Películas para no dormir: La culpa

(TV film)
  • USA Films to Keep You Awake: Blame

Doktorka s lesbickými sklony nabídne své spolupracovnici - zdravotní sestře podnájem ve svém domě. Sestra se tam i se svou dcerkou nastěhují. Dům je starý a tajemný. Doktorka si navíc přivydělává na ilegálních potratech a sestra ji asistuje. Zanedlouho nastane i u sestry dilema - je totiž těhotná a rozhoduje se, zda si má dítě ponechat. Doktorka ji ale přesvědčí, aby šla na potrat. Nakonec už skoro 3 měsíční embryo zabije. Když chce doktorka embryo spláchnout do záchodu, zjistí, že zmizelo. Od té chvíle se dějí v domě podivné věci, na schodech je sliz, všude jsou zbytky jídel a něco pobíhá na půdě.. (LIVINGDEAD)

..Anya

HE?? Celej dobu si říkám jakej je to děsně fajn film, a přesně v posledních 3 sekundách zas koukám jak PUK! No co to bylo zase za pointu toto??? A kam teda zmizela ta Kristýna, no néé?! ()

Al44...

Spíše se jedná o psychologický film než o horor - po většinu času je to velmi nudné a zbytečně moc dlouhé - nejstrašidelnější (po všech stránkách) je zde představitelka doktorky, která mi přišla velmi odpudivá a nepříjemná. ()

dainio

No výborně! Hodnocení naprosto mimo. Tohle je to pravé ořechové totiž! Ponurý psychologický horor z prostředí nelegálních potratů. Napínavo, tajemno. Celou dobu jsem netušil, co se vlastně děje. Zbyli mi jen pouhopouhé domněnky. Dům naháněl hrůzu. Nemluvě o podkroví a krabičce. Výtečné výkony obou představitelek. Dávám za čtyři ale trošku mě to bere i k pětce, protože dlouho jsem nepociťoval pocity, takové nejasnosti a nevědomosti, co se děje a jak to vše dopadne. Je zde výborně využito prostředí, z kterého feeling není příjemný a řada scén je prostě děsivá. Doporučuji všem milovníkům psycho filmů. Špatně se mi u toho dýchalo ale vím, že se k tomu minimálně jednou ještě vrátím. Raritní věc. ()

Johny M.

Po takřka 15ti letech jsem dohnal rest a zkouknul poslední neviděnej (a nejhůře hodnocenej) díl série Películas para no dormir, díky který jsem objevil Balaguera, Plazu a o něco později i de la Iglesiase. La Culpa je sice slabší, ale až na ten přiblblej závěr, docela koukatelnej počin. 2,5* ()

BigJohn02

Melodramatická nuda o přerušení těhotenství. Zatím (po třetím příběhu) mi přijde, že hlavními postavami všech Películas jsou podivný baráky... ()

Dalajlada

Chvíli jsem přemýšlel, jak to celé pojmout. Tak jak jsem to pochopil já to není až tak zlé. Atmosféra je docela dobrá, téma podobné tomu předchozímu (potraty) a všechna tři děvčata to zahrála moc pěkně. Závěr se nekomu může zdát nudný, někomu málo krvavý, někomu ohraný. Mně přišel odpovídající tématu. Tenhle film měl podle mého názoru předat poselství o názoru autorů na potraty a ne strašit. ()