně to přišlo nedotažené. Chlupatí emzáci se v druhé půlce děje přestali řešit (třeba jejich návrat domů), no a ten konec mi taky přišel divný, asi jsem divný. Ale hezké to bylo, to zas jo. ()

Teree_

Pro asijské animáky jako takové, pro jejich roztomilou animaci, milé postavy a osobité příběhy mám velkou slabost. A musím říct, že tento korejský počin mě nezklamal, byť může leckomu připomínat animovaná dílka slavnějšího japonského režiséra Miyazakiho. Yobi je krásným příběhem o lásce, který je především díky svému vizuálnímu zpracování a doprovodné hudbě více poetický než prozaický. Ze začátku jsem byla dost rozpačitá, ale druhá a především pak závěrečná část mě svým logickým rozuzlením navzdory fantasknosti celého příběhu, a tudíž i svou překvapivostí, přesvědčila o tom, že Yobi je důstojným představitelem svého žánru. ()

killjezor

Neskrývám překvapení. Ze začátku jsem nevěděl, co si o tomhle filmu mám myslet. Trochu dětinské, trochu smutné. Časem jsem se i docela nasmál a místy i hodně, ale jak si film hraje na komedii, stejně tvrdě narazí na vážnou notu. Nejde ani tak o originalitu, příběh jako takový jsme už viděli tisíckrát, ale jde o samotné celkové pojetí. Většiny postav mi bylo ke konci líto, ale příběh působil tak nějak věrohodněji. ()

Teg

Sympatická, krásně animovaná pohádka, jejíž druhá polovina, nebo spíš konec mě doslova šokoval. ()

Strike

Celkem zklamání. Sice skvělá animace a pěkná hudba, ale bohužel příběh je slabší. Film neví jaký chce vlastně být - jestli komedií (hudební čísla), romantikou nebo dramatem. První půle se zdá být komedií hlavně díky mimozemšťanům, kteří jsou v druhé půli úplně zbyteční, a až muzkálovým výstupům. Naproti tomu je druhá půle temnější, objevují se zde najednou postavy, které zde dosud nebyly a mají být asi osudové (Stín a lovec). Zvlášť ten druhý je ale v podstatě jen výplní. Tím pádem je film, i přes krátkou stopáž, zdlouhavý a nudný. Třetí hvězdu v podstatě dávám za scénu, kdy Yobi vezme plyšového medvěda a dá ji skutečnému (geniální) a celkem emotivní závěr.5,5/10 ()

Georgiana

Pro mě trošku těžký oříšek. Docela jsem si lámala hlavu nad tím, jestli je to zajímavé nebo nudné, což je poměrně nesourodý názor…, proto z toho vyšel průměr. Mám ráda "magické věci" a to jak Korejci vytvoří něco, co je vlastně "blbina(?)“ a vy to máte ale hrozně rádi... Tady to na mě nezafungovalo. Buďto to mělo strašně jednoduchou myšlenku nebo tohle prostě není film pro mě. ()

Rambo159

Nádherná rozprávka, pri ktorej som sa vôbec nenudil. Niečo takéto som už dlho nevidel, čo je asi chyba, no najskôr by to mali vidieť deti, pretože dnes sa im servírujú sprostosti a nie skutočné rozprávky. Animácia s hudbou zladená dokonale, Yobi bola krásna aj vďaka príťažlivému hlasu Son Ye-jin. Príbeh originálny, teda aspoň určite pre nás nekórejcov. A záverečná skladba úžasná. Takto má vyzerať rozprávka pre deti. ()

Radek.SCH

Někdo si tu chtěl hrát na nového Mijazakiho a zapomněl, že je v Koreji :-) Souhlasím s Flipperem: úponky srdce vypadají jako démonovy chapadla z Mononoke a čtyři (či pět) plyšáků, zase jako partička z Totoro (co se s nimi nakonec vlastně stalo?). Škoda jen toho nepodařeného (nebo jen nepochopeného?) konce. - 60 % ()

gumbo

Tohle anime mělo našlápnuto hodně vysoko. Milá animace, příjemné postavy a taková ta magičnost, kterou v moc filmech nenajdete. Bohužel to vše shodil podivný konec, který vypadal jako by byl naroubován z úplně jiného filmu anebo spíchnutý někde na koleni za pár minut. Škoda, takhle nemůžu dát víc než 80% ()

Al44...

Pěkná animovaná pohádka o malé kouzelné lišce, pár mimozemšťanech a samozřejmě je tu i rozličné spektrum lidských, převážně dětských charakterů. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, mimozemšťani už méně. Co bych vyzdvihl je opravdu nádherné, barevné zpracování, animace. ()

TylerGage

narozdíl od super japonských animáku je Yobi trochu slabší,ale to nic nemení na tom, že postavi byli úžasné,skvělé vtipy až na ten příběh který byl za mým očekáváním(čekal jsem více)... no myslím že hodnocení 9/10 je dobré ()

JohnyTrava

Strašné, strašné. Hádam celý film som sa pozeral kedy to snáď skončí. Prachobyčajná rozprávka, ktorá nebyť východného pôvodu tak ju tu sotva niekto zhliadne. To, že to je určene pre mladších až tých najmladších je jasné z úvodu a predsa by ma to nebavilo ani ako krpca. Keď mi bolo sedem videl som Mononoke a navždy to vo mne niečo zanechalo, na toto by som vtedy zabudol za päť minút. Hádam jediné čo ušlo bolo občas kresba prostredia ale to je všetko a to veru nestačí. Len horko ťažko ale 4,5/10. Radím tomuto filmu s vyhnite. Nechápem ako to môže niekto prirovnať ku Ghiblikom, ruku by som stínal. ()

Sennhie

Až na pár světlých momentů docela nuda. Příběh nevšední, některé momenty kouzelné, ale to je asi tak vše. Ze zdejších komentářů jsem očekával hodně a možná proto jsem nakonec z toho vyšel zklamaný. Musím říct, že kdyby celý film byl ve 2D animaci bez těch napůl 3D animovaných záběrů/scén, které mi chvílemi připadaly nedotažený a vůbec ani zdaleka ne tak kouzelný, tak by celý film možná dostal jiný, ten správný náboj. ()

Mravcolev

Coze? prirovnavat toto ku Miyazakiho dielam? To snad nie! Po precitani recenzii na CSFD som si film pozrel a bol som sklamany. Stale som cakal kedy ma dej konecne chyti a zacne zaujimat..ale nedostavilo sa to az do konca... :( zial. Niektore momenty mi pripadali prilis americke a celkovo nevyzaruje z tohto filmu taka aura ako z Miyazakiho (snad len jeho Howlov zamok velmi nemusim). Podla mna je to nuda, ktora obcas na moment zaujme..ale zeby som s napatim ocakaval co sa v najblizsich minutach stane? KDEZE. Korejci sa maju este vela co ucit. ()