Tři království: Vzkříšení draka

• Česko

Tři království

• Čína

San guo zhi jian long xie jia

• Čína

三國之見龍卸甲

• Hong Kong

三國志見龍卸甲

• Hong Kong

Saam gwok dzi gin lung se gap

Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon

Tri kráľovstvá: Vzkriesenie draka

Historický / Akční / Drama

Čína / Jižní Korea / Hong Kong, 2008, 102 min

Daniel Lee

Ho-Leung Lau

Henry Lai

Dong Yu

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $21,159,916 ║ Dobrá výprava a zaujímavý herci(Andy Lau, Maggie Q, Sammo Hung Kam-Bo) v absolútne zlej réžii, príbeh ktorý nikam nesmeruje, nič podstatné nevysvetlí, súboje v zlom strihu nič nedajú. /25%/(26.5.2009)

Těžce se mi hodnotí tento film, po nedávném shlédnutí velkofilmu Red Cliff. Nejprve bych se pozastavil u hereckého obsazení. Andy Lau po filmech Válka rozumu a cti a The Warlords opět v akci, to je jako obvykle država snímku, podává jeho obvyklý výborný výkon. Sammo Hung Kam-Bo se mi líbil ve filmu SPL, tady je jako vypravěč a nejlepší přítel Lauovi postavy. Příjemné spestření této skoro pořád mužské výpravy je krásná Maggie Q, která je jak vynikající hudebník a stratég tak bojovník. Oživí celý film. Něco takového to opravdu potřebovalo. Bitvy jsou sice pěkné ale na můj vkus moc rychle a nepřehledně sestříhané. Osobní souboje jsou daleko lepší. Sečteno a podržeto, pěkné válečné drama.(15.8.2008)

Sám proti tisícům, při poslední bitvě . . . muž, který celý život bloudil v kruzích, ale přesto nechová zášť k člověku, který ho zradil. Co je vítězství ? Není vítězství bez porážky ! Čeho vlastně dosáhnul? Nejlepších je posledních 20 minut, které jsou opravdu silné a dost mě vzaly. Celková stopáž filmu, potrhaný děj a chaotická kamera jsou slabými místy, které se nedají přehlížet. Doprovodná hudba je zde na výbornou, ale přesto jen za 3 *** 55 %(4.11.2009)

Nie som ani tak sklamany, ako skor smutny. Smutny, ze ten obrovsky potencial ktory film mal bol nevyuzity a zostalo z neho len par scien a pamatihodny Zilong, skvelo stvarneny Andym Lauom. Neisty zaciatok, fantasticka scena nastupu piatich generalov, potom rychly spad....a co to, ono uz je koniec filmu?! Velkofilm by mal okrem velkej vypravy a velkych mien, mat aj velky pribeh a velku stopaz. Avsak dve druhe podmienky film vobec nesplna. Az mi to prislo, ze to co som videl bol len akysi zostrih filmu, ktory trva o hodinu dlhsie. Bohuzial nieje to tak. A velmi ma zamrzelo aj to, ze Sammo Hung tu stvarnil takmer zbytocnu postavu, sluziacu len na vypln prazdneho miesta a zvysenie prestize. Co uz. Neostava mi nic ine, iba svoje nadeje vlozit do Wooovho Red Cliff. (6/10)(16.5.2008)

• pm

Andy Lau špatný snad být ani neumí, to ovšem bezradného režiséra a chabou dějovou kostru nezachrání.(2.8.2010)

• Maggie Q