Jedinečná planeta

• USA The Privileged Planet (více)
všechny plakáty

V USA existuje početná skupina bádateľov, filozofov a ďalších prívržencov teórie, ktorí tvrdia, že na vesmíre je niečo, čo sa nedá vysvetliť iba neosobnými silami prírody a vzájomnými zrážkami atómov. Podľa nich je šanca, že sa stretnú všetky správne zložky potrebné pre vyššie formy života na jednom mieste v galaxii, veľmi malá. Snažia sa to objasniť tak, že siahajú za niečím, čo je na rámec vesmíru. Tvrdia, že vesmír bol naplánovaný, že má svoj účel, a že týmto účelom nie je len holá existencia ľudských bytostí. (oficiální text distributora)

KrestanFilms

Plně souhlasím se závěrem - vesmír jako takový těžko vznikul sám od sebe, to je naprosto nepředstavitelné. Nicméně dokument sám o sobě rozporuje to, k čemu směřuje (stvořitel). A já jsem to vnímal téměř celou dobu a hodně mi to vadilo. Vcelku tedy - kdo jen přijímá informace, bude spíše uchvácen. Kdo u toho přemýšlí, ať to bere trochu s rezervou, nebo možná ať raději nekouká. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Xeelee

Vynikající poučný a moc pěkně udělaný dokument. Jen by se dalo polemizovat o teologickém výkladu faktů. ()

Z0oMb3E odpad!

Výpovede konvenčných rádoby vedcov a pseudovedcov, ktorí sa ťapkajú po pleciach a tvrdia že naša planéta je niečo viac. Oháňajú sa číslami, domnienkami a vlastnými teóriami, ktoré sa nedajú potvrdiť ani vyvrátiť. Celý dokument mi prišla, ako výpoveď ruského sedliaka zo Sibíri, ktorý nikde nebol, má rozhľad po najbližšiu vŕbu a čo to o svete zazrel v krčmovej telke. A čo v telke púšťajú najčastejšie? Vojny, vraždy, katastrofy a utrpenie. Tak je jasné že zaujme postoj, že tá jeho rodná dedina, i keď len čiastočne elektrifikovaná je to najlepšie miesto na svete. Absolútne sa nepripúšťa myšlienka, že mimozemský život môže byť na inej chemickej báze než pozemský uhlík. Tak isto sa vyhýbajú myšlienke prispôsobivosti života, že sa neustále objavujú nové a nové formy života na tých najnehostinnejších miestach planéty, na miestach mimo konvenčných tabuliek. Vedecký dokument v ktorom je čo i len minimálna teologická zmienka u mňa stráca z akejkoľvek náučnej či serióznej hodnoty. A ako inak sa dajú chápať keci o veľkom dizajnérovi či majstrovi tesárovi. Pôvodne som chcel dať 1* za pekné obrázky, no keď som si uvedomil, že si ich kľudne môžem vygoogliť, hádžem tento zbytočný dokument do nemilosti. ()

Stanley

Při všech nezpochybnitelných pravdách a tvrzeních o jedinečnosti naší planety pro vznik vyšších forem života se nelze zbavit dojmu, že dokud nebudeme mít více přímých poznatků o vzdálenějších koutech vesmíru, vědci v této problematice jednoduše vaří z vody. Jako kdyby historie vědy nebyla plná překvapení, se kterými nikdo dopředu nepočítal... Jedná se v podstatě o tendenční kreacionistickou agitku a toho je důležité být si při sledování tohoto filmu vědom. ()

fefee

Zaujímavý dokument, určite sa nájde kopec odporcov teórie že svet je zámer...ale co naplat, asi to tak má byť. Rozhodne poučné. "Na Vesmíre je naj nepochopiteľnejšia vec tá, že je pochopiteľný " A.Einstein ()

janabel

Dovolím si citovat pár vět z mé oblíbené knihy Tajemství přítomnosti od M. Mihulové a M. Svobody: ,,Moderní fyzika zjišťuje, že za viditelným světem se nachází svět neviditelných sil a energií, které jsou podstatou toho, co naše smysly vnímají a náš rozum popisuje. Je nad slunce jasnější, že argumentace typu ,,co nevidím a na co si nemohu sáhnout, tomu nevěřím", v tomto směru neobstojí." A právě tento film a i Odkrývání tajemství života (http://www.csfd.cz/film/291073-odkryvani-tajemstvi-zivota/) se zabývá objevy podobně jako tato kniha. Je to o objevech moderní fyziky ve světle duchovních nauk. Závěrem ještě pár vět z této knihy, které vystihují oba filmy: ,,V jisté knize o alchymii můžeme nalézt zajímavý výrok - ,,Ó Adame, postavil jsem tě do středu světa, abys mohl lépe přehlédnout, co svět obsahuje." Nebudeme-li tuto větu chápat ve smyslu geometrickém, což by samozřejmě neumožňovalo žádný logický závěr, můžeme v tomto výroku nalézt potvrzení pro výjimečnost postavení člověka ve hmotném světě." ()

cogi

Souhlasím s Leeylou ... přesně, co jsem chtěla napsat jako komentář, napsala za mě ... já jsem se nic nového v podstatě nedozvěděla a ještě jsem musela některé informace od autorů slyšet, vidět ještě v zopakování. ()

Tipko

Krásny dokument o vedeckých dôkazoch jedinečnosti našej planéty v rámci vesmíru. Dokument tvrdí, že len na zemi sú podmienky pre život. S tým plne súhlasím. Biblia navyše nič nehovorí o životoch v iných galaxiách a na planétach. Všetky nádherné veci vo vesmíre i na planéte zem sú svedectvom a dôkazom, že boli stvorené Stvoriteľom a to s jasným zámerom. Dobre to vystihol kráľ Dávid, ktorý hovorí: "Aké mnohoraké sú tvoje diela, Pane! Všetko si múdro urobil. Zem je plná tvojho stvorenstva."(Ž 104,24) ()

Ronee

Žijeme na planéte, ktorá je zázrakom - toto slovo tam bolo veľmi dôležité. Je to jasný teologický termín. Všetko to totiž smerovalo k záveru, v ktorom doteraz čisto vedecké fakty od astrológov, astrobiológov, astrofyzikov a filozofov usúvsťažnili v informáciu, že musí existovať niečo, čo nám umožnilo tieto vedecké bádania uskutočniť. A to niečo je Stvoriteľ. Podotýkam, že žiadny teológovia ani nikto podobný, sa v dokumente neobjavujú. Buď je to skrytý spôsob ako dokázať existenciu Boha, alebo sú všetci vedci v dokumente vystupujúci, veriaci ľudia. Nikdy som si nespájala vedu a náboženstvo až takto, skôr sa mi tieto dve veci vylučovali. Toto vysvetlenie existencie našej planéty je diskutabilné, ale ťažko vyvrátiteľné. Je ťažké dokázať existenciu Stvoriteľa, ale je ešte ťažšie dokázať jeho neexistenciu, pretože máme historické fakty o učení Ježiša Krista, ktorý o sebe tvrdil, že je Boh v ľudskom tele a pritom to bol človek s vysokým intelektom, vyrovnaný a preto je ťažké ho považovať za blázna.Tvorcovia tento dokument urobili s jasným cieľom - dokázať, že nad všetkou tou jedinečnosťou stojí Stvoriteľ. Pretože nič jedinečnejšie ako On, by nemohlo stvoriť našu privilegovanú planétu. Všetky ich vedecké bádania o vesmíre, o zatmení slnka smerovali k zisteniu, že také úkazy, ako je existencia života a vyššej inteligencie na Zemi a dokonalé podmienky, v ktorých sa rozvíjajú, nemôžu byť len šťastnou náhodou. Naša planéta sa totiž otáča na ideálnom mieste, kde sa spája neuveriteľné množstvo faktorov, ktoré vytvárajú život. Je to len šťastie, alebo je za tým vyššia moc?Trochu ma zmiatlo tvrdenie, že prečo sú ideálne podmienky na bádanie práve na Zemi? Dokazovali to akousi dobrou viditeľnosťou cez oblak hmly a prachu. Všetko to smerovalo k tomu, že to tak ktosi zariadil -nejaká dokonalá existencia, ktorá nám umožnila rozvinúť svoj intelekt, nielen schopnosti potrebné k prežitiu - tzv. Darwinovské, ako napr. lovenie, zháňanie potravy, skok cez potok, chytenie jablka, vábenie partnera...máme čosi naviac a to je naša schopnosť objavovať princípy vesmíru. Prečo toto dokážeme, vec nepotrebnú k samotnému prežitiu? Niekto chce, aby sme objavili princíp nekonečného vesmíru, kde je naša drobná planétka ako maličká bodka uprostred čiernej diery v množstve biliárd iných galaxií, kde žiadna iná nami poznaná planéta nemá také ideálne podmienky pre život, ako naša. Je to všetko dokonale vyrátané - ak by bola naša Zem o päť percent bližšie k Slnku, neexistovalo by toľko foriem života...ak by bola príťažlivosť telies väčšia, neexistovalo by nič väčšie, ako zrnko hrášku..a niečo také dokonalé, mohlo stvoriť iba niečo ešte dokonalejšie - Stvoriteľ - najinteligentnejšia existencia vo vesmíre. ()

macherano

Tak tento dokumnet som videl viac krat a musim povedat ze ziadne vysvetlenie nie je pravdivejsie ako to co vidime v tomto dokumente. Pochybujem ze ti ludia co o tom hovoria veria Boha ale zistili podstatny fakt ze veda a teologia su zlucitelne a ze si neodporuju ako si mnohi mysleli. Leeyla praveze to je na tom fascinujuce ze je to tak jednoduche k pochopeniu ze aj pre deti v skolke ako vravis je to jednoduche a nic nove nedozvedela a to je na tom to ze staci si len priznat stvorenie a odlozit pychu.. Ronee mas pravdu pekne zamyslenie sa ze je a urcite je vyssia moc a univerzum co je nad vesmirom len ta poopravim Jezis nikdy nepovedal ze je boh ale vzdy tvrdil ze je bozi syn.. ()

JARDAHONDA

Země je skvostná ve své barevnosti a neustálém pohybu,je přebohatá ve své rozmanitosti tvarů a povrchů.Je obdivuhodná ve své důstojnosti a síle..Ovšem mnoho nejůžasnějích kousků se odehrává v dlouhých časových obdobích.Díky stroji času CGI nyní uvidí divák co vznikalo miliony let.Jak vznikaly kontinenty,jak doby ledové začínaly a končily,jak rostla obrovská pohoří a jak jsou v neustálém pohybu písečné duny...***** ()