Tři království: Vzkříšení draka

• Česko

Tři království

• Čína

San guo zhi jian long xie jia

• Čína

三國之見龍卸甲

• Hong Kong

三國志見龍卸甲

• Hong Kong

Saam gwok dzi gin lung se gap

Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon

Tri kráľovstvá: Vzkriesenie draka

Historický / Akční / Drama

Čína / Jižní Korea / Hong Kong, 2008, 102 min

Daniel Lee

Ho-Leung Lau

Henry Lai

Dong Yu

Je jedno, že je dej trochu roztržitý. Je jedno, že strih v bojových scénach je skôr na škodu. Príbeh je nádherné rozprávanie. Spočiatku je film nesúrodý ale oplatí vydržať do konca. Koniec je kapitola sama o sebe. Už len pre to si film u mňa zaslúži plný zásah. Hudba, ktorá dopĺňa už tak pekný dej si sama zaslúži ďalších 5*. Počítačové upravovania sú robené s citom, tak si ich vo filme ani nevšímate. Nachádzajú sa tu síce aj povestné čínske "lietania" ale vôbec nevyznievajú rušivo. Film patrí medzi čínske skvosty a tunajšie hodnotenie vôbec nezodpovedá kvalite filmu.(8.9.2010)

Stejně jako v předchozím režisérově snímku Dragon Squad, i tady se Daniel Lee uchyluje ke střídavému zrychlování, zpomalování a vůbec narušování plynulosti obrazu, čímž významně trpí jinak slušné bojové scény. Výplň mezi tím není bohužel až tak zajímavá a skoky v čase spolu s vypravěčem mě značně rušily, nicméně Andy Lau je jako vždy výborný a neméně kvalitní je i výkon Maggie Q.(27.8.2008)

Rok 228 n.l. Čína je rozdělena na 3 království. Lid trpí neustálými boji, bídou a hladem. Z tohoto chaosu povstal HRDINA …. Kdo jiný by měl dávat na obdiv umění války, dokonalou strategii a bojové umění než Čína. Válka jako šachová partie, davové scény a hrdinský boj muže proti muži. Mám ovšem dojem, že se zde snaha o vytvoření legendy nesetkala s potřebnými filmovými dovednostmi. Bojové scény sráží nepřehlednost a divná kamera. Scénář, který stojí a padá s hrdinskými skutky mocného bojovníka Zilonga je občas velmi efektní, ale bohužel to nevystačí na celý snímek. Ta ,,omáčka“ kolem by potřebovala pořádně okořenit. PŘÍBĚH**** HUMOR* AKCE*** NAPĚTÍ **(24.1.2009)

Andy Lau jako vždy výborný, jenže bohužel zbytek už tak moc ne. Bojové scény jsou na velmi dobré úrovni, ale trpí přílišným zpomalováním a zrychlováním. Příběh zase přílišným zkracováním a skoky v čase. Škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe.(28.3.2009)

Výborný historický akční film a tomu odpovídající výprava, bitvy a bojové scény. K tomu bezchybný Andy Lau v hlavní roli a na zpestření Maggie Q, která mohla možná dostat ve filmu více prostoru. V každém případě pro mě příjemně strávených 100 minut.(30.8.2009)

• Andy Lau