poster

Tři království: Vzkříšení draka

 • Česko

  Tři království

 • Čína

  San guo zhi jian long xie jia

 • Čína

  三國之見龍卸甲

 • Hong Kong

  三國志見龍卸甲

 • Hong Kong

  Saam gwok dzi gin lung se gap

 • anglický

  Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon

 • Slovensko

  Tri kráľovstvá: Vzkriesenie draka

Historický / Akční / Drama

Čína / Jižní Korea / Hong Kong, 2008, 102 min

Režie:

Daniel Lee

Scénář:

Ho-Leung Lau

Hudba:

Henry Lai

Producenti:

Dong Yu

Kostýmy:

Thomas Chong
(další profese)
 • Terva
  ***

  Válka nemá slitování, všichni vojáci jsou jen figurky na šachovnici. Před dvaceti lety jsem řekl, že chci zavést mír a založit rodinu, nic z toho se nestalo....kruté. Nakonec všechno rozhodne osud.(24.7.2009)

 • honajz
  **

  Filmová adaptace šest set let starého čínského románu Romance of the Three Kingdoms v produkci Sammo Hunga působí poněkud nejistě. Ano, jde o stejný román, podle něhož John Woo natočil svůj dvoudílný film Red Cliff. Sammo Hung měl k dispozici podstatně skromnější podmínky včetně finančních, a z amerických herců zde uvidíme jen Maggie Q. Příběh se odehrává ve 3. století po Kristu, kdy proti sobě stojí v podstatě tři armády rozdělené Číny - ve filmu se však soustředí spíše jen na dvě strany. V armádě trakce Shu se objeví nový bojovník Zhao Zilong - v podání Andyho Lau -, který svou dovedností v bojových uměních získá brzy post generála a může se postavit vůdkyni armád trakce Wei. Snímek je však natočen sice s tradičním důrazem na výtvarnou kameru, avšak tak nějak lajdácky, bez zájmu, a podobně je tomu u bojových scén. některé jsou točeny stroboskopicky, jako kdyby snímek po snímku, takže z nich nic není, jindy jsou "mázlé", nebo dokonce zabírané z tak podivných úhlů kamery, že než si "laskavě přeostříte na své ctěné oko", je po akci. Navíc o příběhu se moc mluvit nedá - o postavách nevíte zhola nic, takže tam prostě poskakuje pár lidí, jedni se snaží dostat ty druhé, a vám je naprosto šumák, kdo vyhraje. A když vidíte scény, kdy nějaká ženská uprostřed bitevní vřavy hraje na šalmaje (tedy vlastně na citeru či jak se ta japonská loutna jmenuje), nebo kdy hlavní hrdina s děťátkem na zádech zlikviduje stočetnou přesilu, je to mnohdy až spíše k smíchu. A celé ponaučení z čínských dějin? Nakonec se stejně všichni mezi sebou vymlátěj.(29.5.2009)

 • kitano
  ***

  Nie som ani tak sklamany, ako skor smutny. Smutny, ze ten obrovsky potencial ktory film mal bol nevyuzity a zostalo z neho len par scien a pamatihodny Zilong, skvelo stvarneny Andym Lauom. Neisty zaciatok, fantasticka scena nastupu piatich generalov, potom rychly spad....a co to, ono uz je koniec filmu?! Velkofilm by mal okrem velkej vypravy a velkych mien, mat aj velky pribeh a velku stopaz. Avsak dve druhe podmienky film vobec nesplna. Az mi to prislo, ze to co som videl bol len akysi zostrih filmu, ktory trva o hodinu dlhsie. Bohuzial nieje to tak. A velmi ma zamrzelo aj to, ze Sammo Hung tu stvarnil takmer zbytocnu postavu, sluziacu len na vypln prazdneho miesta a zvysenie prestize. Co uz. Neostava mi nic ine, iba svoje nadeje vlozit do Wooovho Red Cliff. (6/10)(16.5.2008)

 • Dharter
  **

  Film jsem si stáhl v anglickém dabingu!!!!!! ✘(14.9.2011)

 • Tuxedo
  ***

  Stejně jako v předchozím režisérově snímku Dragon Squad, i tady se Daniel Lee uchyluje ke střídavému zrychlování, zpomalování a vůbec narušování plynulosti obrazu, čímž významně trpí jinak slušné bojové scény. Výplň mezi tím není bohužel až tak zajímavá a skoky v čase spolu s vypravěčem mě značně rušily, nicméně Andy Lau je jako vždy výborný a neméně kvalitní je i výkon Maggie Q.(27.8.2008)

 • Maggie Q

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace