Tři království: Vzkříšení draka

• Česko

Tři království

• Čína

San guo zhi jian long xie jia

• Čína

三國之見龍卸甲

• Hong Kong

三國志見龍卸甲

• Hong Kong

Saam gwok dzi gin lung se gap

Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon

Dong Yu

Kostýmy:

Thomas Chong
  • pm

Andy Lau špatný snad být ani neumí, to ovšem bezradného režiséra a chabou dějovou kostru nezachrání.(2.8.2010)

Po Warlords a An Empress and the Warriror třetí letošní čínské zklamání na poli výpravné historické rubačky. Nejsem si jist, jak velké, poněvadž mám těsně po zhlédnutí z filmu v hlavě solidní guláš. Směs chaoticky natočených a sestříhaných bitevních scén, kdy zhusta není jasno, kdo z bojujících je na čí straně, soubojů jeden na jednoho, které jsou zpracovány efektně, ale přehlednost je díky zkratkovitému střihu také právě nešlechtí, nálože patosu a jednoduchého, nekonzistentního děje, to chce silnější dávku divákovy soustředěnosti. Při pohledu na slušný vizuál, tisícihlavé šiky armád, ostří hojně v boji nasazovaných velkých kopí a herecké obsazení (jen škoda trestuhodně málo využité Maggie Q v dokonalém partu sexy, nekompromisní a bojeschopné vladařky) slabá dramaturgie a některé nezvládnuté bojové sekvence dost zamrzí. Zkrátka to chce schopného a zkušeného režiséra, kterému se to nevymkne z rukou. Uvidíme, co vyvede matador John Woo s Red Cliff... 5/10(25.4.2008)

Válka nemá slitování, všichni vojáci jsou jen figurky na šachovnici. Před dvaceti lety jsem řekl, že chci zavést mír a založit rodinu, nic z toho se nestalo....kruté. Nakonec všechno rozhodne osud.(24.7.2009)

Těžce se mi hodnotí tento film, po nedávném shlédnutí velkofilmu Red Cliff. Nejprve bych se pozastavil u hereckého obsazení. Andy Lau po filmech Válka rozumu a cti a The Warlords opět v akci, to je jako obvykle država snímku, podává jeho obvyklý výborný výkon. Sammo Hung Kam-Bo se mi líbil ve filmu SPL, tady je jako vypravěč a nejlepší přítel Lauovi postavy. Příjemné spestření této skoro pořád mužské výpravy je krásná Maggie Q, která je jak vynikající hudebník a stratég tak bojovník. Oživí celý film. Něco takového to opravdu potřebovalo. Bitvy jsou sice pěkné ale na můj vkus moc rychle a nepřehledně sestříhané. Osobní souboje jsou daleko lepší. Sečteno a podržeto, pěkné válečné drama.(15.8.2008)

Je jedno, že je dej trochu roztržitý. Je jedno, že strih v bojových scénach je skôr na škodu. Príbeh je nádherné rozprávanie. Spočiatku je film nesúrodý ale oplatí vydržať do konca. Koniec je kapitola sama o sebe. Už len pre to si film u mňa zaslúži plný zásah. Hudba, ktorá dopĺňa už tak pekný dej si sama zaslúži ďalších 5*. Počítačové upravovania sú robené s citom, tak si ich vo filme ani nevšímate. Nachádzajú sa tu síce aj povestné čínske "lietania" ale vôbec nevyznievajú rušivo. Film patrí medzi čínske skvosty a tunajšie hodnotenie vôbec nezodpovedá kvalite filmu.(8.9.2010)

• Maggie Q

• - Malou roli ve filmu má Qian Zhijun, známý jako Xiao Pang (Little Fatty). Ten se stal slavným v roce 2002, kdy se jedna jeho fotka objevila na internetu a poté se začala rychle šířit po internetových forech v Číně i zbytku světa. Postupem času se z ní stal internetový mem a Xiao Pang byl v roce 2006 označen jako jedna z nejznámějších tváří v Číně. Na své snadno získané slávě se rozhodl vydělat a sehnal si vlastního agenta, který mu brzy zařídil roli moderátora pořadu o vaření v jedné čínské televizní stanici. Role ve filmu Tři království: Vzkříšení draka je jeho filmovým debutem. (Raztubyl)

• - Během natáčení bojové scény byl herec Andy On (Deng Zhi) jedním z kaskadérů zraněn v obličeji. A právě jizva na jeho horním rtu, kterou lze vidět v hercových pozdních filmech, je tohoto násilného aktu potomkem. Sám herec ji považuje za jakousi trofej za jeho pilnou práci na natáčení snímku. (Conspi)