Tři království: Vzkříšení draka

• český

Tři království

• Čína

Saam gwok dzi gin lung se gap

• Čína

Čína / Jižní Korea / Hong Kong, 2008, 102 min

Daniel Lee

Ho-Leung Lau

Henry Lai

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $21,159,916 ║ Dobrá výprava a zaujímavý herci(Andy Lau, Maggie Q, Sammo Hung Kam-Bo) v absolútne zlej réžii, príbeh ktorý nikam nesmeruje, nič podstatné nevysvetlí, súboje v zlom strihu nič nedajú. /25%/(26.5.2009)

Stejně jako v předchozím režisérově snímku Dragon Squad, i tady se Daniel Lee uchyluje ke střídavému zrychlování, zpomalování a vůbec narušování plynulosti obrazu, čímž významně trpí jinak slušné bojové scény. Výplň mezi tím není bohužel až tak zajímavá a skoky v čase spolu s vypravěčem mě značně rušily, nicméně Andy Lau je jako vždy výborný a neméně kvalitní je i výkon Maggie Q.(27.8.2008)

Výborný historický akční film a tomu odpovídající výprava, bitvy a bojové scény. K tomu bezchybný Andy Lau v hlavní roli a na zpestření Maggie Q, která mohla možná dostat ve filmu více prostoru. V každém případě pro mě příjemně strávených 100 minut.(30.8.2009)

Těžce se mi hodnotí tento film, po nedávném shlédnutí velkofilmu Red Cliff. Nejprve bych se pozastavil u hereckého obsazení. Andy Lau po filmech Válka rozumu a cti a The Warlords opět v akci, to je jako obvykle država snímku, podává jeho obvyklý výborný výkon. Sammo Hung Kam-Bo se mi líbil ve filmu SPL, tady je jako vypravěč a nejlepší přítel Lauovi postavy. Příjemné spestření této skoro pořád mužské výpravy je krásná Maggie Q, která je jak vynikající hudebník a stratég tak bojovník. Oživí celý film. Něco takového to opravdu potřebovalo. Bitvy jsou sice pěkné ale na můj vkus moc rychle a nepřehledně sestříhané. Osobní souboje jsou daleko lepší. Sečteno a podržeto, pěkné válečné drama.(15.8.2008)

Ze soucitu tři hvězdy. Andy Lau není vůbec špatný ve své úloze, Maggie Q také přináší něco neobvyklého do tohoto druhu snímků, Sammo Hung, je tu minimálně, přesto jeho přínos spočívá v úloze akčního choreografa a některé scény bojů Vám určitě ulpí v paměti. Jenže zamrzí velmi krátká stopáž, nevyužitý ponteciál příběhu a charakterů, přesto že na výpravě, komparzu a bojových scénách se nešetřilo, tak to působí celé jako nějaké preview pro tv seriál. A to je škoda.(25.7.2009)

• Andy Lau